Skip to content

Zvyšte rychlost svého telefonu nebo tabletu Android

2 de Srpen de 2021
android rocket gif longer 5a65165d0d327a0036af2995

Když jste si jej poprvé koupili, váš telefon nebo tablet Android se pravděpodobně zdál rychlý. Jak čas plynul, zejména pokud upgradujete operační systém nebo přidáváte mnoho aplikací, může se zdát, že běží pomaleji. Chcete -li zvýšit rychlost svého zařízení, můžete provést několik jednoduchých kroků.

Uvolněte místo

Vaše zařízení poběží rychleji, pokud paměť není přetěžována.

  • Vyhodnoťte aplikace, které máte v telefonu nebo tabletu. Odstraňte všechny, které již nepotřebujete nebo nepoužíváte. Tím se uvolní místo na zařízení. Chcete -li smazat staženou aplikaci, přejděte na Nastavení a hledat Správce aplikací (někdy to vypadá trochu skrytě, takže se možná budete muset porozhlédnout). Klepnutím na libovolnou aplikaci uvedenou ve Správci aplikací, kterou chcete odinstalovat, otevřete její informační obrazovku. Klepněte na Odinstalovat ve spodní části obrazovky jej odeberete.
  • Také deaktivujte všechny aplikace, které byly dodány na vašem mobilním zařízení, ale které nepoužíváte. Ve většině případů jdete na Vlastnosti aplikace deaktivovat aplikaci.
  • Podívejte se na své knihovny fotografií a hudby. Pokud pořídíte pokaždé několik fotografií, abyste získali tu nejlepší, měli byste tyto další snímky zkontrolovat a smazat. Pokud také vidíte skladby, o kterých jste si mysleli, že je posloucháte, ale ne, zbavte se jich.
  • Zkontrolujte složku Stahování. Může se vám to zdát přeplněné soubory, které již nepotřebujete.
  • Jít do Nastavení a otevřete stránka úložiště. Vyhledejte nadpis „Jiné“ nebo „Různé“. Klepněte na něj a pravděpodobně uvidíte spoustu souborů, které aplikace stáhly do vašeho telefonu nebo tabletu. Pokud jste si jisti, že soubor již nepotřebujete, odstraňte jej. Pokud si nejste jisti, je nejlepší to nechat být.

Přejít Widget a animace zdarma

Snímky obrazovky telefonu s Androidem ukazující, jak vypnout animaci oken

Stejně jako u aplikací by widgety, které nepotřebujete, měly být deaktivovány. Widgety nebo spouštěč, které používáte, mohou poskytovat animace a speciální efekty, které vypadají skvěle, ale vyžadují extra výpočetní výkon a mohou zpomalit váš telefon nebo tablet. Zkontrolujte spouštěč a zjistěte, zda můžete tyto extra efekty deaktivovat a trochu zrychlit.

Zavřete aplikace, které nepoužíváte

Zavřete aplikaci pro Android

Ponechání několika aplikací otevřených usnadňuje multitasking, ale zavření otevřených aplikací může zvýšit rychlost. Jednoduše vytáhněte seznam spuštěných aplikací, abyste viděli aktivní aplikace a kolik paměti používají, a zavřete ty, které nepotřebujete.

Vymažte mezipaměť

Vymazat mezipaměť Android

Běž si úložiště zařízení stránka v Nastavení. Vyhledejte téma zadávání dat z mezipaměti a klepněte na něj. Budete mít možnost vymazat všechna data uložená v mezipaměti.

Restartujte telefon nebo tablet

Důvěryhodný restart je řešením problémů od začátku počítačového věku. Příležitostně jej použijte s telefonem nebo tabletem. Restart může vymazat mezipaměti a vyčistit systém pro nový – doufejme rychlejší – start.

Zjistěte, které aplikace jsou prasata zdrojů

Nastavení baterie Android

Sledujte, které aplikace spotřebovávají nejvíce energie z baterie (obvykle v Nastavení > baterie) a uvědomte si, které aplikace využívají nejvíce RAM (obvykle v Nastavení > Aplikace nebo Správce aplikací, v závislosti na zařízení).

Stáhněte si aplikace, které zvyšují výkon systému Android

Aplikace Android Greenify

Aplikace, které z vašeho telefonu odstraní duplicitní soubory nebo které jej odstraní, pomáhají udržet telefon v nejlepším provozním stavu. Těch je na trhu několik. Mezi ně patří:

  • Greenify zabrání vybití baterie aplikacím na pozadí
  • Program File Commander zobrazuje přehled úložiště a identifikuje kategorie, které úložiště nejvíce využívají: videa, hudbu, obrázky nebo soubory ke stažení.
  • SD Maid obsahuje čtyři jednotlivé nástroje: CorpseFinder, System Cleaner, App Cleaner a Databases. Každý z nich zvládá jinou práci. Existují také nástroje pro vyhledání a odstranění duplicitních souborů.

Konečná možnost

Pokud vše ostatní selže a váš telefon nebo tablet Android běží nesnesitelně pomalu, přejděte k obnovení továrního nastavení. Vaše aplikace a data zmizí (ano, všechny) a telefon se vrátí do původního stavu z výroby. Budete si muset znovu stáhnout požadované aplikace.

Snímky obrazovky telefonu Android se zvýrazněným nastavením Systém, Obnovit možnosti a Vymazat všechna data

V závislosti na telefonu nebo tabletu se podívejte Nastavení pro zálohování nebo obnovení nebo ochranu soukromí vyhledejte možnost obnovení továrního nastavení. Po dokončení resetu by mělo vaše zařízení fungovat správně.