Skip to content

Změna tapety a motivu na Chromebooku Google

4 de Červenec de 2021
hp chromebook 11 g3 56a1b4d73df78cf7726d3daf

Pokud víte, jak změnit tapetu a motivy Chromebooku, můžete si přizpůsobit plochu a Google Chrome. Můžete si dokonce vybrat jeden ze svých obrázků pro pozadí Chromebooku. Pokyny v tomto článku platí pro notebooky se systémem Chrome OS bez ohledu na to, kdo zařízení vyrobil.

Chromebookové motivy a tapety

Chromebooky jsou lehké notebooky vyrobené primárně pro aplikace produktivity a procházení webu. Kromě několika předinstalovaných tapet obsahuje Internetový obchod Chrome spoustu bezplatných motivů, které mění vzhled prohlížeče Google. I když je k dispozici mnoho modelů, rozhraní Chrome OS je standardní ve všech zařízeních, takže kroky pro změnu tapety a motivu jsou u všech Chromebooků stejné. K přizpůsobení motivu Google Chrome nepotřebujete Chromebook. Můžete také vytvořit motivy Chrome.

Jak změnit tapetu na Chromebooku

Postup výběru jiného pozadí plochy pro Chromebook:

 1. Vyberte nabídku na hlavním panelu v pravém dolním rohu plochy a poté vyberte ikonu Nastavení Ozubené kolo otevřete nastavení Chromebooku. Nastavení Chromebooku můžete otevřít také z nabídky v pravém horním rohu prohlížeče Google Chrome.

 2. Přejděte do levého podokna okna Nastavení okno a vyberte Personalizace.

  Nadpis Personalizace v nastavení Chromebooku

 3. Vybrat Tapeta na zeď.

  Nadpis tapety

 4. Aplikace Tapeta zobrazuje miniatury předinstalovaných obrázků. Vyberte kategorie v levém podokně a procházejte možnosti. Vybrat Denní aktualizace chcete, aby systém Chrome OS při každém spuštění počítače vybral náhodnou tapetu z kategorie.

  Vyberte kategorie na levé straně okna aplikace Tapety Chrome OS.

 5. Vyberte tapetu, kterou chcete okamžitě aktualizovat na plochu. Některé obrázky zobrazují informace o fotografovi. Vybrat Prozkoumat pod jménem fotografa navštívit web vlastníka.

  Vyberte tapetu, kterou chcete okamžitě aktualizovat na plochu.

 6. Pokud chcete použít jeden ze svých obrázků jako pozadí plochy, vyberte Moje obrázky. Ve složce Stažené soubory uvidíte miniatury všech obrázků. Vyberte ten, který chcete okamžitě aktualizovat na plochu. Vybrat Střed oříznutý v horní části nabídky ořízněte obrázek tak, aby se vešel na obrazovku.

  Nadpis Moje obrázky

Jak změnit motivy na Chromebooku

Postup stažení a instalace nového motivu pro Google Chrome:

 1. Otevřete Google Chrome, vyberte tři tečky v pravém horním rohu a vyberte Nastavení z rozevírací nabídky.

  Chrome se zvýrazněným příkazem Nastavení

 2. V levém podokně okna Nastavení v okně vyberte Vzhled.

  Nadpis Vzhled

 3. Vybrat Témata prohlížeče.

  Sekce Motivy prohlížeče v nastavení Chromu

 4. V prohlížeči Chrome se otevře sekce Motivy v Internetovém obchodě Chrome. Přejděte dolů po stránce a procházejte stovkami možností a vyberte požadované téma. Vybrat Zobrazit vše vedle kategorie zobrazíte všechna témata v dané konkrétní kategorii.

  Z Internetového obchodu Chrome vyberte požadovaný motiv Chromebooku.

 5. Vybrat Přidat do Chromu. Po instalaci se nový motiv okamžitě použije na rozhraní Chrome.

  Tlačítko Přidat do Chromu

Jak obnovit výchozí nastavení motivu prohlížeče Chrome

Pokud se vám nelíbí, jak nový motiv vypadá, vyberte vrátit pod vyhledávací lištou přepnete na předchozí motiv.

Tlačítko Zpět

Prohlížeč můžete také vrátit do původního motivu z nastavení prohlížeče Google Chrome. Přejít na Vzhled sekci a vyberte Obnovit do základního nastavení vedle Témata prohlížeče.

Tlačítko Obnovit výchozí