Skip to content

Tento měsíc se objeví nový „integrovaný“ redesign Gmailu

20 de Duben de 2023
googlegmailnew aeb693a6bcfc420e82e3c74e80f98381

Google oznámil, že mění rozvržení Gmailu a dále do služby integruje Google Chat, Meet a Spaces. V tomto novém rozložení budou Chat, Meet a Spaces sdílet obrazovku s Gmailem, takže uživatelé mezi nimi mohou snadno přepínat, aniž by museli otevírat nová okna. Nové rozložení si můžete vyzkoušet od 8. února, které se stane standardním v dubnu, poté trvalé do konce 2. čtvrtletí 2022.

Google toto nové rozvržení označuje jako „integrované zobrazení“, protože se zaměřuje na své aplikace Workspace. Pokud se rozhodnete vyzkoušet nové rozvržení, na levé straně najdete novou navigační nabídku, která vám umožní přepínat mezi doručenou poštou a ostatními aplikacemi pro zasílání zpráv. Zobrazí se oznámení, která vám připomenou další aplikace, které vyžadují pozornost, a všechny konverzace z Chat a Spaces uvidíte na jediné obrazovce. Nakonec vyhledávací panel zobrazí výsledky chatu, ale není známo, kdy tato funkce bude debutovat. Až bude dubnová aktualizace dostupná, budete se také moci vrátit ke starému rozložení Gmailu, dokud se nestane trvalou změnou.

Další pohled na nové rozložení Gmailu

Změny Gmailu se týkají hlavně koncových uživatelů vybraných programů Google, včetně G Suite Basic, Enterprise Standard a Education Plus. Přepracování však nebude dostupné uživatelům na Workspace Essentials. Za poslední rok Google rozšířil dosah svých pracovních aplikací, například když zpřístupnil služby Google Workspace a Chat všem.