Skip to content

Wii U GamePad: přenosný herní systém?

10 de Září de 2021
wii u 585be29f3df78ce2c3062d37 936efeb52f79429c81091abe7185ff60

Nintendo Wii U je domácí videoherní konzole a nástupce Wii. Konkuruje Microsoft Xbox One a Sony PlayStation 4. Wii U GamePad je standardní ovladač pro herní konzoli Wii U. Vypadá jako přenosný herní systém, ale nefunguje jako Nintendo 3DS nebo Nintendo DS.

Wii U GamePad je ovladač

Wii U není přenosný herní systém a na rozdíl od Nintendo DS a Nintendo 3DS není ovladač určen k hraní mimo dům nebo mimo konzolu Wii U. Stejně jako Wii je konzole Wii U určena k hraní uvnitř. Jeho nejvýraznějším prvkem je 6palcová dotyková obrazovka integrovaná v ovladači, díky čemuž je snadno pochopitelné, proč může být zaměněna za přenosný herní systém. Ovladač GamePad má ovládací prvky, které jsou známé každému, kdo kdy používal DS nebo 3DS. Nejde však o volně stojící zařízení. Nintendo DS nebo 3DS si můžete vzít kamkoli a bude to fungovat. Pokud oddělíte ovladač Wii U GamePad od konzoly Wii U, nebude to fungovat.

Jak funguje ovladač Wii U

Ovladač Wii U bezdrátově přenáší informace do az konzoly Wii U pomocí proprietárního přenosového protokolu a softwaru. Konzole je nezbytnou součástí systému Wii U. Bez toho je ovladač k ničemu. I když se můžete rozhodnout hrát hry Wii U na vestavěné obrazovce ovladače místo na televizi, ovladač není samostatnou herní konzolí. To znamená, že má spoustu skvělých funkcí. Když je Wii U GamePad poblíž konzoly Wii U, může:

  • Poskytuje funkce druhé obrazovky.
  • Buďte zvyklí hrát hru na zařízení GamePad bez televizního displeje.
  • Používejte jako dálkové ovládání televize.
  • Pracujte ve spojení s dalšími kompatibilními ovladači Wii.
  • Usnadněte si vizuální chat pomocí přední kamery na ovladači.

O konzoli Wii U a GamePadu

Když si koupíte Wii U, konzole, GamePad a potřebné konektory jsou součástí balení. Pokud bude hrát více než jedna osoba, budete si muset koupit další ovladač, ale nebude to GamePad, protože Wii U nepodporuje více než jednoho. Pokud vlastníte nebo plánujete koupit spoustu her, možná budete potřebovat externí disk, protože konzole Wii U nemá mnoho úložného prostoru. Wii U podporuje externí disky, které jsou zapojeny do jednoho ze čtyř portů USB na konzole. Nintendo udržuje seznam kompatibilních externích disků. Konzole Wii U je zpětně kompatibilní s předchozími hrami Wii a k ​​dispozici je spousta skvělých her. Mezi další příslušenství, které můžete přidat, patří mikrofon, náhlavní souprava a závodní kolo.