Skip to content

Zpětná kompatibilita pro Xbox 360

5 de Srpen de 2021
xbox 360 78853046 resized 56aa40395f9b58b7d00330db

Stovky her pro původní Xbox lze hrát na Xboxu 360 a zahrnují většinu velkých nabídek. Některé výhody přináší hraní her pro Xbox na konzole Xbox 360. Kromě pohodlí hraní her obou systémů na jedné konzole budou kompatibilní hry pro Xbox hrané na vašem zařízení 360 upscalovány na rozlišení 720p/1080i za předpokladu, že máte HDTV a budete využijte výhody vyhlazování na celou obrazovku. Zpětná kompatibilita však také přichází s omezeními. Když hrajete hru Xbox na konzole Xbox 360, kvalita a hratelnost se mohou lišit.

Xbox One není původní (OG) Xbox, ale novější systém, který přišel po Xbox 360. Tento článek se zabývá původními konzolovými hrami pro Xbox 2001-2005, které fungují na Xboxu 360, ne zda můžete hrát hry pro Xbox 360 na Xbox One.

Seznam her pro Xbox, které fungují na Xboxu 360

Svatozář, Halo 2, Splinter Cell: The Chaos Theory, Star Wars: Rytíři staré republiky, Psychonauti, a Ninja Gaiden Black jsou jen některé z her pro Xbox, které můžete hrát na Xbox 360.

Požadavky na zpětnou kompatibilitu

Jedním požadavkem zpětné kompatibility je pevný disk, což znamená, že 4GB Xbox 360 Slim nebude zpětně kompatibilní, pokud k němu nepřidáte pevný disk. Přidaný pevný disk navíc musí být oficiálním pevným diskem Microsoft Xbox 360. Disky třetích stran, které byste na eBay mohli najít levněji, nemají potřebné oddíly, které umožňují zpětnou kompatibilitu. Když umístíte hru Xbox do konzoly Xbox 360 a je zpětně kompatibilní, aktualizace se automaticky stáhne ze sítě Xbox. Pokud se nespustí automaticky, můžete stahování spustit ručně.

Omezení kompatibility her pro Xbox

Zpětná kompatibilita je prodejní místo přívětivé pro spotřebitele a je to užitečná funkce, kterou můžete nabídnout. Protože však hry hrané na novějším systému neběží v původním prostředí, pro které byly vyvinuty, výsledky nejsou vždy tak dobré, jak byste mohli doufat. Pokud například chcete pokračovat v uložených hrách z OG Xbox, budete zklamáni. Uložení her nelze přenést z Xboxu na Xbox 360. Originální hry pro Xbox také nemůžete hrát online, protože síť Xbox již s těmito hrami OG nefunguje. Zpětně kompatibilní původní hry pro Xbox nefungují nebo nevypadají vždy lépe, když se hrají na konzole Xbox 360. Některé mají nové závady, grafické problémy, problémy s obnovovací frekvencí nebo jiné vychytávky, které zhoršují kvalitu hry a které nebyly vidět. s OG Xbox. Z těchto důvodů, pokud opravdu chcete hrát starší hry pro Xbox, měli byste si koupit originální konzoli Xbox; výkon bude mnohem konzistentnější. Původní ovladač Xbox je také trochu odlišný od ovladače Xbox 360, takže hraní originálních her pro Xbox s ovladačem OG Xbox, pro který byly hry navrženy, usnadní a zpříjemní hraní.