Skip to content

13 tipů a triků pro Instagram k vyzkoušení

13 de Červenec de 2021
GettyImages 929731418 5b564d78c9e77c001a7729f7

Instagram je jednou z největších a nejpopulárnějších sociálních sítí, ale musí se neustále měnit a přizpůsobovat, aby uživatele zaujala. Časy, kdy to byla jen jednoduchá malá aplikace pro sdílení fotografií s vintage filtry, jsou pryč. Dnes má nejrůznější skryté funkce, které nejsou zjevné při běžném používání. Tady je 12 instagramových triků a tipů, které potřebujete vědět. 1:23

Podívejte se, kdo vás nesledoval na Instagramu

Automaticky filtrovat nevhodné komentáře

Všichni víme, že trollové milují Instagram. Podívejte se na jakýkoli příspěvek od uživatele s více než 10 000 následovníky a je téměř zaručeno, že narazíte alespoň na jeden velmi průměrný komentář. Instagram umožňuje uživatelům skrýt nevhodné komentáře odfiltrováním určitých přizpůsobitelných klíčových slov. Chcete-li použít tuto funkci, klepněte na profil, poté klepněte na Jídelní lístek (tři řádky) vpravo nahoře. Klepněte na Nastavení > Soukromí > Komentáře, pak zapněte Ruční filtr nastavit blokování konkrétních slov a frází.

Pozastavte, přetočte, přetočte vpřed a přeskakujte příběhy

Přeskočit zpět ikonu abstraktní digitální design modré pozadí

Představení příběhů bylo pro Instagram docela odvážným krokem. Stejně jako Snapchat mají být za pár sekund hotové. Pokud při sledování jednoho otočíte hlavu nebo zónu, můžete přijít o obsah. Naštěstí pro vás, nemusíte sledovat příběh znovu, pokud jej zmeškáte. Chcete-li příběh pozastavit, klepněte a podržte na obrazovce. Chcete-li přetočit zpět, klepněte na levou horní část obrazovky (pod profilovou fotografií a uživatelským jménem uživatele). Chcete-li rychle přejít vpřed ve více příbězích uživatele, klepněte na obrazovku. Chcete-li přeskočit celé příběhy uživatele, přejeďte prstem doleva. Můžete také přeposlat příběh Instagramu svému vlastnímu publiku.

Ztlumit příběhy od konkrétních uživatelů, které sledujete

Mladá žena s páskou na ústa.

Věc o Instagramu spočívá v tom, že je příliš snadné a lákavé sledovat stovky (možná i tisíce) uživatelů, takže je obtížné najít příběhy, které stojí za to sledovat. Ale pokud nechcete přestat sledovat lidi, jejichž příběhy vás nezajímají, co můžete dělat? Instagram umožňuje ztlumit příběhy kohokoli, aby se nezobrazovaly ve vašem zdroji. Chcete-li to provést, klepněte a podržte bublinu Příběhy uživatele a poté vyberte Ztlumit. Tato akce vybledne jejich bublinu a posune ji až na samý konec krmení. Přejděte na jejich příběh a ztlumte je kdykoli, pokud si to rozmyslíte.

Povolit zprávy o příbězích pouze od sledujících, které sledujete zpět

Obrázek zprávy o lovu na Instagramu

Instagram ve výchozím nastavení umožňuje všem vašim následovníkům odpovídat na vaše příběhy. Toto nastavení však můžete změnit, pokud máte velmi populární účet a nemáte zájem o bombardování záplavou zpráv od spousty úplně cizích lidí. Přejděte do svého profilu a klepněte na Jídelní lístek (tři řádky)> Nastavení > Soukromí > Příběh. Pod Povolit odpovědi na zprávy, klepněte na Následovníci, které sledujete zpět. Případně úplně vypněte odpovědi na zprávy.

Skrýt své příběhy před konkrétními uživateli

Žena, která sdílí příběh Instagramu s aplikací Instagram Instagram v kavárně.

Pokud je váš účet Instagram veřejný, může si vaše příběhy zobrazit kdokoli, pokud přejde na váš profil a klepne na vaši fotografii. Je snadné zablokovat tento přístup, pokud máte příznivce, kterým dáváte přednost ne mít přístup k vašim příběhům. Chcete-li své příběhy skrýt, přejděte do svého profilu a klepněte na Jídelní lístek (tři řádky)> Nastavení > Soukromí > Příběh. Klepněte na Skrýt příběh před, a poté vyberte konkrétní lidi, před kterými svůj příběh skryjete.

Použijte Boomerang nebo Layout ve svém příběhu Instagramu

Boomerang Z aplikace Instagram

Boomerang, což je aplikace Instagram, vám umožní vytvořit příspěvek ve formátu GIF s krátkými, jemnými pohyby (ale bez zvuku). Rozložení umožňuje kombinovat několik fotografií jako koláž do jednoho příspěvku. Pokud máte v telefonu Boomerang nebo Layout, přistupujte k nim z Instagramu. Klepněte na Přidat příspěvek (znaménko plus) a potom klepněte na Příběh ve spodním menu. Klepněte na Bumerang nebo Rozložení, pak vytvořte svůj bumerang nebo rozložení. Klepněte na Poslat komu, pak vedle Tvůj příběh, klepněte na Podíl.

