Skip to content

Bugsnax Hands On: Mělké a pochybné občerstvení

1 de Srpen de 2021
bugsnax 02 ab92903043d046528f0c7f16efb6f675

Klíčové informace

  • Jakákoli záhada nebo intriky jsou rychle pohřbeny pod aportovými úkoly.
  • Chytání Bugsnaxu může být na začátku zábavné, ale nikdy nepředstavuje velkou výzvu.
  • Příběh hry je stejně nesmyslný jako samotný Bugsnax.
Další dobrodružství Young Horses slibuje pozoruhodnou záhadu plnou lahodných lahůdek, ale nakonec se neprosadí jako příběh, který tak moc chce být. Chtěl jsem milovat Bugsnax. Je to jeden z mála úvodních titulů pro nadcházející PS5 a byl silně propagován. Když jsem tam však seděl a čekal, až chytnu svůj druhý Cinasnail, došlo mi, že herní smyčka prostě není příliš strhující. Navíc tajemství a intriky příběhu také nejsou tak strhující. Můj čas strávený zkoumáním různých biomů ostrova Snaktooth byl z větší části zklamáním a, abych byl upřímný, docela nevýrazný. Hned od začátku, Bugsnax se snaží vtáhnout hráče do obsahu, který Young Horses strávil několik posledních měsíců propagací: Krásný fantasy ostrov plný roztomilých tajemných stvoření. Je to zajímavý nápad a ten, na který jsem se docela těšil, až ho začnu zkoušet, když jsem tu první noc hru načítal. Bohužel to, co začalo jako nepředvídatelný příběh o některých zmizelých ostrovanech, se brzy změnilo ve slogu nesmyslných aportů, které vypadaly, že celkovému příběhu více ubírají, než do něj rýpou. Jako někdo, kdo šel do hry s očekáváním a těšením se na tajemství toho všeho, jsem zjistil, že se musím přinutit prozkoumat další oblast, místo abych vzrušeně sprintoval směrem k ní.

Ve tvém obličeji

Hned od začátku je vyprávění Young Horses velmi osobní, což se mi obvykle vyhýbá, zejména v narativních hrách, jako je Bugsnax. Jsem typ člověka, který rád čte mezi řádky a dělá si vlastní závěry.

Smutně, Bugsnax vyloží vše před hráče. Žádná z hádanek ve hře – která obvykle vyžaduje, aby hráči chytili konkrétního Bugsnaka pomocí jiného tvora ve svůj prospěch – se nikdy necítila tak obtížná a všechny odpovědi na ni dávají hráči hlavní dárci hry. Tajemství se rychle ocitlo ztracené v moři Bugsnaxu, které jsem měl za úkol shromáždit pro každou osobu, na kterou jsem narazil. Tam, kde by někteří chtěli Bugsnax jako roztomilý a nádherný Strabby, jiní mají chuť na zvláštnější Bugsnax, jako je Bobsicle, který vyžadoval, abych prozkoumal další oblasti mapy. Každá postava vyžaduje jiný přístup, což je zpočátku příjemné, ale nakonec se nikdo z nich nikdy necítil hůře chytit než startovací Pokémon v novém Pokémon hra. Z tohoto důvodu je herní smyčka na začátku únavná.

Někdy Chutné

I když tam bylo hodně, co se mi nelíbilo Bugsnax„Zjistil jsem, že jsem se do toho párkrát zamiloval. Dokážu si vybavit konkrétní okamžik uprostřed hry, kdy se noc odpočinku rychle změnila v něco děsivého. Kvůli spoilerům nemohu prozradit žádné skutečné detaily, ale na krátký okamžik to ve mně vzbudilo zájem o příběh a nadchlo mě, že si ho zahraji znovu. Bohužel tento zájem byl rychle ztracen, protože jsem se znovu ocitl za úkolem zaokrouhlit Grumpuse, který opustil vesnici po zmizení dalšího. V příběhu byly i další body, kde vyskočily hádanky, které jako by mě trochu více vyzvaly. Ale stejně jako předchozí hádanky, se kterými jsem se během příběhu setkal, nikdo nikdy neudělal víc, než aby fungoval jako dočasný rychlostní náraz, a nikdy mě nezpochybnil, než když jsem poprvé musel chytit Strabbyho během úvodní sekvence.

Screenshot ze hry Bugsnax.

Roztomilost Bugsnaxu a podobnost hry s lovci tvorů jako Pokémon mohlo by to vypadat jako perfektní hra pro mladší publikum. Příběh se však blíží ke konci trochu temněji a některé vypjaté momenty mohou být pro mladší děti trochu moc. Doporučil bych vyhýbat se řízení Bugsnax pokud hráč není dost starý na to, aby si poradil s tématy, která by mohla být pro mladší hráče venku děsivá. Nakonec jsou některé části Bugsnax že se cítím dobře. Malé tajemné body, které mě nechávaly viset a pokoušely se uhodnout další zvrat, byly skvělé. Většina vyprávění je bohužel zřejmá a předvídatelná; není moc prostoru pro interpretaci. Samotná hra, i když byla na začátku uspokojivá, rychle stárne, zvláště když jsem zjistil, že běhám od biomu k biomu a chytám různé Bugsnax pro lidi. Nevadí mi dělat v některých hrách opakující se úkoly, ale chytání Bugsnaxu nikdy nedosáhne stejné přitažlivosti jako chytání Pokémonnebo dokonce sledování různých zbraní v looterických hrách. Když jsem to teď zkusil, doporučil bych dát Bugsnax průkaz.