Skip to content

Bezpečnostní tipy pro uživatele OkCupid

13 de Červenec de 2021
studio shot of smart phones with broken heart on screen 539670423 5c01dc1146e0fb0001f4d909

Online seznamování na OkCupid může být vzrušující a děsivé v závislosti na tom, s kým se setkáte, co sdílíte a jaká budou budoucí data s těmito informacemi. Tady je několik tipů, jak zajistit bezpečnost na OkCupid a jak nahlásit uživatele OkCupid, kteří porušují pokyny pro komunitu.

Jako své profilové jméno nikdy nepoužívejte své skutečné jméno

Když vytvoříte uživatelské jméno OkCupid, vytvoříte alias, podle kterého vás lidé na webu budou znát. Tím, že uvedete část svého skutečného jména, vystavujete se riziku z hlediska ochrany osobních údajů. Ostatní uživatelé mohou použít informace ve vašem profilu OkCupid k tomu, aby vás našli na Facebooku nebo jiných sociálních sítích, což by jim mohlo poskytnout více informací o vás a vašich blízkých. Vytvořte si profilový název, který je kreativní a poutavý, ale ne osobně identifikovatelný.

Omezte množství osobních údajů, které sdílíte ve svém profilu

Další důležitou součástí budování vašeho osobního profilu na OkCupid je přidání zajímavých informací o sobě, abyste někoho zvláštního přilákali. Možná budete chtít uvést konkrétní podrobnosti, například to, kam chodíte do školy a kde pracujete, nedělejte to. Někdo by mohl tyto informace agregovat s dalšími údaji, které najde na internetu, aby vás našel ve skutečném světě. Udržujte to co nejobecnější. Nenahrávejte fotografie, které vám mohou poskytnout informace o tom, kde pracujete nebo chodíte do školy.

Pro online seznamování použijte samostatnou e-mailovou adresu

Použijte e-mailový účet, který není spojen s ničím jiným než s vašimi seznamovacími aktivitami. Pokud někdo získá přístup k vaší skutečné e-mailové adrese, může ji vyhledat na Facebooku a jiných podobných webech. Existuje mnoho bezplatných a jednorázových e-mailových služeb, které můžete použít. Pokud chcete s někým zůstat v kontaktu, místo toho, abyste mu dali své telefonní číslo, použijte aplikaci pro zasílání rychlých zpráv, například WhatsApp.

Vypněte služby určování polohy pro aplikaci OkCupid

Mnoho aplikací pro seznamování používá GPS vašeho telefonu k určení vaší blízkosti k potenciálním shodám. Poskytnutí informací o vaší poloze řekne cizím lidem, kde jste, a řekne jim, kde se nacházíte ne. Pokud váš profil říká, že žijete ve Springfieldu, ale vaše aktuální poloha ukazuje Fairfax, potenciální padouchy vědí, že to může být vhodná doba na vyloupení vašeho domu, protože nejste doma. Pokud použijí k získání vašeho celého jména a adresy další prvky ve vašem profilu, budou přesně vědět, kde bydlíte.

Přeskočte Racy Questions

Na OkCupid jsou některé provokativní otázky, které byste se možná chtěli odhlásit z odpovědi. Vaše odpovědi na tyto otázky a na cokoli jiného, ​​co jste vložili na OkCupid, se vás mohou vrátit.

Blokovat a hlásit nevhodné zápasy

Pokud vás některý z vašich zápasů obtěžuje nebo zastrašuje, použijte funkci blokování aplikace, aby vás znovu neobtěžoval. Pokud přetrvávají, nahlaste nevhodné chování společnosti OkCupid. Pokud se cítíte jakýmkoli způsobem ohroženi, kontaktujte orgány činné v trestním řízení.