Skip to content

Apple říká, že je opravena chyba synchronizace iCloud CloudKit

23 de Duben de 2023
Apple rika ze je opravena chyba synchronizace iCloud CloudKit

Apple konečně opravil pokračující chybu CloudKit, která způsobovala problémy se synchronizací iCloud mnoha vývojářům třetích stran a jejich uživatelům.

V listopadu 2021 začali vývojáři hlásit chyby CloudKit, které by způsobily, že dříve fungující funkce synchronizace přestaly fungovat. Pokračující problémy dokonce vedly k tomu, že někteří vývojáři úplně zrušili funkce synchronizace. Nyní Apple potvrdil, že se na chybu podíval a uvedl, že jeho inženýři provedli opravu.

Chyba často vedla k tomu, že uživatelé obdrželi chybu 503 „Požadavek se nezdařil“ nebo „Služba není k dispozici“, i když vývojář nezměnil základní kód aplikace. Výsledkem bylo, že mnoho uživatelů nemohlo správně synchronizovat svá data mezi zařízeními. Protože se jim nepodařilo chybu reprodukovat, aby se pokusili problém vyřešit, vývojáři požádali Apple o pomoc, ale často byli přesměrováni na Apple Feedback Assistant. Apple potvrdil, že se těmito zprávami zabýval, ale nekomentoval, proč bylo vývojářům řečeno, aby místo podpory kontaktovali Feedback Assistant. „Chyby, které zde vidíte, se podobají omezení požadavků, které může mít vliv na konkrétního uživatele nebo kontejner jako celek,“ uvedl Apple ve své odpovědi: „Základní problém způsobil, že se do vašich aplikací CloudKit vrátil zvýšený počet těchto chybových odpovědí. v určitých situacích a od té doby byla vyřešena.“ Dále se psalo: „Tyto chybové zprávy byste již neměli vidět z konzole CloudKit nebo ze zařízení, na kterých je spuštěna vaše aplikace.“ Pokud jste se s touto chybou setkali již dříve, funkce synchronizace vašich aplikací by nyní měly začít správně fungovat. Pokud však vývojář vypne funkce synchronizace, budete muset nejprve počkat, až budou znovu implementovány.