Online seznamování přešlo z něčeho, co bylo posmíváno, na populární platformu pro setkávání lidí. Existují seznamovací weby, které se zabývají specializovaným publikem, jako je FarmersOnly.com, a také megatesty jako Match.com, eHarmony a Tinder. Ať se vám to líbí nebo nenávidí, online seznamky tu zůstanou. V tomto článku se zaměřujeme na online seznamovací vlajky, které byste při hledání dokonalého rande neměli ignorovat.
Ne každý opravdu hledá lásku
Uvědomte si, že tam jsou podvodníci. Využívají lidí, kteří hledají lásku, a pokusí se je odlákat od seznamovacích stránek a přes phishingové stránky a další hanebné podniky. Podvodníci používají ke své špinavé práci technologie, jako jsou roboti, a znesnadňují rozpoznání skutečných lidí od těch falešných.
Červená vlajka č. 1: Přímé zodpovězení vašich otázek
Mnoho podvodníků používá roboty (programy, které napodobují lidské interakce), aby přiměli uživatele navštívit nebezpečné stránky nebo sdělit osobní údaje. Problém je, že roboti nepřemýšlejí. A roboti spolu nepracují dobře, s výjimkou některých robustních chatterbotů. Když položíte robotovi otázku, nemusí vám dát přímou odpověď. Může se podívat na klíčová slova ve vaší odpovědi a sdělit vám něco důležitého. Přesto to nebude přímá odpověď. Pokud osoba, se kterou mluvíte, neodpoví přímo na vaše otázky, zeptejte se jich (nebo na ně) na něco konkrétního, abyste zjistili, zda se to vrátí s jinou obecnou odpovědí. To vám pomůže určit, zda máte co do činění s robotem nebo podvodníkem, který nechce vynaložit úsilí potřebné k pokračování konverzace.
Červená vlajka č. 2: Pokus o přesunutí z seznamky
Cílem scammera je dostat vás ze seznamky na jejich stránky, aby si od vás mohli vzít, co chtějí, ať už jde o informace o vaší kreditní kartě, osobní údaje nebo něco jiného. Očekávejte, že vás nasměrují na webové stránky, telefonní číslo nebo e-mailovou adresu, kterou si vyberou. Obvykle to dělají v prvních pěti zprávách. Mohou ztrácet trochu času budováním vztahu s vámi, ale nakonec ukážou svůj skutečný záměr a uzavírají obchod tím, že vás lákají na kliknutí na odkaz nebo je kontaktujete mimo pracoviště. To neznamená, že každý, kdo se vám pokusí poskytnout své telefonní číslo, je podvodník, ale je to červená vlajka a měl by vás uvést do pohotovosti, abyste hledali další známky nebezpečí.
Červená vlajka č. 3 – chcete znát svoji polohu
Nikdo by se na vaši adresu neměl ptát předem. Může to být součást phishingového podvodu nebo něco horšího. Dokud někoho nepoznáte, nikdy nezveřejňujte svou polohu. Když souhlasíte se setkáním, neutrální veřejná místa se spoustou lidí jsou nejlepší pro setkání s někým novým. Vždy řekněte příteli, jaké máte plány a jestli se vaše plány změní.
Červená vlajka č. 4: Příliš rychle se stávat příliš osobním
Pokud pokládají hluboce osobní otázky, které se zdají vytržené z kontextu, mohou se vás pokoušet získat phishing pro osobní údaje, které by mohli použít pro účely krádeže identity. Nedávejte své datum narození cizím lidem. Je to jedna z klíčových informací, které potřebují k nastavení účtu na vaše jméno.
Červená vlajka č. 5: Tenké nebo obecné profily účtů
Pokud je seznamovací profil slabý a má jen málo informací kromě obecného prohlášení, jako je klišé „Miluji se smát“, může to znamenat červenou vlajku, že použili konzervované informace o profilu podvodu. Podívejte se na několik tipů, jak odhalit falešnou žádost o přátelství, protože v této situaci platí mnoho stejných tipů.