Skip to content

‚D&D: Dark Alliance‘ mě nutilo hackovat, sekat a vyvádět

7 de Leden de 2023
dark alliance 1200x630 960011ba840049969be6cb16abcc3fe0

Klíčové věci

  • Dungeons & Dragons: Dark Alliance je akční RPG pro třetí osobu podporující online kooperaci čtyř hráčů.
  • Je to duchovní nástupce roku 2001 Baldur’s Gate: Dark Alliance a jeho pokračování.
  • Zachovává si hack-and-slash boj a looting-and-leveling smyčku svých předchůdců, přičemž zavádí řadu nových prvků.

Dungeons & Dragons: Dark Alliance si klade za cíl znovu zachytit hack-and-slash kouzlo klasických akčních RPG a zároveň dát tomuto žánru moderní ráz. Fanoušci Baldurs Gate: Dark Alliance a jeho pokračování stále postrádá čištění dungeonů, sbírání kořisti a porážení masivních bossů po boku kooperativního partnera. Zatímco tyto klasiky z éry PlayStation 2 zaznamenaly za posledních 20 let svůj slušný podíl napodobitelů, nadcházející Dungeons & Dragons: Dark Alliance je jeho prvním skutečným duchovním nástupcem. Hráči opět zamíří do hlubin nebezpečných prostředí s tématikou D&D a hledají zlato, vybavení a problémy od každého ošklivého, který jim zkříží cestu. Temná aliance také podporuje online kooperaci pro čtyři hráče a slibuje místní kooperaci dvou hráčů – oblíbenou vlastnost původních her – někdy v blízké budoucnosti. Obsahuje také nový pohled na akci přes rameno, který je mnohem hezčí, a pěkně předvádí tuto čerstvou verzi.

Party of Four

Nedávno jsem musel řešit malý kousek Temná aliance zpoza duálních scimitarů Drizzta, temného elfa ze čtyř dostupných postav. Dostal jsem za úkol vyčistit kovárnu od skřítků podobných stvoření a rychle jsem vklouzl do uspokojivé herní drážky.

Snímek obrazovky z 'D&D: Dark Alliance'

Kromě očekávaných lehkých a těžkých útoků nabízí Drizzt úhybný pohyb a také některé speciální schopnosti. Řetězovat komba, házet mezi padouchy a nechávat za sebou hromady mrtvol bylo nesmírně uspokojující. I když mi tato strategie mačkání knoflíků dobře posloužila proti goblinským hordám, úplně mi to nevadilo, když se do bitvy zapojila dvojice Verbeegů. Ty tyčící se bestie podobné trollům nebyly nijak zvlášť rychlé, ale to nezabránilo jejich obrovským pěstím, aby mě spojily s ohněm a sírou. Naštěstí jedna z mých kooperativních partnerek byla lučištnice vyzbrojená ohnivými šípy. Po zasypání Verbeega projektily z bezpečné vzdálenosti se vplížila dovnitř a oživila mého temného elfa, který se blížil k smrti. Nebylo to naposled, co jsem se spoléhal na svého parťáka, protože mohutný šéf úrovně měl laťku zdraví tak dlouhou, jakou měl strom v ruce. Baddie, který plnil úkoly, byl další Verbeeg, ale předchozí dvojice vypadala jako tyran ze základní školy.

Je to všechno o kořisti

Všichni čtyři jsme se vytrvale obraceli na monstrum, i když přemítalo o tom, že nás přidá k jeho nadcházejícímu jídlu. Naštěstí právě v tomto okamžiku jsem byl seznámen s dokonalou schopností mé postavy, schopností, která mění hru, která se postupem času vytvářela.

Snímek obrazovky z 'D&D: Dark Alliance'

Vidíte, Drizzt má mazlíčka, ale není to žádné hravé štěně. Věrný společník, přezdívaný Guenhwyvar, je astrální panter, který je schopen způsobit vážné poškození, když je vyvolán. Spolu se speciálními dovednostmi ostatních postav (dalším vrcholem byla schopnost lučištníka sesílat záplavu ohnivých šípů), moje hrůzostrašná kočičí duch nakonec dokázala srazit zvíře. Besting the big bad také nabídl pohled na komediální stránku hry, když nám Verbeeg otočil prostředníčkem, když se potápěl do lávové jámy. I když jsem ocenil, že mě to mýtické monstrum odfláklo, byla to moje vydělaná kořist, kvůli které jsem se usmíval. Kromě vydatných kousků XP a zlata jsem se dočkal hromady lesklého brnění, včetně plášťů, hrudních plátů, přileb a výztuh. Je smutné, že jsem si své nové vychytávky nemohl vyzkoušet, ale byl jsem seznámen se slibnou funkcí související s kořistí, která k vítězství v boji přidává pěkný prvek rizika a odměny. V určitých bodech questu mají hráči možnost odpočívat nebo tlačit vpřed s šancí získat vzácnější kořist. První možnost nejen nastavuje záchranný bod, ke kterému se můžete po smrti vrátit, ale také doplňuje spotřební předměty, jako jsou lektvary zdraví a výdrže. Ten druhý má samozřejmě potenciál poskytnout vám vašeho nového oblíbeného dealera smrti. Moje krátké demo mi neumožnilo tento systém příliš prozkoumat, ani se nehrabalo v rozsáhlých stromech dovedností vyvíjejících postavy. Přesto se podle mého času pod Drizztovým pláštěm těším, až se do toho zase ponořím D&D: Dark Alliance když přistane 22. června.