Třídit filtry tak, aby vaše oblíbené byly první

Nástroje pro úpravy Instagramu

Nástroje pro úpravy Instagramu.

Instagram má na výběr z mnoha různých filtrů. Mnoho uživatelů má tendenci upřednostňovat jen pár a může být bolestí procházet všechny a najít své oblíbené, když jste ve spěchu něco zveřejnit. Je snadné třídit filtry, takže ty, které používáte nejvíce, jsou hned na začátku. V poli filtru klepnutím a podržením filtru jej přetáhněte na začátek seznamu. Klepnutím a podržením libovolného filtru jej můžete přesunout a přizpůsobit svůj seznam se všemi snadno dostupnými oblíbenými položkami.

Zapněte upozornění na příspěvky u příspěvků od konkrétních uživatelů

Logo Instagramu

Pokud sledujete příliš mnoho účtů Instagramu, mohou vám chybět příspěvky od vašich oblíbených lidí. Je snadné nastavit upozornění, když určitý účet zveřejní příspěvek, abyste jej mohli vidět co nejdříve. Chcete-li zapnout oznámení o příspěvku, klepněte na ikonu tři tečky které se zobrazí v pravém horním rohu příspěvku libovolného uživatele nebo na jeho profilu a vyberte Zapnout oznámení nových příspěvků. Můžete je kdykoli vypnout.

Sdílejte příspěvek přímým zasíláním zpráv jedním nebo více uživateli

r

Pokud jde o informování vašich přátel o příspěvku jiného uživatele, obecným trendem je označit je v komentáři. Přítel obdrží oznámení, že byl označen v příspěvku, aby si jej mohl prohlédnout. Problém je v tom, že přátelé, kteří dostanou spoustu lajků a komentářů a sledují, nemusí vidět, že jste je označili v komentářích k příspěvku, který chcete vidět. Lepší způsob, jak s nimi sdílet příspěvek někoho jiného, ​​je přímé zasílání zpráv s ním. Chcete-li odeslat příspěvek prostřednictvím přímé zprávy, klepněte na ikonu tlačítko se šipkou pod libovolným příspěvkem a poté vyberte, komu jej chcete poslat.

Přepněte z osobního profilu na obchodní

Obrázek někoho, kdo drží smartphone, zobrazující profil Instagramu.

Smartphone zobrazující profil Instagramu.
Stejně jako stránky na Facebooku má Instagram nyní profily pro firmy, kde můžete publikovat své publikum a komunikovat s ním. Pokud již používáte běžný profil Instagramu k uvedení své firmy nebo organizace na trh, nemusíte si vytvářet úplně nový účet. Místo toho jej změňte na obchodní účet. Klepněte na svůj profila potom klepněte na Jídelní lístek (tři řádky)> Nastavení > Účet. Přejděte dolů a klepněte na Přepněte na profesionální účet a poté postupujte podle pokynů.

Podívejte se na přehled příspěvků, které se vám dříve líbily

Instagram se líbí

Jednou z hlavních interaktivních funkcí Instagramu je samozřejmě tlačítko srdce. Klepnutím na toto srdce (nebo poklepáním na příspěvek) dáte plakátu vědět, že se vám líbí. Ale co když se chcete vrátit k určitému příspěvku, který se vám dříve líbil, a nepamatujete si, kde ho najdete? Chcete-li zjistit, jaké příspěvky se vám líbily, přejděte do svého profil > Jídelní lístek (tři řádky)> Nastavení > Účet. Klepněte na Příspěvky, které se vám líbily, poté procházejte a najděte hledaný příspěvek. Od května 2021 se uživatelé Instagramu mohou rozhodnout skrýt všechny lajky ve svém kanálu, nebo mohou skrýt lajky u jednotlivých příspěvků, které publikují. Skrýt jako počty tím, že půjdete do Příspěvky v části Nastavení. Klepněte na Více ikonu (tři svislé tečky) uvnitř příspěvku a vyberte Skrýt jako hrabě deaktivovat lajky pouze pro tento příspěvek.

Přiblížit příspěvek pro bližší pohled

Ruka držící zvětšovací sklo

Instagram je primárně určen pro mobilní zařízení a někdy tyto malé obrazovky opravdu nedělají fotky a videa spravedlivě. K tomu slouží funkce zvětšení. Stačí stisknout ukazováček a palec v oblasti příspěvku, který chcete přiblížit, a roztáhnout je na obrazovce. Můžete to udělat také pro přiblížení příspěvků Boomerang a videí.

Sdílejte tweet se svým příběhem na Instagramu

Je zobrazen tweet na Twitteru se zobrazenou funkcí Sdílet na Instagram Stories

Tento tip platí pouze pro uživatele iOS. Pokud jste na Twitteru a najdete tweet, který se vám opravdu líbí, můžete jej snadno sdílet se svým příběhem Instagramu. Stačí klepnout na tweet a poté na ikonu Podíl ikona a vyberte Instagramové příběhy. Tweet se ve vašem příběhu na Instagramu objeví jako fotka.