Skip to content

Zadávání cheatů pro Nintendo DS, DS Lite a DSi

8 de Srpen de 2021
73271652 56a104385f9b58eba4b6a669

Přenosné videoherní systémy Nintendo se dvěma obrazovkami podporují rozsáhlou knihovnu titulů, z nichž mnohé obsahují cheat kódy. Chcete -li používat cheaty pro hry Nintendo DS, jako jsou Lego Batman a New Super Mario Brothers, seznamte se s tlačítky systému a jejich zkratkami. Pokyny v tomto článku platí pro přenosné herní systémy Nintendo DS, Nintendo DS Lite a Nintendo DSi. Všechny modely podporují stejnou knihovnu her.

Jak zadávat cheat kódy pomocí gamepadu Nintendo DS

Systémy Nintendo DS jsou dobře označené. Pokud jde o cheatové kódy, někdy dochází k záměně ramenních tlačítek v levé horní a pravé části systému. Pokud vás například podváděcí průvodce nasměruje na „stiskněte L, “můžete předpokládat, že to znamená tisk Vlevo, odjet na směrovém ovládacím panelu; nicméně, L obvykle se odkazuje na levé ramenní tlačítko.

Výše uvedený obrázek představuje model Nintendo DSi, ale ovládací prvky pro původní DS, DS Lite a DSi jsou totožné. Pomocí následující klávesy určete, která tlačítka chcete při zadávání cheatu stisknout:

  • L a R.: Toto jsou spouště nebo nárazníky umístěné vlevo nahoře a vpravo nahoře na zadní straně Nintendo DS. Na výše uvedeném obrázku nejsou vidět, protože systém je otevřený. Ve většině případů jsou cheat kódy, které vyžadují použití těchto spouštěčů, uvedeny jako L a R., a často se jedná o typ kódu stisknutí a podržení. Například v New Super Mario Brothers, abyste mohli hrát jako Luigi v režimu pro jednoho hráče, podržte L+R. a stiskněte A při výběru uloženého souboru hry.
  • D-Pad: D-Pad (zkratka pro směrový pad) se používá vždy, když kód vyžaduje akci Nahoru, Dolů, Vlevo nebo Vpravo. Pomocí D-Pad zadejte libovolné směry, které kód používá.
  • A, B, X, a Y: Toto jsou nejběžnější tlačítka používaná pro zadávání kódu na DS. Většina kódů vyžaduje pro správnou funkci rychlé, ale přesné lisy.
  • Start a Vybrat: Mnoho her používá pro zadávání cheatů na DS Start nebo Select, ale občas je můžete potřebovat.
  • Zvýšit hlasitost a Snížit hlasitost: Žádné hry DS nevyužívají posuvník ovládání hlasitosti pro zadávání cheatů.
  • Dotyková obrazovka: I když to není uvedeno výše, spodní obrazovka má dotykovou funkci a některé cheaty vyžadují, abyste na ni klepli.

Jak používat cheat kódy pro hry Nintendo DS na Nintendo 3DS a 2DS

Nintendo 3DS je nástupcem původní rodiny systémů DS. 2DS je varianta 3DS, která sdílí stejnou knihovnu her, ale chybí podpora 3D. Zatímco hry Nintendo DS lze hrát na 3DS a 2DS, opak není pravdou. Nicméně, protože rozložení ovládání je stejné pro všechna zařízení, všechny cheat kódy pro DS hry by měly fungovat při hraní na 3DS nebo 2DS.