Skip to content

Co je třeba zvážit před zakoupením nového tabletu

25 de Červenec de 2021
Tablets 570181c45f9b5861953470fa

Před nákupem tabletu je třeba vzít v úvahu velikost, operační systém a technické specifikace. Sestavili jsme komplexního průvodce nákupem tabletů, který vám pomůže vybrat nejlepší zařízení pro vaše potřeby. Informace v tomto článku platí obecně pro celou řadu zařízení. Před nákupem zkontrolujte specifikace jednotlivých produktů.

Který operační systém tabletu je nejlepší?

Operační systém do značné míry určuje, jaké typy softwaru můžete na tabletu použít. Existují tři hlavní mobilní operační systémy: iOS, Android a Windows.

iOS

Původní operační systém pro iPad, iOS připravil cestu pro inteligentní zařízení. Protože je iOS nejdelší, je uživatelsky přívětivý systém s velkým výběrem aplikací a kompatibilitou. IOS používají pouze produkty Apple. Vzhledem k tomu, že je vázán na jediný ekosystém, hardware nevyžaduje tolik kabelů nebo adaptérů, za předpokladu, že je zařízení novější než iPad 4. Nevýhodou je, že aplikace musí být získány z Apple App Store a nelze je získat ze zdrojů třetích stran, pokud neuděláte útěk z vězení iPad, což zruší platnost záruky a ohrozí vaši bezpečnost.

Android

Google Android je hlavní volbou pro mnoho značek, včetně Samsung, Lenovo a Amazon. Tento operační systém s otevřeným zdrojovým kódem najdete v tabletech vhodných pro rozpočet. Pokud vám záleží na cenách a chcete mít nad svým tabletem větší kontrolu, je pro vás volba Android. S otevřeným systémem je přizpůsobení technicky zdatným uživatelům snazší. Zařízení Android jsou skvělá pro streamování, čtení a lehké hraní. Mnoho tabletů, například tablety Amazon Fire, používá upravenou verzi systému Android. Tato zařízení mohou mít omezení. Například tablety Fire umožňují nakupovat aplikace pouze z obchodu Amazon.

Okna

Systém Windows vám umožňuje ovládat plný výkon stolního počítače. Protože Windows přináší tabletu flexibilitu, mohou být vyšší náklady na hardware zastrašující. Pokud však potřebujete tablet pro práci, je ideální utratit peníze za systém, který vám poskytne vše, co potřebujete. Tablety vybavené systémem Windows 8 nebo starším nejsou vždy optimalizovány pro menší obrazovky, takže je nejlepší se podívat na nejnovější modely a snadno se v nich orientovat.

Velikost a displej tabletu

Větší tablety jsou skvělé pro streamování, hraní her a práci. Na druhou stranu je menší obrazovka lepší pro čtení, běžné procházení a streamování na cestách. Větší tablety obecně stojí více, ale s menšími se snáze cestuje. Kromě fyzické velikosti tabletu zvažte také další podrobnosti o displeji tabletu, jako je rozlišení obrazovky, poměr stran, hustota pixelů a úhly pohledu.

Tabletové procesory, RAM a interní úložiště

Velikost paměti RAM a interního úložiště v zařízení hraje významnou roli, ve kterých aplikacích může tablet běžet. Pokud hrajete hry MMO s 3D grafikou, používáte profesionální editační software nebo vyvíjíte aplikace, budete chtít co nejvíce z obou. Mnoho novějších procesorů tabletů podporuje více jader, což tabletu umožňuje dělat cokoli, co notebook dokáže. Procesory Octacore jsou ideální pro online hraní a grafický design, ale jsou nadměrné, pokud sledujete filmy pouze na tabletu.

Nezapomeňte na příslušenství

Nejdůležitější věcí před zapnutím zařízení je ujistit se, že máte správné příslušenství. Dnes je většina tabletů dodávána pouze s nabíječkou, takže možná budete potřebovat několik dalších položek.

Příslušenství k tabletům

Zvažte tyto náležitosti:

  • Chrániče obrazovky: Podívejte se na chrániče obrazovky a pouzdra zařízení, abyste se ujistili, že neprasknete obrazovku nebo nepoškodíte hardware po náhodném pádu nebo rozlití.
  • Extra nabíjecí kabely a porty: Pokud svůj tablet vezmete kamkoli, je užitečné mít v kanceláři, autě nebo na jiných častých místech další kabely.
  • Externí hardware: Pokud chcete dělat víc, než přejet prstem a klepnout, podívejte se na klávesnici, bezdrátovou myš a stylus.