Skip to content

20 způsobů, jak získat více lajků na Instagramu

6 de Červenec de 2021
Youngmancellphonenight 3d1e563e600b470aa9a488c00089e5d6

Dodržování některých nebo všech níže uvedených návrhů vám pomůže organicky a prostřednictvím přímých metod rozšířit vaše lajky na Instagramu. Tento seznam není zárukou zvýšeného počtu lajků. Znalost svého publika vede dlouhou cestu k získání lajků a trpělivost vám brání v pocitu porážky.

Zveřejňujte pravidelně

Snad nic nedělá základnu následovníka, aby ztratila zájem o účet na sociálních médiích rychleji než sporadicky nebo nízký počet příspěvků. Instagram není výjimkou. Nemusíte každý den něco sdílet. Ukázalo se však, že určitá úroveň konzistence s frekvencí vašich příspěvků udržuje vaše sledovatele v záběru a z dlouhodobého hlediska vede k většímu počtu lajků. Pokud odjíždíte na dovolenou a nechcete se na chvíli přihlásit, naplánujte si příspěvky předem pomocí nástroje, jako je Hootsuite, aby váš účet zůstal aktivní.

Použijte hashtagy správným způsobem

Hashtagy jsou jedním z nejmocnějších nástrojů, jak organicky zvýšit své lajky na Instagramu. Přesto jsou hashtagy také nejvíce zneužívány, což vede k tomu, že příspěvky ne vždy získávají názory, které by si mohly zasloužit. Populární nebo populární hashtagy byste měli zahrnout, pouze pokud se tyto hashtagy vztahují na konkrétní příspěvek. Přidání hashtagu, který nemá nic společného s vaším příspěvkem jen proto, že by vám mohlo přinést další provoz, je velké ne-ne. Každý, kdo narazí na váš příspěvek, vás bude považovat za spammera. Vyhněte se skládání hashtagů na konec titulku, což není nutné. Místo toho rozšiřte hashtagy po celém textu tak, aby vynikly a byly snadno čitelné. Pokud musíte všechny hashtagy umístit na konec, oddělte je kreativními mezerami nebo interpunkcí.

Nezapomeňte označit

Pokaždé, když označíte uživatele Instagramu na svých fotografiích, obdrží oznámení. Toto oznámení může vést k tomu, že si příspěvek prohlédnou a možná se mu to bude líbit, když tam budou. Značky mohou být obzvláště užitečné, pokud označujete profily pomocí velkých základen následovníků. Neoznačujte však účty jen proto, abyste je označili. Zajistěte spojení se sloupkem, jako je například jeho produkt uvedený na fotografii. Komunita IG se při označování mračila bez relevance, což je v podstatě spam.

Použijte funkci Přidat umístění

Instagram poskytuje možnost zahrnout do svých příspěvků značku polohy. Tato značka ukazuje, kde jste pořídili fotografii nebo kde se právě nacházíte. Značka polohy zvyšuje pravděpodobnost, že váš příspěvek bude zobrazen (a tedy označen jako oblíbený) jinými uživateli než vašimi sledujícími, protože mnoho lidí používá funkci IG vyhledávání podle polohy. Vybrat Přidat lokaci, vyberte správnou hodnotu a odešlete příspěvek.

Sledujte ostatní a lajkujte jejich fotografie

Stejně jako budete chtít komunikovat se svou základnou sledujících, abyste si zajistili více lajků, je také důležité sledovat ostatní a lajkovat jejich obsah. I když byste od ostatních neměli očekávat stejné zacházení, opětování lajků je často běžným způsobem, jak zvýšit své počty.

Buďte interaktivní

Nestačí zveřejňovat fotografie, videa a příběhy a čekat, až se ocenění shromáždí. Odpovězte na své sledující, když zveřejní komentáře nebo dotazy. Aktivně jim posílejte zprávy, když to situace vyžaduje. Nechte svou osobní nebo obchodní osobnost prosvítat pravidelnou účastí v konverzacích.

Najděte si svůj výklenek

Počet profilů Instagramu může ztěžovat vyniknutí, zvláště když zveřejňujete podobný obsah. Pokud jste ve svém hledání lajků zakladatelem, zaměřte se na konkrétní téma nebo žánr. Vyberte si něco, o čem jste znalý a vášnivý. Jinak bude vaše zkušenost s IG zdlouhavá místo příjemná.

Použijte Instagram Stories

Ačkoli příběhy Instagramu zmizí po 24 hodinách a vy je technicky nemůžete lajkovat, mohou vám pomoci získat větší zájem o váš profil. Efekt stékání je u vašich fotek a videí obvykle více lajkový.

Zveřejněte kvalitní fotografie

Sdílení jakéhokoli starého obrázku na Instagramu nevyžaduje mnoho úsilí. Fotografie nízké kvality nezískávají velký zájem, a proto nepovedou k mnoha lajkům. Chcete-li zvýšit své lajky, zveřejňujte většinou poutavé obrázky s vysokým rozlišením.

