Skip to content

5 tipů pro výrobu horkého chladiče notebooku

5 de Červenec de 2021
overheating settings resized 56a62b733df78cf7728bb2ab

Notebooky se přirozeně zahřívají díky svému tvaru a velikosti. Pokud však zůstanou delší dobu horké, mohou se přehřát, zpomalit nebo trvale poškodit. Bez ohledu na to, zda se setkáte s varovnými příznaky a nebezpečími přehřátého notebooku, měli byste dodržovat tato jednoduchá a levná preventivní opatření uvedená níže, aby byl počítač v chladu a funkčním stavu.

Chlazení notebooku

Zjistili jsme, že následující kroky mohou snížit vnitřní teplotu starého a nebezpečně horkého notebooku z 181 ° F (83 ° C) na 106 ° F (41 ° C) – rozdíl 41 procent po jedné hodině používání aktivní chladicí podložka notebooku a snížení teploty v místnosti na 68 stupňů. Kromě těchto přístupů sledujte aktuální problémy, které nenaznačují problém s životním prostředím, ale přesto mohou nepříznivě ovlivnit váš notebook. Snad nejvýznamnějším přispěvatelem k dočasnému přehřátí je vložení počítače do klína, tlumeného izolátory, jako jsou přikrývky, které zachycují teplo a blokují ventilátory.

Nastavení napájení

Změňte nastavení napájení notebooku z vysokého výkonu na vyvážený nebo úsporný plán. Toto vylepšení řekne systému, aby používal pouze výkon potřebný ke spuštění vašich aplikací, než aby vždy používal maximální rychlost procesoru. Pokud potřebujete hrát hry nebo jinou intenzivní práci, můžete podle potřeby přepnout zpět na vysoce výkonný plán.

Stlačený vzduch

K čištění větracích otvorů notebooku použijte sprej na odstraňování prachu. Ve ventilačních otvorech notebooku se hromadí prach – problém se rychle vyřešil pomocí plechovky se stlačeným vzduchem, obvykle nižší než 10 USD. Vypněte počítač a rozprašováním odvzdušněte prach.

Chladicí podložka notebooku

Použijte chladicí podložku notebooku, která má ventilátory. Podložky na notebooky mají průduchy, které mohou zvýšit proudění vzduchu kolem vašeho notebooku, ale ventilátor je nejlepší způsob, jak splnit podstatnější požadavky na chlazení. Model Belkin F5L055 lze najít za méně než 30 USD a je spolehlivým řešením, ale je k dispozici mnoho dalších možností.

Pokojová teplota

Udržujte své pracovní prostředí nebo počítačovou místnost v co nejpohodlnějším chladu. Počítače, stejně jako většina lidí, fungují mnohem lépe v klimatizovaném prostředí. Podle chyby serveru funguje většina serveroven nebo datových center při teplotě 70 stupňů Fahrenheita nebo méně, což se jeví jako ideální teplotní doporučení i pro domácí kanceláře.

Vypnout

Pokud počítač nepoužíváte, vypněte jej, zejména pokud nejste doma. Poslední věcí, kterou po návratu domů potřebujete, je zjistit, zda je váš notebook nebezpečný požár – jedno z nebezpečí přehřátí notebooků.