Skip to content

Chrome Journeys by mohl stačit k tomu, aby vás odlákal od Safari

15 de Červenec de 2022
1475585SmallSamsungPClaptop 5a254892e504471d9db1137de60a2ba4

Klíčové věci

  • Google Journeys vám pomůže ponořit se zpět do vašich starých vyhledávání.
  • Journeys funguje pouze v prohlížeči Chrome pro stolní počítače.
  • To by mohlo stačit k tomu, abyste se vrátili z DuckDuckGo nebo Safari.

Google’s Journeys je jako vyhledávání Google pro vaše vyhledávání Google a vypadá opravdu, ale opravdu šikovně. Najít věci na internetu je docela snadné. Co je těžké, je najít přesně tu webovou stránku, o které jste věděli, že jste ji minulý týden četli. Víte, o čem to bylo, ale bez ohledu na to, jak moc se snažíte nebo kolik času tomu věnujete, prostě to ve své historii ani běžným hledáním nenajdete.

Journeys je nová funkce v desktopovém prohlížeči Google Chrome, která to řeší. Když zadáte slovo z předchozího průzkumu, aplikace Journeys se vás zeptá, zda chcete „pokračovat ve výzkumu“, a vrátí vás tam, kde jste přestali. „Myslím, že funkce Journey Chrome je užitečnější než historie vyhledávání, protože vám pomáhá sledovat, kde jste na webu byli a co jste si prohlíželi. Historie vyhledávání vám řekne pouze to, co jste hledali, ale ne nutně kde na webu jste tyto výsledky našli,“ řekl manažer prodeje Beau Pent Lifewire e-mailem.

Cesta zpět v čase

Journeys je funkce prohlížeče, takže do historie vašeho účtu Google se nic neukládá a pokud ji máte povolenou (můžete ji vypnout), je to automatické. Kdykoli aplikace Journeys rozpozná slovo, které zadáte do vyhledávacího pole, nabídne převzetí. Ukáže vám seznam relevantních stránek, které jste již navštívili. Stránky, se kterými jste strávili více času interakcí, jsou v seznamu zvýrazněny. Historie vyhledávání vám řekne pouze to, co jste hledali, ale ne nutně, kde na webu jste tyto výsledky našli.

„Například řekněme, že pracujete na projektu a potřebujete najít konkrétní článek, který jste četli online před několika týdny. Normálně byste museli projít svou historii vyhledávání, abyste se pokusili najít adresu webu.“ Ale s funkcí Journey Google Chrome stačí zadat klíčové slovo z článku a Chrome vám ukáže, kde bylo původně publikováno online,“ řekl Quincy Smith, vedoucí SEO pro výukovou platformu Springboard, Lifewire via e-mailem.

Aplikace Killer pro Chrome

Pokud to funguje dobře, může to být nejchytřejší vyhledávací funkce, kterou Google na chvíli vynalezl. A mělo by to fungovat, protože Google je stále nejlepší ve vyhledávání na webu obecně. Koneckonců, jaký lepší zdroj pro vaše výsledky vyhledávání než webové stránky, které jste již navštívili a považovali jste je za užitečné? Tento druh inovace ukazuje, jak primitivní naše prohlížeče stále jsou. V podstatě se příliš neliší od prvních prohlížečů, které jsme používali na úsvitu webu.

Možná budete moci spouštět celé alternativy Photoshopu nebo získat dobré návrhy hesel v Safari nebo Chrome, ale v zásadě máme stále stejné hloupé nástroje, které nám pomohou obejít: Vyhledávání, historie a záložky. V současné době se válka prohlížečů vede na bitevním poli bezpečnosti a soukromí. Safari je soukromější a také bezpečnější. Chrome provozuje Google, což znamená, že vaše soukromá data jsou férová hra, ale jsou také schopnější a kompatibilnější. Stejné je to s vyhledávači. DuckDuckGo je rájem pro soukromí, ale jeho výsledky stále nejsou tak dobré jako výsledky Googlu.

Někdo používá Vyhledávání Google na notebooku.

Úplně jinou kategorií funkcí jsou Cesty. Díky tomu je Chrome mnohem užitečnější než konkurence, protože zabírá něco, co je v současnosti velkou bolestí, a usnadňuje to – stejně jako kdysi vyhledávání Google vyhledávalo dobré webové stránky. A protože Journeys běží uvnitř prohlížeče a ne jako součást vašeho účtu Google, máme možnost soukromí. Můžete například smazat části historie výzkumu nebo vymazat jednotlivé weby.

To vše vytváří přesvědčivou funkci, která by mohla získat lidi zpět z DuckDuckGo nebo odlákat uživatele Maců od Safari. Na druhou stranu je to funkce, kterou lze přidat do jakéhokoli prohlížeče – ačkoli nikdo nemá vyhledávací nástroje Google, což by mohlo být rozhodujícím faktorem. Doufejme, že toto je začátek nového druhu války prohlížečů, která se zaměřuje na usnadnění navigace na webu a celkově méně frustrující. Doufejme, že všechny ostatní prohlížeče zkopírují Journeys co nejdříve.

Oprava 5/5/22: Změněno přiřazení citace v odstavci 5 na žádost původně přiřazeného zdroje.