Přidejte do svého repertoáru video

Sdílení videoobsahu s vašimi sledujícími a širokou veřejností je něco, co byste měli udělat, pokud je vaším primárním cílem exponenciální růst lajků. Statické obrazy jsou hlavním chlebem a máslem IG. Doplnění vašich obrázků příležitostným videopříspěvkem však téměř vždy vede k podpoře zapojení vašich následovníků a ostatních.

Prostě buď sama sebou

Běžná nástraha Instagramu se točí kolem vnímaného tlaku, aby vždy vypadal vzrušující, vtipný nebo výjimečný. Tento tlak způsobuje, že se mnoho uživatelů snaží příliš tvrdě, když je více než dost na to, aby si vytvořili sledovatele a hráli v lajcích.

Neberte se příliš vážně

I když je zásadní přijít jako originální, je také důležité mít o sobě smysl pro humor. Sociální média přinášejí kritiky a trolly. Schopnost sebepodceňovat se v určitých situacích může zvítězit nad nejtvrdším komentátorem a vypadat, jako by byl na zemi. Tato kombinace téměř vždy vede k přidaným lajkům.

Nepřehánějte to s filtry

Pro mnoho lidí jsou filtry srdcem Instagramu a umožňují vám okamžitě upravovat fotografie několika jedinečnými způsoby. Protože je snadné tyto filtry použít, může být pokušení používat filtry napříč platformou silné, což často vidíte v celé službě. Mnoho fotografií je v původním stavu v pořádku a měly by být ponechány tak, jak jsou. Některé filtry také fungují lépe než jiné, takže trénink je dokonalý. Často je nejlepší zvolit jeden nebo dva filtry, které se vám líbí, a zdá se, že fungují nejlépe, a držet se jich kvůli konzistenci.

Dejte do svých titulků určité úsilí

Takže máte skvělou fotku nebo video a nemůžete se dočkat, až je budete sdílet na Instagramu. Ne tak rychle! Kvalitní obrázek nebo klip nemusí plně využít svůj potenciál, pokud jde o expozici, a líbí se mu, pokud jej nebude doprovázet pečlivě vytvořený a dobře napsaný titulek. Aniž byste to přehnali, ujistěte se, že váš titulek předává bod, kterému se chcete dostat, aniž byste byli zbytečně rozvláční. Pokud chcete svým IG profilem sdělit konkrétní obrázek, měl by být váš text titulku v souladu s touto vizí. Nakonec se ujistěte, že titulek obsahuje relevantní hashtagy.

Vyžádejte si odpovědi od svých sledujících

Podporujte interakci ve svých titulcích kladením ostrých otázek nebo žádostí o lajk, aniž byste zněli příliš úzkostlivě. Zkuste něco v duchu „Nezapomeňte dvakrát poklepat, pokud na vás udělá dojem!“ Pokud si někdo najde čas a zanechá komentář k vašemu příspěvku v reakci na otázku, je zde šance, že se mu bude také sekunda líbit.

Žít svým následovníkům

Jedna z více podhodnocených funkcí Instagramu, která vysílá živé video, vám umožňuje komunikovat přímo s diváky v reálném čase, kdykoli si přejete. Bez ohledu na toto téma to může být skvělý způsob, jak vzbudit zájem o váš profil a získat nové sledovatele. Ačkoli živé vysílání nemusí přímo ovlivnit váš počet lajků, zvýšená aktivita kolem vašeho profilu určitě bude.

Probíhající příspěvky

Tento tip je většinou použitelný pro umělce a jiné kreativní typy, včetně těch, kteří rádi předvádějí své kuchařské nebo pečicí schopnosti, a lze je s trochou kreativity použít i jinde. Spíše než zveřejňovat pouze hotový produkt, ať už je jakýkoli, mnoho uživatelů Instagramu se rozhodlo sdílet průběžné fotografie. Zapojují do procesu své následovníky a na konci jim poskytují něco, na co se mohou těšit. Tato osvědčená praxe téměř vždy stojí za námahu, protože je větší pravděpodobnost, že získáte stálý proud lajků na rozdíl od pouze zveřejnění konečného výsledku.

Obchodování s lajky pro soutěžní příspěvky

Toto obvykle platí pro podniky, ale lze ho rozšířit na kohokoli s trochou fantazie a vynalézavosti. Mnoho uživatelů Instagramu pořádá soutěže, které nabízejí vítězům něco. V některých případech musíte pro zařazení do jedné z těchto hazardních her lajknout příspěvek. Spustit tento styl soutěže jednou za čas je efektivní způsob, jak získat lajky.

Aplikace Boomerang

Vytváření a zveřejňování videí vytvořených pomocí aplikace Boomerang se stalo zuřivostí Instagramu díky jeho jedinečnému stylu, který spojil dávku deseti fotografií do podoby živého akčního selfie. Pomocí několika klepnutí prstem můžete tato mini-videa zachytit a sdílet na svém IG profilu a lajky by měly brzy následovat.

Placená propagace

Tento tip vás bude stát víc než čas. Při správném použití může jeho celková účinnost stát za zásah do vaší peněženky. Program Instagram Ads vám umožňuje platit za propagované příspěvky a zasáhnout segmenty IG populace, které u bezplatných metod nejsou vždy možné. Všechny reklamy kromě zajištění zvýšení základny vašich následovníků a následných lajků.