Skip to content

Způsoby, jak opravit Xbox 360, který se nezapne

12 de Září de 2021
GettyImages 507831557 5bc51fad4cedfd002640b974 ee4f0a660894457684418df8f2865160

Konzole Xbox 360 a nabíječka mají vestavěná světla LED, která vám pomohou diagnostikovat potenciální technické problémy. Pomocí této příručky pro řešení potíží s Xbox 360 opravte konzolu, která se nezapne. Informace v tomto článku platí pro všechny modely Xbox 360. Existují samostatné pokyny pro řešení potíží s Xbox One, které se nezapnou.

Příčiny nezapnutí konzoly Xbox 360

Red Ring of Death je problém s hardwarem, který může bránit správnému fungování vašeho Xboxu 360. Podívejte se na LED diody obklopující tlačítko napájení:

 • Pokud má Xbox 360 jeden červený prsten, může na televizi zobrazit chybový kód. Web podpory Xbox obsahuje seznam kódů chyb pro Xbox 360 a postup, jak tyto chyby opravit.
 • Dvě červené LED diody znamenají, že se Xbox 360 přehřívá.
 • Pokud konzola Xbox 360 zobrazuje tři červené kroužky, může jít o problém s napájecím zdrojem.
 • Pokud Xbox 360 zobrazuje čtyři červené prsteny, má potíže s komunikací s televizí.

Zatímco Xbox 360 S a Xbox 360 E nemají červené prsteny smrti, můžete vidět, jak tlačítko napájení konzoly bliká červeně. Kromě blikajícího světla se na vaší televizní obrazovce může zobrazit zpráva, že konzole trpí nedostatečným větráním.

Různé červené prstence smrti pro Xbox 360

Jak opravit Xbox 360, který se nezapne

Kroky, které byste měli provést, budou záviset na zdroji problému. Před odstraňováním problémů odpojte od konzoly veškeré příslušenství, například ovladače nebo externí pevné disky, abyste zabránili ovlivňování procesu dalšími faktory.

 1. Odpojte Xbox ze zdi a znovu jej zapojte. Toto jednoduché řešení může vyřešit problémy s napájecím zdrojem a konzolou.

 2. Zkontrolujte měnič napájení Xbox 360. Chcete -li zkontrolovat stav napájecího zdroje, zapojte jej do zdi a podívejte se na LED světlo jednotky. Když je napájecí kabel zapojen do zásuvky, postupujte podle těchto pokynů na základě barvy LED.

  • Svítí zeleně: Pokud kontrolka napájení LED svítí zeleně, měl by fungovat zdroj napájení. Odpojte napájecí zdroj a zapojte jej zpět do zdi, abyste zjistili, zda vám umožňuje správně napájet konzolu Xbox. Pokud dosáhnete stejného výsledku, přejděte k dalšímu kroku.
  • Červená nebo blikající oranžová: Odpojte napájecí kabel ze zdi a znovu jej zapojte, abyste zjistili, zda má nějaký účinek. Pokud konzoli stále nemůžete zapnout, může dojít k problému se zásuvkou ve zdi. Zapojte napájecí adaptér Xbox 360 do jiné místnosti, abyste vyloučili možné problémy se zásuvkou.
  • Pevná oranžová: Existuje velká šance, že dojde k poškození napájecího zdroje. Získejte nový, abyste zjistili, zda umožňuje vašemu Xboxu 360 správné zapnutí.
  • Žádné světlo: Odpojte napájecí kabel ze zdi a znovu jej zapojte, abyste zjistili, zda má nějaký účinek. Pokud konzoli stále nemůžete zapnout, může být problém v zásuvce nebo v napájecím zdroji. Použijte adaptér v jiné místnosti, abyste vyloučili možné problémy se zásuvkou. Pokud se jednotka stále nezapne, může dojít k poškození. Pořiďte si nový napájecí zdroj, abyste zjistili, zda umožňuje Xbox 360 správně se zapnout.

  Různé LED diody napájení pro Xbox 360

 3. Nechte Xbox 360 vychladnout. Pokud váš Xbox 360 zobrazuje dva červené kroužky (nebo červené blikající světlo u modelů S a E), odpojte konzolu a nechte ji hodinu vychladnout, než ji znovu použijete. Zajistěte, aby místo, kde skladujete konzolu Xbox, mělo dostatek prostoru pro dýchání, aby se v budoucnu nepřehřívalo.

 4. Odpojte a znovu připojte všechny A/V kabely z TV a konzoly Xbox 360. Čtyři červené kroužky znamenají problém s připojením k televizi. Zkontrolujte, zda jsou zvukové a obrazové vstupy ve správných portech, a zkontrolujte fyzické poškození kabelů. Pokud problém přetrvává, použijte k otestování systému jiný A/V kabel.

 5. Vyjměte a znovu nainstalujte pevný disk Xbox 360. Pokud vše ostatní selže, přeinstalujte pevný disk nebo jej vyměňte. Pokud půjdete touto cestou, nezapomeňte přenést data z Xboxu 360 na nový pevný disk. Společnost Microsoft ukončila podporu pro Xbox 360, takže již není možné nechat konzolu opravit výrobcem.