Skip to content

Birdwatch přidává aliasy k ochraně uživatelských jmen na Twitteru

25 de Červenec de 2023
Birdwatch pridava aliasy k ochrane uzivatelskych jmen na Twitteru

Twitter přidává Aliases do svého bezpečnostního programu Birdwatch ve snaze přesunout pozornost na poznámky místo toho, kdo je napsal. Gigant sociálních sítí oznámil plán v úterý. Birdwatch nyní automaticky vygeneruje zobrazované jméno pro účastníky, když se připojí k bezpečnostnímu systému. Aliasy nejsou veřejně přidruženy k Twitter účtu přispěvatele. To znamená, že mohou psát a hodnotit poznámky, aniž by se museli bát, že by jim to někdo připojil.

Twitter říká, že nové nastavení by mělo pomoci snížit zkreslení tím, že vám umožní soustředit se na obsah poznámek spíše než na osobu, která je píše. To by mělo pomoci odstranit jakoukoli zaujatost kolem konkrétních autorů. Doufá také, že sníží polarizaci tím, že lidem pomůže, aby se cítili pohodlně překračovat partyzánské linie nebo kritizovat svou vlastní stranu, aniž by se museli obávat odplaty za to, co říkají. Aliasy však nepřijdou na úkor odpovědnosti, říká Twitter. Účty Birdwatch stále obsahují profilové stránky, které umožňují snadno zjistit, jak jste přispěli v minulosti. Kromě toho bude každý, kdo se účastní systému, odpovědný za hodnocení ve svých poznámkách. Twitter tvrdí, že by to mělo dát váhu přispěvatelům, jejichž poznámky a hodnotitelé často považují ostatní členové Birdwatch za užitečné.

Uživatelský profil Birdwatch s aktivním aliasem

Veškeré příspěvky provedené před spuštěním aliasů budou přesunuty na váš alias a lze je snadno najít na stránce vašeho profilu.