Skip to content

Zapojte internet do systému domácího kina

6 de Srpen de 2021
SamsungTizen 5c0483e8c9e77c000142ec75

Se zvýšenou dostupností zvukového a obrazového obsahu přes internet je nyní kladen velký důraz na jeho integraci do zážitku z domácího kina. Zde je šest způsobů, jak toho dosáhnout.

Připojte počítač k systému domácího kina

Nejzákladnějším způsobem je připojení stolního počítače nebo notebooku k systému domácího kina. Nejprve zkontrolujte, zda je váš HDTV vybaven vstupním konektorem VGA (monitor PC). Pokud tomu tak není, můžete si zakoupit převodník USB na HMDI nebo VGA na HDMI. Pokud jde o zvuk, zkontrolujte, zda má váš počítač připojení zvukového výstupu, které lze připojit k televizoru nebo přijímači domácího kina. Může to také vyžadovat adaptér. Většina moderních počítačů a notebooků má vestavěné výstupní připojení HDMI. Pokud ano, k připojení k HDTV nepotřebujete vůbec žádný adaptér. Jakmile je váš počítač, televize nebo systém domácího kina připojen, můžete pomocí prohlížeče přistupovat k velkému množství audio/video obsahu online. Můžete také přehrávat obsah digitálních médií, který máte uložený v počítači. Nevýhodou je, že musíte mít v blízkosti počítač, televizi a systém domácího kina. Zde se uplatní i grafická karta vašeho počítače; je zodpovědný za odesílání obrázků na váš HDTV, a to ne vždy přináší nejlepší výsledky, zejména na velké obrazovce.

Připojte samostatný síťový přehrávač médií/streamer médií k systému domácího kina

Druhou možností je použití samostatného set-top boxu nebo zásuvného zařízení, obvykle označovaného jako síťový přehrávač médií nebo streamování médií. Mezi příklady patří Roku, Amazon FireTV, Apple TV a Chromecast. Tato zařízení používají vaši stávající domácí síť (WiFi nebo Ethernet) k integraci obsahu z internetu; mohou také přehrávat zvukové, video a obrazové soubory uložené ve vašem počítači, pokud je připojen ke stejné síti. Výhodou tohoto nastavení je, že nemusíte fyzicky připojovat počítač k televizi nebo systému domácího kina. Může zůstat ve vaší domácí kanceláři nebo na jiném místě ve vašem domě. Nevýhodou je, že jste do svého již tak přeplněného nastavení domácího kina přidali další „krabičku“. Mějte na paměti, že značka a model zakoupeného síťového přehrávače médií bude určovat, ke kterým poskytovatelům online obsahu přistupujete. Jedno pole vám může poskytnout přístup k Vudu, další k Netflixu a další k CinemaNow na straně videa. Pokud jde o zvuk, některé jednotky vám mohou poskytnout přístup k Rhapsody nebo Pandora, ale možná ne k oběma. Kompatibilita s poskytovateli obsahu pro živé streamování, jako je Directv Now, YouTube a Playstation Vue, se také liší. Nezapomeňte zkontrolovat, který přehrávač médií podporuje váš oblíbený online obsah.

Použijte přehrávač disků Blu-ray s připojením k síti

Další metodou integrace online mediálního obsahu do televizoru a systému domácího kina je použití síťového přehrávače disků Blu-ray nebo Ultra HD. Mnoho přehrávačů disků Blu-ray umí více než jen přehrávání disků Blu-ray/DVD a CD; mají také vestavěné ethernetové a WiFi připojení, které umožňují přímý přístup k domácí síti. Tato funkce umožňuje uživatelům přístup k online obsahu spojenému s přehrávaným diskem Blu-ray a ke zvukovému/video obsahu od poskytovatelů živého obsahu. Výhodou této možnosti je, že nemusíte kupovat samostatný přehrávač Blu-ray/DVD/CD a síťový přehrávač médií; oba můžete získat v jednom boxu. Na druhou stranu, stejně jako u samostatného přehrávače médií, jste vázáni na služby spojené s přehrávačem Blu-ray. Pokud jsou pro vás Blu-ray i streamování nezbytné, zvažte všechny možnosti obou.

Přístup k internetovému obsahu prostřednictvím kabelové/satelitní služby nebo TIVO

Dokonce i služby kabelové a satelitní televize se dostávají do pohybu poskytováním online streamování obsahu pro sledování v televizi nebo poslech audio systému domácího kina. Samozřejmě nenabízejí přístup na stránky, které by konkurovaly jejich kabelovému nebo satelitnímu obsahu. Kromě kabelových a satelitních služeb přidávajících přístup k internetovému obsahu nabízí TIVO svůj Bolt Unified Entertainment System. Kromě funkcí bezdrátové a kabelové televize a DVR přidává TIVO Bolt přístup ke streamování a stahovatelnému internetovému obsahu z Netflixu, Amazonu, YouTube a Rhapsody. TIVO Bolt může také přehrávat hudební soubory uložené v počítači. Můžete dokonce přenést nějaký obsah z TIVO Bolt do přenosných zařízení, jako jsou iPod a Sony PSP.

Použijte přijímač domácího kina se síťovým připojením

Pátou možností je hledat přijímač domácího kina, který má vestavěný přístup k internetu. Výhodou je, že váš přijímač domácího kina je již centrem připojení pro vaše domácí kino a má veškeré potřebné připojení a funkce. Proč do rovnice nepřidat internetové rádio a další funkce streamování zvuku/videa? Některé ze služeb streamování internetu, které jsou k dispozici prostřednictvím rostoucího počtu přijímačů domácího kina podporujících síť, zahrnují vTuner, Spotify, Pandora, Rhapsody a Apple AirPlay. Podívejte se na naše návrhy v kategoriích rozpočtu, střední kategorie a vyšší třídy.

Použijte Smart TV

Poslední (a nejoblíbenější) možností, která kombinuje internet s domácím kinem, je Smart TV. Každá televizní značka má název pro svou platformu inteligentní televize:

  • LG – WebOS
  • Panasonic – Firefox TV
  • Samsung – Samsung Apps a Tizen OS
  • Sharp – AquosNet+ a Smart Central
  • Vizio – Internet Apps Plus a SmartCast
  • Sony – Android TV

Několik televizních značek také zahrnuje platformu Roku (označovanou jako Roku TV) do některých svých sad; mezi ně patří Haier, Hisense, Hitachi, Insignia, RCA, Sharp a TCL. Abyste si mohli užívat internetový obsah, u chytré televize nemusíte zapínat nic jiného než televizi. Na druhou stranu, stejně jako u většiny ostatních diskutovaných možností, jste vázáni na poskytovatele obsahu přidružené k vaší televizní značce nebo modelu. Pokud vypnete televizi pro jinou značku, můžete ztratit přístup k některým ze svých oblíbených stránek s obsahem. Pokud však současné trendy budou pokračovat, většina poskytovatelů obsahu bude k dispozici u většiny značek a modelů chytrých televizorů s internetovým připojením.

Sečteno a podtrženo

Pokud jste do nastavení domácího kina ještě nepřidali internet, přicházíte o spoustu možností zábavy. Je však třeba si uvědomit několik úskalí.