Skip to content

Widget pro sdílení fotografií medailonku ukazuje, že je těžké kombinovat sociální sítě a soukromí

11 de Květen de 2023
Widget pro sdileni fotografii medailonku ukazuje ze je tezke kombinovat

Klíčové věci

  • Locket vám umožňuje sdílet fotografie přímo na domovské obrazovky iPhonu vašich přátel.
  • Je to fantastická funkce – jen sledujte, co posíláte.
  • Aplikace vyžaduje přístup k celé databázi kontaktů.

Aplikace Locket umožňuje přátelům sdílet fotografie přímo na domovské obrazovce iPhone, ale je to geniální nebo děsivé? Locket je druh supersoukromé sociální sítě, která vám umožňuje sdílet fotografie přímo na domovské obrazovky iPhonu vašich přátel. Funguje to takto: Přidáte widget aplikace na domovskou obrazovku a poté vám kdokoli z vašich přátel může poslat obrázek a ten se zobrazí přímo ve widgetu. Je to fantastický nápad, který se nyní zjevně stává zcela virálním. Ale samozřejmě, že takový snadný přístup k takovému veřejnému místu na vašem iPhone by vás také mohl vyhodit nebo rozvést. „Každá aplikace, která vám umožňuje mít nějaký přístup k obrazovkám ostatních, nabízí bezpečnostní riziko,“ řekla Kristen Bolig, zakladatelka SecurityNerd, Lifewire e-mailem. „Myslím, že tato aplikace je zábavný nápad. Budu se jí však držet dál, jen abych zajistil, že moje informace zůstanou co nejvíce chráněny.“

Medailonek nahoru

Aplikace Locket Widget pochází od nezávislého vývojáře Matthewa Mosse, který ji loni postavil jako dárek k narozeninám pro svou přítelkyni. Přátelé si toho všimli a chtěli to použít. Moss vydal aplikaci na Nový rok a podle Tech Crunch, před týdnem měla přes dva miliony stažení. Jakákoli aplikace, která vám umožňuje mít nějaký přístup k obrazovkám ostatních, představuje bezpečnostní riziko. Z hlediska ochrany osobních údajů aplikace vyžaduje přístup k vašim fotografiím (samozřejmě) a celé vaší databázi kontaktů. K registraci je také potřeba telefonní číslo. Ty jsou vyžadovány, aby se noví uživatelé snáze našli, a zásady ochrany osobních údajů aplikace říkají, že neukládá žádné kontaktní údaje ani neposílá zprávy bez vašeho svolení. Pamatujte však, že jakákoli aplikace s přístupem k vašim kontaktům je může kdykoli zkopírovat. A také si pamatujte, že data ve vaší aplikaci Kontakty nepatří vám, ale lidem v nich. Když do aplikace Locket přidáte fotku, odešle se všem ve vaší skupině. Takže žádné posílání sexy fotek své lepší polovičce. Nebo spíše, pokud pošlete sexy obrázek svému partnerovi, pošlete ho také svým rodičům, svým oblíbeným kolegům z práce a komukoli dalšímu, koho jste přidali do skupiny. A tam jsou věci riskantní.

Bezpečnostní

Pokud si přečtete zásady ochrany osobních údajů, je zřejmé, že Moss je na úrovni. Je to napsané a pro lidi, ne pro právníky. Ale Locket ukazuje potíže s poskytováním funkcí sociálních sítí bez ohrožení soukromí. řekl Moss Tech Crunch’s Sarah Perez, že například uvažoval o změně požadavku na přístup ke kontaktům, ale že je to proto, aby se služba snáze používala. A člověk si klade otázku, zda by tato aplikace byla tak šíleným hitem, kdyby nebylo tak snadné ji spustit. Pohodlí je často na úkor soukromí, a to i v případě, že se o něj starají dobře mínění vývojáři. To ale nemusí platit, pokud se této funkce chopí některá z velkých sociálních sítí, nejspíše Facebook.

Jen funkce

Locket Widget je zdarma a i když je zcela možné, že Facebook nabídne jeho koupi, pro Facebook by bylo mnohem jednodušší přidat stejnou funkci například do svých aplikací Instagram nebo WhatsApp. Aplikaci již máte a již máte existující síť přátel. Vše, co potřebuje, je widget.

Snímky obrazovky aplikace Locket.

„Funkce napodobování od titánů sociálních médií, jako je Instagram, Snapchat a Facebook, jsou extrémně běžné v situacích, jako je tato, kdy nová, konkurenční aplikace vzlétne a najde si cestu do hlavního proudu,“ Justin Kline, spoluzakladatel marketingové agentury Markerly. , řekl Lifewire prostřednictvím e-mailu. „Funkce Copycat z těchto platforem ne vždy znamenají katastrofu pro původní aplikace. Instagram rychle vyvinul Reels, aby mohl konkurovat TikTok, a přestože Reels zaznamenal úspěch, nestačilo to odstranit TikTok,“ Nyní, když si představíme widget na Facebooku, věci jsou opravdu děsivé. Pro začátek bude scénář noční můry sdílení fotografií pro dospělé s nesprávnými lidmi mnohem pravděpodobnější, pokud se potýkáte s těžko dešifrovatelným nastavením soukromí. Síla Locketu spočívá v tom, že začíná od nuly, takže budete přidávat pouze lidi, kterým chcete, aby se vaše fotky zobrazovaly. Instagram a Facebook jsou opakem. Pravděpodobně sledujete stovky cizích lidí. Medailonek by mohl být skvělou nezávislou alternativou k velkým sítím, zvláště pokud dokáže něco udělat s telefonním číslem a problémy s databází kontaktů. Sociální kontakt prostřednictvím našich telefonů je nezbytný pro udržení kontaktu a sdílení našich životů. Ale dělat to při zachování soukromí je těžká práce, i když se aktivně snažíte dělat správnou věc.

Oprava 19.1.22: Citace ve třetím až posledním odstavci byla změněna, aby odrážela správné připsání, Justin Kline.