Skip to content

Jak živé titulky umožňují větší začlenění

27 de Červen de 2021
GettyImages 1282547079 0dd0f950fbc74ec69ed1266f6937af55

Klíčové jídlo

  • Živé titulky mohou uživatelům během videochatů pomoci porozumět si.
  • Google přináší svou technologii Live Caption na jakýkoli web s novou verzí prohlížeče Chrome.
  • Další možností pro živé titulky je přepisová služba Otter.ai, která poskytuje živé titulky i přepisy.
Pokrok v technologii živých titulků činí webovou komunikaci jasnější a pomáhá osobám se zdravotním postižením. Google přináší svou technologii Live Caption na jakýkoli web s novou verzí prohlížeče Chrome. Funkce se pokusí přeměnit jakýkoli zdroj zvuku na webu na text zobrazený na obrazovce. Pro některé uživatele jsou titulky více než pohodlí. „Mnoho lidí s ADHD a jinými neuro divergencemi používá titulky, aby pomohlo se zpracováním jazyka a informací, včetně mě,“ uvedla v e-mailovém rozhovoru Catie Osborn, uživatelka TikTok s více než 400 000 následovníky. „Titulky nejsou jen pro neslyšící nebo nedoslýchavé a mnoho uživatelů je z TikToku frustrováno z toho, že nemají přístupné titulky.“

Nejen pro video

Živé titulky Google budou fungovat také pro soubory uložené na vašem pevném disku, když je otevřete v prohlížeči. Google tvrdí, že tato podpora se vztahuje i na sociální a video weby, podcasty a rozhlasový obsah, osobní videotéky (například Google Photos), vestavěné videopřehrávače a většinu webových video nebo audio chatových služeb. V současné době podporuje pouze angličtinu.

Osborn uvedla, že jako Twitch streamer má samostatný program, který ve svém streamu poskytuje živé titulky, a uživatelé si je mohou zapnout nebo vypnout, „ale nejde o dokonalý systém.“ Je také podcasterkou a uvedla, že „schopnost používat živé titulky znamená, že můžeme nahrát náš podcast na weby jako YouTube nebo Vimeo a mít k dispozici titulky v reálném čase. Je obrovskou záležitostí, že Chrome tuto funkci zvládne. pro uživatele v reálném čase. “ „Mnoho lidí s ADHD a jinými neuro divergencemi používá titulky, aby pomohlo se zpracováním jazyka a informací.“ Osborn zdůraznil, že odpovědnost za poskytnutí titulků dříve spadala na jednotlivého tvůrce. Chcete-li vytvořit video, zpracuje jej prostřednictvím samostatné aplikace titulků a poté jej znovu nahraje na TikTok. „Tolik uživatelů prostě neposkytuje titulky, což způsobilo systémový nedostatečný přístup pro komunitu využívající titulky,“ dodala.

Možnosti přepisu

Pro ty, kteří nepoužívají Chrome, existuje mnoho dalších možností, pokud chcete zahrnout živé titulky. Například služba videochatu Google Meet poskytuje také živé titulky. Další možností je přepisová služba Otter.ai, která poskytuje živé titulky i přepisy. Generální ředitel společnosti Otter Sam Liang v e-mailovém rozhovoru uvedl, že sám používá službu živých titulků. „V softwarovém průmyslu běžně pracujeme s inženýry v různých zemích nebo v naší zemi, jejichž primárním jazykem není angličtina,“ dodal. „Naše živé titulky zlepšují porozumění a obohacují schůzku.“

Vydra také může zaznamenávat a přepisovat schůzky, aby si účastníci mohli poznámky později prohlédnout, aby je mohli vyhledat, prohledat je nebo je předat kolegům, kteří se schůzky možná nemohli zúčastnit, zdůraznil Liang. „To bylo zvláště neocenitelné, protože vzdálení pracovníci hledají rovnováhu mezi pracovním a soukromým životem při práci doma a při podpoře svých dětí v distančním vzdělávání nebo při poskytování péče o děti,“ uvedl. Živé titulky také mohou pomoci těm, kteří mají problémy s přístupností. jako jsou sluchová postižení a ti, pro které angličtina není jejich primárním jazykem. „Tolik uživatelů prostě neposkytuje titulky, což způsobilo systémový nedostatek přístupu pro komunitu využívající titulky.“ InnoCaption je další aplikace, která poskytuje titulky a je zaměřena na sluchově postižené. Vývojář tvrdí, že InnoCaption je jediná mobilní aplikace, která poskytuje titulky telefonních hovorů v reálném čase pomocí živých stenografů nebo automatického rozpoznávání řeči. Někteří uživatelé rádi používají titulky pro zábavu i pro práci. Candace Helton, provozní ředitelka společnosti Ringspo, uvedla, že při sledování videí ráda používá titulky. „Většinu času bych přehrála video minimálně třikrát až pětkrát, abych obsah úplně získala,“ řekla. „Ale pomocí živých titulků byly příspěvky a zprávy mnohem srozumitelnější a diváci se více rádi dívali.“