Skip to content

Apple může ukončit ostrakizaci uživatelů Androidu bez portování iMessage

9 de Duben de 2023
Apple muze ukoncit ostrakizaci uzivatelu Androidu bez portovani iMessage

Klíčové věci

  • Zpráva Wall Street Journal uvedla, že teenageři používají iMessage k šikanování uživatelů Androidu, aby přešli na iPhone.
  • SVP společnosti Google pro Android použil tento článek k tomu, aby vyzval Apple, aby přijal RCS, standard pro zasílání zpráv propagovaný společností Google k vyřešení problému.
  • Odborníci z oboru nevidí žádný přesvědčivý důvod, proč by měl Apple využít nabídku Google.

Nedávný článek v Wall Street Journal vyzval Apple, že používá iMessage k vytvoření sociálního tlaku na uživatele, zejména teenagery, aby přešli na iPhone. Ale navzdory ochotě Googlu spolupracovat s Applem na vyřešení problému, odborníci z oboru neočekávají, že by v dohledné době došlo ke změně stavu. Společenské stigma zmiňované v WSJ článek vychází ze skutečnosti, že iMessage zobrazuje texty od uživatelů Androidu uvnitř zelené bubliny namísto standardní modré, takže vynikají. Sdílení článku na Twitteru, Hiroshi Lockheimerhlavní viceprezident společnosti Google pro Android, se nejprve pustil do toho, co nazval Apple Strategie uzamčení iMessage než vyzvete výrobce iPhone, aby podpořil průmyslový standard pro zasílání zpráv. „Nežádáme Apple, aby zpřístupnil iMessage pro Android. Žádáme Apple, aby podporoval průmyslový standard pro moderní zasílání zpráv (RCS) v iMessage, stejně jako podporují starší standardy SMS/MMS,“ napsal Lockheimer.

Pýcha majitele

V praxi iMessage využívá proprietární protokol k odesílání zpráv mezi iPhony. Zprávy z telefonů Android jsou však doručovány přes tradiční protokol SMS. To těmto zprávám odebírá několik užitečných funkcí, jako je možnost odesílat multimédia ve vysokém rozlišení, indikace psaní, potvrzení o doručení a další. Apple upozorňuje na sníženou funkčnost takových zpráv tím, že je zobrazuje uvnitř zelených bublin. V průběhu let vedl iMessage akt zdůrazňování zpráv ze zařízení Android k tomu, že uživatelé Androidu byli sociálně vyloučeni svými vrstevníky, kteří používají iPhone.

Textové konverzace iMessage s emotikony na iOS 15

Odpovědí Googlu na ukončení této šikany se zelenými bublinami, jak se tomu hovorově říká, je standard Rich Communication Services (RCS). RCS odstraňuje všechny nedostatky SMS a výrazně rozšiřuje možnosti sdílení dat zařízení oproti standardnímu textu. Nejlepší ze všeho je, že funguje přes Wi-Fi a mobilní internet, ale v případě potřeby se může také vrátit ke standardnímu standardu SMS.

Standardní argument

Lockheimer použil WSJ článek vyzývající Apple k přijetí RCS. „Podpora RCS by zlepšila zážitek pro uživatele iOS i Android. Tím, že Apple nezačlení RCS, brzdí průmysl a zdržuje uživatelský zážitek nejen pro uživatele Androidu, ale také pro jejich vlastní zákazníky.“ Guillaume Ortscheit, výkonný ředitel pro mobilní telekomunikace se sídlem v Jižní Africe, však v rozhovoru s Lifewire e-mailem řekl, že ačkoli GSM Association, která zastupuje operátory mobilních sítí po celém světě, podpořila RCS, není to standard. mluvení. A výrobci mobilních zařízení a dodavatelé SIM/eSIM nejsou povinni jej implementovat. Mám podezření, že by to byla jejich obchodní strategie udržet si zákazníky a vyhnout se migraci ke konkurenci, která určuje jejich postoj. Ortscheit se dále domnívá, že zasílání zpráv je velmi citlivé téma, pokud jde o bezpečnost, soukromí a ochranu dat. „Loňská odhalení kolem Pegasus iOS hackne přes iMessage [and] Facetime možná posílil postoj Applu při zajišťování a kruhovém oplocení [the] platformu iMessage a neotevírat ji jiným platformám, zejména RCS, kterou Google plně podporuje,“ uvedl.

Sečteno a podtrženo

Dr. Mike Kivi, MEA Advisor u dodavatele kybernetické bezpečnosti LoginID, však Lifewire v e-mailu řekl, že se domnívá, že důvody, proč Apple nepodporuje RCS, nejsou technické, ale spíše ekonomické. „Mám podezření, že by to byla jejich obchodní strategie udržet si zákazníky a vyhnout se migraci ke konkurenci, která určuje jejich postoj,“ řekl Dr. Kivi.

Tři dospívající dívky se ztratily ve svých chytrých telefonech, zatímco na ně mrkl mladý muž

Dodal, že to není poprvé, co se prodejce postavil za svůj produkt a ignoroval širší průmysl, přičemž uvedl příklad společnosti Nokia, která je podle něj „proslulá tím, že řídí nebo blokuje vývoj norem“. Zatímco tato strategie nakonec ustoupila Nokii, Dr. Kivi řekl, že věří, že Apple ji může překonat díky síle své značky. Ortscheit souhlasil. „Souhlasím s Mikeovým názorem v tom smyslu, že Apple důsledně vede trh a bude pokračovat [to do so] na mnoho témat, předkládají své vlastní technologie a služby. To byl rozhodně případ bitvy Adobe Flash vs. HTML5, [and] eSIM, která byla v roce 2005 ostře oponována mobilními sítěmi.“ Při pohledu na problém z jiného úhlu Aron Solomon, hlavní právní analytik agentury pro digitální marketing Esquire Digital, řekl Lifewire v e-mailu, že nevěří Applu. má jakýkoli pádný důvod odklonit se od současného uspořádání.