Skip to content

Twitter rozšiřuje testy pro hlasy pro a proti

27 de Květen de 2023
GettyImages 1141421597 93da3ba66d3740d683de88a86b8a1a7c

Twitter rozšiřuje test své plánované funkce upvote/downvote, která uživatelům umožňuje hlasovat o tom, zda si myslí, že odpověď na tweet je pro vlákno relevantní. První spuštění v červenci 2021 a pouze pro iOS, toto nové kolo rozšíření testování bude zahrnovat také webové platformy a platformy Android (spolu s celkově větším počtem uživatelů). Podle Twitteru původní prohlášení Záměrně je tato funkce určena pro odpovědi na tweety jako způsob, jak zjistit, jaké typy odpovědí zobrazit více či méně. Jde tedy o to, aby uživatelé poskytovali data, která ovlivňují algoritmus, který v zásadě zvýší nebo skryje odpovědi.

Tato myšlenka se setkala s mírnou nejistotou a odmítnutím, když byla poprvé oznámena, přičemž mnoho uživatelů věřilo, že protihlasy by mohly být zneužity. V závislosti na konverzaci a celkovém publiku lze například hlasovat za účelem posílení nebo umlčení hlasů, které jsou v souladu s vlastními předsudky uživatelů. A i když Twitter uvedl, že „… se hodně naučil o typech odpovědí, které nepovažujete za relevantní“, mnozí se stále obávají, že tato funkce bude zneužita. Nebo že to prostě nebude fungovat tak, jak bylo zamýšleno. V nedávném oznamovacím tweetu uživatel Twitteru Wordle Gummidge poukázal na to, že „pokaždé, když byly na platformách vyzkoušeny záporné hlasy, ať už zamlžené, nebo ne, vedly výhradně ke zvýšenému umlčování marginalizovaných hlasů,“ a zeptal se: „Proč si myslíte, že vaše implementace bude jiná?“

Sedlák Majicus si také nebyl jistý schopností Twitteru správně využít data poskytnutá testem a zeptal se: „Dozvěděli jste se něco o typech oznámení, která lidé nechtějí vidět?“ dále uvádí, že „…pokaždé, když kliknu na ‚Vidět méně často‘, neudělá doslova nic.“ Navzdory rozšířenému testování jsou hlasy pro a proti jsou zatím dostupné pouze pro vybrané uživatele na webu, iOS a Androidu. Twitter zatím neuvedl odhad, kdy by mohl být dostupný pro všechny.