Skip to content

11 tipů na Instagram pro začátečníky

6 de Červenec de 2021
architecture color application 557696981 crop 5bbd6d6146e0fb0051e33faf

Instagram je jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí. Kromě toho, že je vizuálně přitažlivý a snadno přístupný na cestách, je také docela jednoduché naučit se jej používat. Následující tipy vám pomohou maximálně využít své vlastní zkušenosti na platformě sociálních médií, abyste mohli růst svým následovníkům a zvýšit angažovanost.

Zveřejňujte zajímavé, barevné fotografie a videa

Instagram je především o poskytování hodnoty vašim následovníkům, zvláště pokud chcete více zapojení. Když zveřejňujete příspěvky na Instagramu, vaším cílem by mělo být publikovat fotografie a videa, které vyvolávají nějaké emoce, jako je štěstí, humor, motivace, nostalgie, láska nebo něco jiného. Vysoce kvalitní fotografie se spoustou barev mají tendenci být nejaktivnější.

Nepřehánějte to s efekty filtru

Fotografie s příliš mnoha filtry

Instagram poskytuje spoustu filtrů, které můžete použít na své fotografie, aby se automaticky vylepšil vzhled a styl. Zdá se však, že tento trend již dosáhl svého vrcholu. Lidé chtějí fotografie a videa, které jsou barevné, ale relativně přirozené. I když jsou efekty filtrů lákavé, zkuste omezit jejich použití a u většiny fotografií udržujte normální barvu a kontrast.

Nebojte se používat hashtagy, ale používejte je střídmě

Používejte hashtag na internetu

Používání hashtagů na Instagramu je skvělý způsob, jak zvýšit svůj dosah na platformě, podpořit větší zapojení a dokonce přilákat nové následovníky. Někteří lidé to bohužel berou příliš daleko. Jejich titulky jsou často nafouknuté hashtagy, z nichž mnohé nejsou relevantní ani pro téma příspěvku. Pokud se rozhodnete používat hashtagy, zajistěte jejich minimální počet a používejte pouze relevantní klíčová slova.

Pomocí funkce Hledat a prozkoumat můžete najít skvělý nový obsah

vyhledávání na webu v telefonu

Když klepnete na Hledat a prozkoumat (ikona lupy) ve spodním řádku aplikace Instagram se dostanete na stránku Hledat a prozkoumat, kde můžete vidět obsah upravený podle vašich zájmů. Tento obsah je založen na typech příspěvků na fotografie a videa, které se vám líbily nebo komentovaly. Lidé, které sledujete, také inspirují to, co zde vidíte. Projděte si tuto stránku nebo pomocí vyhledávacího pole vyhledejte konkrétní uživatele, hashtagy, předměty a další.

Zveřejňujte často, aby vás sledující nezajímali

Dítě mává rukou z okna auta

Pokud chcete, aby sledující zůstali v kontaktu, musíte pravidelně zveřejňovat nový obsah. To neznamená, že musíte zveřejňovat 10 fotografií denně. Ve skutečnosti by zveřejňování příspěvků jednou denně nebo alespoň jednou za dva dny mělo být dostatečně časté, aby vaše současné sledující zaujalo. Pokud jdete delší dobu bez zveřejňování příspěvků, nedivte se, že o pár z nich přijdete.

Pomocí aplikace Messenger můžete kontaktovat konkrétní uživatele

Ruce muže fotografování města s telefonem

I když je dobré zveřejňovat příspěvky často, abyste udrželi své sledující v záběru, někdy není vždy nutné zveřejňovat něco veřejně všem vašim sledovatelům. Místo toho zacilte na jednoho nebo více konkrétních uživatelů soukromým přímým zasíláním textových zpráv, fotografií nebo videí. Funkce přímých zpráv Instagramu je integrována do služby Facebook Messenger, takže můžete posílat zprávy přátelům z Facebooku, kteří nejsou ani na Instagramu. Chcete-li poslat přímou zprávu nebo na ni odpovědět pomocí fotografie nebo videa, klepněte na ikonu ikona fotoaparátu, pořiďte fotografii nebo video a potom klepněte na Poslat.

