Skip to content

Reakce Google iMessage opravdu nejsou velký problém

14 de Červen de 2023
Reakce Google iMessage opravdu nejsou velky problem

Klíčové věci

  • Google převede reakce iMessage Tapback na emotikony.
  • Uživatelé Google nemohou uživatelům iPhone posílat zpětná klepnutí.
  • Překlady v aktuální beta verzi jsou trochu zvláštní.

Po stížnosti, že Apple na iPhonu nepodporuje zprávy RCS, zvýšil Google svou sázku a přidal podporu pro tapbacky iMessage ve Zprávách Google. Aplikace iMessage společnosti Apple je jedinou hlavní platformou pro zasílání zpráv, která podporuje SMS, což je vtip, který sahá až k původnímu iPhonu, který kombinoval SMS a zprávy iPhone-to-iPhone do stejné aplikace. Tato zvláštní schopnost způsobila v průběhu let problémy, naposledy se stížnostmi, že by Apple měl přestat ostrakizovat kontakty „zelené bubliny“ tím, že je vyloučí z některých funkcí. Aplikace Zprávy od Googlu nyní udělá to, co Apple ne, a přeloží tapbacky iMessage na emotikony. „Přál bych si, aby to samé bylo na příchozí straně, protože pokud jste ve skupinovém chatu s částečně iPhony a částečně s telefony s Androidem, uvidíte, že ‚Katie měla ráda bla bla bla‘, a já si přál, aby Apple jen analyzoval [to turn them back into tapbacks]“ řekl Apple podcaster Casey Liss na Accidental Tech Podcast.

Překladače Google

Tato funkce se týká zpětných kliknutí. Uživatelé iMessage mohou dlouze stisknout zprávu a použít rychlou reakci ve stylu emodži. Mohou zprávu srdcem, přidat palec nahoru nebo dolů a tak dále. Ty ale fungují pouze s iMessage. Pokud uživatel iPhone konverzuje s přítelem pomocí zařízení Android (přítel se zelenou bublinou), konverzace probíhá prostřednictvím SMS. Uživatel Androidu dostane textový popis tapbacku. Může vám říct, že někdo například „miloval obrázek“.

Příklad možností Tapback na iPhonu.

Nyní Google překládá tyto textové zprávy do emotikonů. Ale stejně jako všechny překlady Google, i tento cestou něco ztrácí. Tapback srdce Applu se promění v emoji 😍. Vykřičník se změní na 😮 a Haha se přeloží jako 😂 . „Současné možnosti překladů Google mohou být u některých tapbacků poněkud zvláštní,“ řekl Lifewire e-mailem specialista na obchodní komunikaci Joe Taylor. „Nicméně je třeba poznamenat, že funkce překladů iMessage je stále ve verzi Beta a pravděpodobně tu a tam dojde k vylepšení se zpětnou vazbou od uživatelů. Pokud však určité překlady projdou veřejným vydáním, může dojít ke zmatku, který může být buď zábavný, nebo trapný.“ .“

Měl by Apple integrovat SMS lépe?

Nedávný článek z Wall Street Journal si stěžoval na zelené bubliny, které aplikace Zprávy přiřazuje zprávám mimo iMessage. Tvrdilo, že Apple toho využívá k nátlaku na mladé lidi, aby si kupovali iPhony, aby se přizpůsobili sociálnímu tlaku. Ale to je rozdíl iMessage, ne rozdíl Androidu. SMS zprávy z iPhonů také zezelenají. Měl by ale Apple lépe integrovat SMS do své aplikace pro zasílání zpráv? Za prvé, SMS nemá podporu pro emotikony. Je to celý text. Zadruhé, žádná jiná platforma pro zasílání zpráv než aplikace Zprávy od Applu a Google neintegruje SMS. Ani signál, ani telegram, ani Facebook ani nikdo jiný. „Funkce překladů iMessage je stále ve verzi Beta a pravděpodobně se tu a tam objeví vylepšení s odezvou uživatelů.“ Další překážkou je, že SMS je vázána na telefonní číslo. To je v pořádku, pokud používáte iPhone a jste spokojeni se sdílením svého telefonního čísla. Na Macu a iPadu ale nemáte telefonní číslo. Pokud máte také iPhone, může přeposílat SMS zprávy na tato zařízení, ale jinak je to možnost pouze pro telefon. Skutečným problémem je, že stále používáme SMS. Je to starý, zastaralý systém, který je nešifrovaný a svázaný s telefonním číslem. Jediná věc, kterou má, je univerzálnost. Stejně jako e-mail není SMS vázána na jednoho dodavatele. Je otevřená pro každého, kdo má telefon. Googlem navrhovaná náhrada za SMS – nazývaná RCS – je stejně špatná z hlediska zabezpečení a vázání na telefonní číslo. Apple má pravděpodobně pravdu, když vynakládá co nejméně prostředků na podporu SMS a dokonce i RCS. Ale je tu jedna věc, kterou by měl co nejdříve opravit: Tapback. Je to hrozné. Má pouze šest možností. Proč si nemůžete vybrat ze všech emotikonů, jako můžete v aplikacích pro zasílání zpráv, jako je Slack? Nastupte na ten Apple, prosím. Asi to není nic těžkého.