Skip to content

Pinterest spustí náhledy rozšířené reality pro nábytek

10 de Červenec de 2023
TryOnforHomeDecorImage 1 0 69c9f2cf52ed4c28b4e2d7a06755dff6

Pinterest ve své mobilní aplikaci spustí novou funkci Try On for Home Decor, která vám umožní prohlížet si nábytek ve vaší domácnosti prostřednictvím rozšířené reality (AR). Účelem této funkce je vidět, jak budou různé typy bytových dekorací vypadat u vás doma, než si je koupíte. Pinterest spolupracuje s americkými maloobchodníky, jako je West Elm a Wayfair, aby tuto funkci náhledu AR umožnil.

Tato funkce využívá Pinterest Lens, technologii, která běžně skenuje objekty a zobrazuje vám položky s podobnými styly a designy v aplikaci. Pro tuto novou funkci najdete u vybraných seznamů produktů tlačítko, které zobrazuje náhled AR. Odtamtud můžete nábytek AR položit do svého domova a prohlédnout si jej z různých úhlů, abyste viděli, jak bude vypadat ve vašem pokoji. Podle Pinterestu bude mít více než 80 000 kusů nábytku při uvedení na trh náhled prostřednictvím „nakupovatelných pinů“, takže ne každá jednotlivá položka na platformě bude mít tuto schopnost.

Žena zkouší AR pohovku

Služba Try On for Home Decor se v současné době dostává k uživatelům ve Spojených státech na systémech iOS a Android s plány na globální rozšíření této funkce. Není také známo, zda Pinterest plánuje rozšíření Try On do dalších kategorií na platformě. Není to poprvé, co se Pinterest pustil do rozšířené reality. Na začátku roku 2020 platforma implementovala Try On for Beauty, která lidem umožňuje vyzkoušet různé druhy make-upu prostřednictvím stejné technologie rozšířené reality.