Skip to content

Novinky na Facebooku jsou dostupné všem

4 de Únor de 2023
AB1AA207 4B44 4EAA A399 37DE72034857 0a49bb0a21a0432eb4cd28a74fdc9ec0

Vzhledem k tomu, že mnozí z nás dostávají naše zprávy ze sociálních médií tak, jak jsou, Facebook doufá, že poskytne místní a národní novinářský obsah všem a doufejme, že omezí falešné zprávy na minimum.

Facebook v úterý konečně spustil svou vyhrazenou sekci Zprávy pro všechny v USA, včetně speciálního modulu místních zpráv. Tato funkce byla poprvé ohlášena společností TechCrunch a byla testována od října 2019.

Co tam je? Facebook říká, že bude zahrnovat obecné, různorodé, aktuální a místní zprávy od vydavatelských partnerů, kteří splňují pokyny Facebooku pro integritu a faktické informace. Lidské bytosti rozhodnou, co bude zahrnuto do vašeho zpravodajského kanálu (i když algoritmy, říká TechCrunchbude i nadále hrát roli).

Jak to získat: Přejděte do své mobilní aplikace Facebook, klepněte na nabídku malého hamburgeru (tři řádky) a vyberte Zprávy. Pokud k ní přistupujete často, brzy se na liště karet v horní (nebo spodní) části vaší aplikace Facebook zobrazí ikona Zprávy. Můžete také vidět upozornění na nejnovější zprávy, přehledy zpráv o aktuálních tématech, jako je COVID-19, a ještě více cílená oznámení. Funkce Zprávy by se měla brzy objevit na ploše, ale ještě nebyla spuštěna, TechCrunch poznámky.

Sečteno a podtrženo: I když Facebook nemá nejlepší výsledky s nezaujatým obsahem zpráv, tento současný tlak by mohl být lepší způsob, jak držet krok se zprávami, místo toho, abyste pouze poslouchali, co zveřejňuje vaše rodina a přátelé. S požadavkem lepších žurnalistických standardů by Facebook mohl pomoci zabránit šíření falešných a vysoce zaujatých zpráv ve své síti.

Zjistěte více o Facebooku