Skip to content

Facebook Messenger má nějaké nové aktualizace end-to-end šifrování

23 de Červen de 2023
fbe2e1 7b553f20bc5c41679f9bc6e9099d4484

Do aplikace Facebook Messenger přišlo několik aktualizací zaměřených na end-to-end šifrování, které mají zlepšit bezpečnost a soukromí při spojení s přáteli nebo rodinou. Aplikace Messenger od Facebooku nyní díky své nejnovější aktualizaci podporuje end-to-end šifrování pro skupinové chaty a hovory a mnoho dalších funkcí. Zatímco tato funkce byla dříve představena v srpnu 2021, byla k dispozici pouze pro komunikaci jeden na jednoho.

Kromě možnosti šifrovat chaty s více lidmi aktualizace obsahuje také další vylepšení ochrany soukromí a zabezpečení. Upozornění na snímky obrazovky vám dají vědět, pokud někdo pořídí snímek obrazovky vašich zpráv, a budete tak informováni o tom, co mohou ostatní uživatelé dělat bez vašeho vědomí. Můžete také odpovídat přímo na konkrétní zprávy ve skupinových chatech a můžete vidět indikátor, když někdo píše. Ověřené odznaky jsou také součástí skupinových chatů, takže můžete zjistit, zda je účet skutečný obchod.

Messenger na Androidu

Aplikace také obdržela několik doplňků nesouvisejících s bezpečností nebo soukromím, jako jsou reakce na zprávy, přeposílání zpráv a možnost upravovat fotografie a videa před jejich odesláním. A pokud v chatu uvidíte nějaké fotky nebo videa, která se vám líbí, můžete si je uložit do svého zařízení – i když Facebook nezmiňuje upozornění na někoho, kdo ukládá vaše média. Většinu nových funkcí pro aplikaci Messenger je k dispozici již nyní, ačkoli oznámení o snímcích obrazovky jsou plánována „v nadcházejících týdnech“. Za zmínku také stojí, že pokud máte v úmyslu využít šifrování typu end-to-end, musíte jej nejprve ručně povolit.