Interakce se svými následovníky

Lidé seřazení do skupin podle barev představují statistickou techniku ​​klastrové analýzy.

Nikdy neignorujte své věrné sledovatele, kteří pravidelně lajkují a komentují vaše fotografie! To je jistý způsob, jak lidi nakonec vyhnat. Místo toho dejte svým následovníkům najevo, že si jich vážíte. Odpovězte na jejich komentáře nebo se jděte podívat na jejich účet a lajkněte pár jejich fotek. Chcete-li sledovat komentáře Instagramu a zjistit, kteří uživatelé s vámi komunikují nejvíce, můžete použít nástroj třetí strany, jako je Iconosquare (dříve Statigram). Alternativně, pokud se nechcete starat o to, kolik lidí má vaše příspěvky líbí, přidal Instagram v květnu 2021 možnost skrýt lajky. Chcete-li to provést, přejděte do příspěvku a klepněte na Ikona Další (tři svislé tečky)a potom klepněte na Skrýt jako hrabě.

Nenechte se zlákat k nákupu následovníků

Ilustrace muže a ženy, směňování peněz

Nakupování následovníků Instagramu je hodně humbuk. A je pravda, že můžete získat několik velkých čísel za docela levné. Problém s jejich nákupem spočívá v tom, že jsou většinou falešné a neaktivní. Váš účet může vypadat trochu divně pro uživatele, kteří vidí, že máte 15 000 sledujících, ale téměř žádné lajky nebo komentáře k vašim fotkám a videím. Držte se skutečného zapojení. Nejde jen o čísla.

Experimentujte s výkřiky

ústa křičí s kopií vesmíru

Interakce s vašimi současnými následovníky se vždy doporučuje, ale čím více lidí oslovíte, tím lépe. Výkřik nebo „shoutout for shoutout“ (s4s) s jiným účtem ve stejném rozsahu sledovatelů je velmi rychlý a efektivní způsob, jak oslovit více lidí. Dva uživatelé v zásadě souhlasí s tím, že budou tomu druhému přidávat příspěvek na jejich účty. Toto je ve skutečnosti hlavní technika, kterou mnoho uživatelů Instagramu používá k růstu svých účtů o tisíce.

Zůstaňte na vrcholu nejnovějších trendů Instagramu

Tři přátelé s autoportrét s smartphone

Hashtagy a shoutouty jsou skvělé, ale i takové trendy mají nakonec datum vypršení platnosti. Pokud je pro vás Instagram hlavní platformou sociálních sítí, je důležité držet krok s nejnovějšími trendy, abyste se neztratili a nehrozilo riziko ztráty cenných následovníků. Podívejte se na těchto pět velkých trendů v tom, jak lidé používají Instagram.

Příběhy

Ilustrace Instagramu s lidmi, kteří mají rádi telefon

Příběhy jsou méně trvalé, více „momentálních“ obsahů, které můžete zveřejnit, aby je viděli vaši sledující. Přicházejí ve formě fotografií i videí a po 24 hodinách automaticky zmizí. Podívejte se na ně v horní části zdroje (ve formě kruhových bublin, na které klepnete). Příběhy jednoduše nabízejí příležitostnější způsob, jak se spojit, sdílet a komunikovat se svými sledujícími. Příběhy se stávají integrovanějšími s jinými formami sociálních médií. Například pokud používáte Twitter a najdete tweet, který ve vás rezonuje, můžete tento tweet snadno přidat do svého příběhu. Klepněte na tweet a poté na podíl ikona a vyberte Instagramové příběhy. Tweet se objeví jako součást vašeho příběhu na Instagramu. (Tato funkce je aktuálně podporována pouze v systému iOS.)