Skip to content

10 důvodů, proč byste si měli koupit elektronickou čtečku do školy

4 de Červenec de 2021
GettyImages 482186603 5ad6b0cb18ba010037c2b6d2

Září obvykle znamená spěch do zásoby školních potřeb – vše od pořadačů a zvýrazňovačů až po učebnice a značkové džíny. V posledních letech byly do mixu přidány počítače, notebooky a elektronické čtečky. Pokud si nejste jisti, zda pokles o 300 $ na tabletu nebo e-čtečce stojí za investici, je zde deset důvodů, proč by Kindle, NOOK nebo jiná e-čtečka mohla stát za zvážení.

Hmotnost

Tři učebnice v batohu mohou vážit 15 liber. Notebook může vážit až pět liber. Tato váha může být na konci dlouhého dne přítěží. Výběr elektronické čtečky pro vaše texty znamená odlehčení této zátěže na méně než libru. Některé elektronické čtečky se vejdou do vaší kapsy. Bonusem je, že s knihovnou v kapse se můžete rozloučit se starou pohotovostní službou pro vysoké školy, kterou jsou police na knihy vyrobené z prken a škvárových bloků.

Náklady na hardware

Víceúčelové zařízení, jako je iPad, může být slušnou čtečkou elektronických knih, pokud jej nepoužíváte venku nebo pod reflexními světly. Nejlevnější iPad začíná na více než 300 $. Cena většiny nejprodávanějších elektronických čteček je nižší než 150 $ a rozpočet Kindle si můžete koupit za 80 $.

Ušetřete peníze za knihy

Podívali jsme se na náhodný seznam četby anglické třídy 12. ročníku, vytáhli jsme šest požadovaných románů a hledali jsme tyto knihy na Amazonu. Nákup tištěných verzí (brožovaná verze, pokud je k dispozici) by stálo 69,07 USD. Nákup verzí Kindle vyšel na 23,73 $. Ceny se mohou lišit v závislosti na předmětu a titulech. E-knihy přesto bývají levnější než tištěné verze. U některých studentů si e-čtečka může zaplatit sama.

Pohodlí

Průzkumy ukázaly, že majitelé elektronických čteček mají tendenci číst více než předtím, než se ponořili. Pohodlí mít v kapse různé elektronické knihy je velkým důvodem. Když nosíte elektronickou čtečku, můžete snadno zachytit několik minut čtení při jízdě v tranzitu nebo při přestávce mezi třídami. S elektronickou čtečkou se neomezujete pouze na jednu nebo dvě učebnice v batohu. Pokud jde o školu, čtení více je určitě dobrá věc.

Zvýrazněte dle libosti

S tradičními papírovými učebnicemi se možná zdráháte dělat si poznámky nebo zvýrazňovat pasáže ze strachu, že nezničíte prodejní hodnotu knihy. Pokud si uděláte poznámku, pak si to rozmyslíte, tato čmáranice zaplní stránku. Většina elektronických čteček nabízí možnost zvýraznění textu a vytváření poznámek, aniž by e-knihu trvale poškodila.

E-mail zdarma

Pokud dbáte na rozpočet a potřebujete přístup k e-mailu, investujte do Amazon Kindle Paperwhite nebo Kindle Oasis. Tyto elektronické čtečky nabízejí mobilní bezdrátové připojení. S těmito elektronickými čtečkami můžete odesílat a přijímat e-maily zdarma a bez připojení Wi-Fi.

Získejte sociální sítě

Výrobci elektronických čteček stále více přidávají do svých nabídek funkce sociálních médií. Kobo má například Reading Life, zatímco Barnes & Noble nabízí NOOK Friends. Pomocí těchto nástrojů se můžete zapojit do konverzací o elektronických knihách, sdílet myšlenky a dávat doporučení. V některých případech můžete tituly půjčit nebo vypůjčit. Je to jednodušší než shromáždit skupinu lidí na studijní sezení.

Přeskočte sestavy knihkupectví

Většina elektronických čteček je k dispozici s připojením Wi-Fi. Takže zatímco ostatní studenti stojí několik hodin ve školním knihkupectví se spoustou textů, můžete nakupovat online a nechat si nákupy okamžitě zobrazit ve vaší e-čtečce.

Knihovna Schmibrary

Knihovny neustále rozšiřují své sbírky elektronických knih. Pokud si raději odpočinete doma, než si půjčit knihu, elektronická čtečka vám umožní vyzvednout si mnoho titulů po dobu dvou týdnů, aniž byste utratili desetník nebo opustili kolej. Ještě lepší je, že do knihovny se nevracíte, abyste mohli vypůjčené knihy vrátit, žádné poplatky za pozdní doručení a kopie jsou nedotčené. Amazon Kindle byl z této funkce vyloučen v posledních několika letech, ale od té doby se připojil ke straně.

Životnost baterie

Většina elektronických čteček může vydržet měsíc bez dobíjení. Některé, například NOOK Simple Touch, mohou vydržet až dva měsíce. To znamená, že na rozdíl od tabletu nebo notebooku nemusíte zařízení nabíjet každou noc ani si pamatovat, kam jste vložili nabíječku nebo kabel USB.