Skip to content

Zvuková trubice v 21. století

14 de Červenec de 2021
2985893298 a908d19ed6 b 57fd001f5f9b586c35fa1949

Domácí kina a další domácí elektronika, kterou dnes používáme, přenáší informace digitálně jako počítačový kód. Byla to však vakuová trubice, která jako první spustila boom domácí elektroniky. Zjistěte, proč se stereofonní systémy s elektronkami v 21. století vracejí.

Proč jsou stále stereofonní elektronky ve vakuu?

V letech následujících po skončení studené války se tradiční elektronka stala běžnou součástí špičkových zvukových produktů. S USA pevně zakotvenými ve výrobě digitálních polovodičových zařízení měly země, které byly dříve za digitální křivkou, stále velké továrny na výrobu trubek. Tyto země začaly vyrábět a vyvážet elektronky na západ. Výsledkem je, že se do tohoto fenoménu zapojili američtí výrobci jako Audio Research, Cary Audio, ECP Audio, Glow Audio, Granite Audio, Jolida, Manley Labs, McIntosh, Rogue Audio a další.

Vakuové trubice audio komponenty

Mnoho skutečných audiofilů nikdy nebylo zcela spokojeno s chladnou, sterilní kvalitou zvuku a výkonem tranzistorů a integrovaných obvodů. Proto se pro audiozařízení s elektronkami otevřela mezera na trhu. I když je možné importovat levné vakuové elektronky z Číny, řada amerických výrobců nabízí cenově dostupné elektronkové elektronky, včetně zesilovačů, předzesilovačů a sluchátkových zesilovačů. Některé podporují Bluetooth, takže si můžete užít pohodlí přímého bezdrátového streamování Bluetooth a ten teplý zvuk vakuové trubice.

Chcete-li získat aktuální informace o zvukových trendech a produktech elektronek, přihlaste se k odběru online a tištěných publikací jako Audiophilia, The Absolute Sound, Superior Audio a Stereophile Magazine.

Aplikace domácího kina

Vakuová trubice si také našla cestu do prostředí domácího kina s produkty, jako jsou Jolida Fusion Vacuum Tube CD Transport, přehrávač Blu-ray Disc OPPO BDP-105 Vacuum Tube a vícekanálový předzesilovač Decware. Přidáním vícekanálového hybridního výkonového zesilovače s vakuovou trubicí (zesilovač, který kombinuje jak vakuové trubice, tak polovodičový design), jako je Butler Audio Model 5150, můžete mít audio systém domácího kina založený na elektronce.

Butler Audio Model 5150, 5kanálový hybridní vakuový zesilovač

Vysávejte do uší a na cestách

Kromě domácího zvuku a produktů domácího kina vyrábějí společnosti jako Apex Audio, Moon Audio a Vincent Audio vakuové sluchátkové zesilovače. Můžete najít vakuové elektronkové zesilovače pro autorádia od výrobců, jako jsou Butler Audio (Tube Driver) a Milbert Amplifiers.

Sluchátkový zesilovač Moon — zesilovač do auta Butler Audio

Stojí zesilovače vakuových trubek za cenu?

Vyhrazení fanoušci mají pocit, že teplý, zářící zvuk dobrého elektronkového zesilovače nemá obdoby. Jediným způsobem, jak zjistit, zda byste se měli ponořit, je vyhledat ukázku vakuových zvukových produktů. Pokud máte CD přehrávač, DVD přehrávač nebo televizor s analogovými zvukovými výstupy RCA, můžete jej připojit k vakuovému předzesilovači nebo zesilovači a zažít zvuk elektronky. Pokud se rozhodnete pořídit si špičkové vakuové zvukové zařízení, jednou klasikou, která obstála ve zkoušce času, je vakuový elektronkový zesilovač Dynaco Stereo-70. Původně představen na konci 50. let, jeho design se v průběhu let poněkud změnil a na nějaký čas byl přerušen. Dynaco Stereo-70 však bylo oživeno novým designem a nyní vyžaduje vyšší cenu.

Dynaco ST-70 Series 3 35-Watt-na-kanál vakuové trubice výkon zesilovač