Skip to content

Aktualizace Final Cut Pro X umožňuje editorům videa pracovat z domova

7 de Červenec de 2021
apple final cut pro update proxy workflow 08252020 big.jpg.large 5e264046e8ad4695a3b9dec64545f170

Klíčové jídlo

  • Profesionální aplikace pro úpravy videa od společnosti Apple usnadňuje tvůrcům televizních a filmových programů vzdálenou spolupráci.
  • Práce z domova se může stát novým normálem, dokonce i pro Hollywood.
  • Nové nástroje „proxy“ vám umožňují upravovat video na méně výkonném počítači Mac.
Nejnovější aktualizace pro Final Cut Pro X (FCPX), profesionální sadu pro úpravy videa společnosti Apple, přidala hlubokou podporu spolupráce, online a vzdálené spolupráce. Je to perfektní aktualizace funkcí pro natáčení televize a filmů během pandemie. To umožňuje editorům a producentům pracovat z domova, aniž by bylo nutné nahrávat a stahovat velké video soubory přes pomalé domácí připojení k internetu. Stručně řečeno, FCPX umožňuje týmům postprodukce TV a filmů spolupracovat z domova, aniž by to ohrozilo hotový produkt. A to znamená, že mohou i nadále vytvářet naše oblíbené televizní pořady. „S větším počtem lidí pracujících z domova má také smysl mít menší soubory, se kterými lze pracovat na dálku, aby se urychlil pracovní postup,“ řekl Ste Smith, vedoucí postprodukce v Paragon Pictures. Záchranný drát přes Twitter DM.

Pandemické problémy

Když zasáhla pandemie COVID-19, ukončila se výroba filmů a televizí, někdy v polovině natáčení. Zároveň byla kina buď zavřená, nebo zmenšená, aby fungovala se sníženou kapacitou. V červnu Nový Zéland znovu otevřel kina poté, co se prohlásil za COVID-free (ukázalo se to předčasně). Přestože byly tržby v bezpečí, tržby poklesly na pouhých 17% normální úrovně. Lidé prostě nebudou chodit do kina a mnoho z nich už možná nikdy nebude.

Natáčení filmu nebo televizního pořadu v časech COVID vyžaduje všechny druhy obtížných distancování a dalších bezpečnostních opatření, ale přinejmenším nyní lze úpravy záběrů provádět na dálku. S pouhým Macem, polovičně slušným připojením k internetu a nejnovější aktualizací FCPX mohou redaktoři a producenti spolupracovat. Místo toho, abyste museli přesouvat obrovské soubory sem a tam mezi počítači ve stejném národním prostředí, lze použít menší soubory. Tento princip není nový. Offline editace, jak je známo, byl způsob, jak upravit videokopie vašich filmových mistrů a na konci film oříznout tak, aby odpovídal. „Podle mě šlo spíše o to, aby úpravy byly rychlejší / plynulejší / méně náročné,“ řekl kameraman a redaktor Cam Bunton. Záchranný drát přes Twitter.

Jak funguje aktualizace Final Cut Pro X.

Nová aktualizace FCPX používá flexibilní soubory „proxy“. Jedná se v zásadě o stand-iny s nízkým rozlišením pro původní video soubory – až 1/8 velikosti, říká Apple. Později, když je sestaven finální střih, jsou zaměněny původní soubory v plném rozlišení. Model je velmi flexibilní, protože Final Cut dokáže kombinovat původní a proxy klipy a integrovat je s online nástroji třetích stran, jako je Frame .io kontrolní a schvalovací služba.

Nové normální

Pandemie nás všechny přiměla spěchat k práci z domova a pro mnohé se to ukáže jako nový normál. Naši šéfové si uvědomili, že se všichni nezbavíme, když jsme mimo jejich dohled, a všichni si užíváme hodiny navíc, které jsme zvykli plýtvat dojížděním. Může však televizní a filmová produkce skutečně udělat trvalý posun k práci na dálku? Začátkem tohoto roku stál filmový a televizní skladatel Fil Eisler před vytvořením orchestrálního soundtracku Říše. Začátek sezóny zaznamenal pravidelným orchestrem, ale už nebylo možné dát všech 35 těchto hudebníků do jedné místnosti. Místo toho pracoval s techniky, aby nechal hudebníky nahrát doma, a poté jednotlivé části spojil do celé partitury. „Pro posádku je to obrovská výzva,“ řekl Eisler Odrůda v rozhovoru, „protože je to opravdu trojnásobné množství práce na přípravu, orchestraci, [and give] další pokyny k orchestraci. “

Úpravy zvuku mizí ve Final Cut Pro X na Macu

Výše uvedený příklad platí také pro střih videa. Je to druh logistického problému, který mají nové nástroje ve Final Cut Pro X vyřešit. To dává redaktorům možnost udržet produkci v chodu, a to i uprostřed krize, jako je pandemie COVID-19. (Samozřejmě k editaci budou stále potřebovat video, ale to je úplně jiný článek). Servery proxy také znamenají, že se redaktoři mohou dostat pryč s používáním počítačů s nižším výkonem. Ne každý má doma vysoce výkonný editační stroj. „[Proxies are] skvělé, když upravujete na méně výkonném počítači Mac, který nedokáže zpracovat soubory ve vyšším rozlišení, “říká Smith,„ abyste mohli úpravy provádět rychleji a poté se při exportu vrátit zpět do plného rozlišení. “ Je to budoucnost filmové a televizní produkce? Nebudeme vědět, dokud se nezotavíme z pandemie, ale přinejmenším stále můžeme získat nejnovější epizody našich oblíbených pořadů.