Skip to content

Bezpečnostní aktualizace TikTok mají za cíl omezit škodlivý a nenávistný obsah

17 de Červen de 2023
pexels cottonbro 5081930 9eb0c7619fee460985e55d574d354a75

TikTok aktualizuje své Pokyny pro komunitu rozšířením typu obsahu, který odstraní ze své platformy a nebude doporučován lidem. Podle TikTok se aktualizace zaměří na čtyři hlavní oblasti s cílem chránit uživatele před potenciálně škodlivým obsahem a zajistit přívětivější prostředí. Změny budou implementovány v nadcházejících týdnech a společnost prohlásí, že je otevřena zpětné vazbě.

První změna přesune sebevražedné podvody a nebezpečné výzvy do vlastní sekce v centru bezpečnosti a navíc TikTok přidává nová videa, aby uživatele naučil, co dělat, když se setkají s tímto typem obsahu. Tato videa lze nalézt v centru #SaferTogether a na stránce Objevit. Objeví se také nový přístup k poruchám příjmu potravy, který se zaměřuje na to, co TikTok nazývá, „neuspořádané stravování“. To se týká nezdravých činností, jako je nadměrné cvičení a krátkodobý půst, o kterých společnost tvrdí, že jsou známkou potenciální poruchy příjmu potravy. Platforma uvádí, že na této změně úzce spolupracovala s odborníky a bude školit své týmy, co mají hledat. Třetí změna rozšiřuje její zásady týkající se nenávistného obsahu tak, aby zahrnovaly mrtvá jména, nesprávné pohlaví a misogynii a navíc zakázala obsah, který propaguje konverzní terapii. Díky nedávné funkci, která lidem umožňuje přidávat svá zájmena, TikTok doufá, že svou platformu učiní inkluzivnější.

Žena tančící pro TikTok

A poslední oblast je všestranným posílením její bezpečnosti. TikTok nyní zakazuje neoprávněný přístup k platformě a obsahu zapojené do trestné činnosti, i když to, co to představuje, je poněkud vágní. Doporučení ze zdrojů pro vás se změní, aby odrážela aktualizace. V nadcházejících týdnech bude uživatelům doporučeno, aby si přečetli pokyny pokaždé, když bude přidána změna.