Skip to content

Microsoft potvrzuje ukončení výroby konzolí Xbox One

30 de Září de 2022
xbox console rhs78 transbg rgb 20131 c7fb453e5e7a40f09e86cbcd17e49795

Je to oficiální: Microsoft skutečně ukončil výrobu konzolí Xbox One, aby se zaměřil na výrobu více modelů Series X a Series S. V prohlášení poskytnutém The Verge Microsoft připustil, že výroba Xbox One byla v tichosti zastavena na konci roku 2020 – což je přibližně v době, kdy byly poprvé uvedeny série X a Series S. Toto rozhodnutí bylo pravděpodobně učiněno proto, aby měl dostatečný prostor pro udržení kroku s očekávanou poptávkou po nových konzolích.

Zdá se, že je to strategie, která se osvědčila, protože Xbox Series S je v současné době k dispozici ke koupi u několika online prodejců. I když se stále ukazuje, že je docela obtížné najít řadu X. PlayStation 5 také zůstává nepolapitelný a podle Bloombergu bylo reakcí na nedostatek vyrábět více PlayStation 4.

Nickelodeon All-Star Brawl speciální edice Xbox Series X

Maloobchodníci za poslední rok pomalu prodávali své zbývající konzole Xbox One a nepřicházely žádné další zásoby. I když je nalezení zbrusu nového Xbox One výzvou, různé použité a renovované modely jsou stále snadno dostupné, ale cena je nižší. jen o něco nižší – nebo v některých případech mnohem vyšší – než Xbox Series S za 299 USD. Xbox One se v tuto chvíli pravděpodobně nevrátí do výroby, takže pokud jej opravdu chcete, budete si pravděpodobně muset pořídit použitý nebo repasovaný model.