Skip to content

Co můžete očekávat v únorové aktualizaci Androidu

7 de Červen de 2022
GettyImages 1064218586 29d682dff2a24df8b00fc3fe048130b2

Malý seznam aktualizací systému Google bude vydán koncem tohoto měsíce, včetně některých důležitých oprav zařízení a některých změn pro obchod Google Play. Podle aktualizační stránky Google bude únorová aktualizace řešit některé chyby související s konektivitou zařízení, správou systému, bezpečností, utilitami a vývojářskými službami. Konkrétně to znamená obecná vylepšení stability zařízení, využití sítě a zabezpečení. A v případě vývojářských služeb to bude přidávat nové funkce, které mohou využít jak Google, tak vývojáři třetích stran. Věci jako podpora usnadnění, reklamy, analýzy a dokonce i strojové učení.

Obchod Google Play má však nejdelší seznam z celé řady, který obsahuje vše od optimalizace výkonu a oprav chyb až po vylepšení zabezpečení a stability. Funkce Play-as-you-download zaznamená vylepšení, která zkrátí čekací doby, takže můžete začít hrát mobilní hry během jejich stahování. To jde ruku v ruce s dalšími plánovanými optimalizacemi, které mají urychlit stahování a instalaci.

Ženská ruka drží smartphone a pohybuje prstem po obrazovce

Poznámky k aktualizaci také zmiňují „Vylepšení fakturace Google Play“, ale nezabývají se podrobnostmi o tom, co tato vylepšení budou. A také jsou zahrnuty nové (nespecifikované) funkce, které usnadňují objevování dalších aplikací a her. Aktualizace obchodu Google Play bude k dispozici v úterý 8. února a aktualizace pro služby Google Play bude následovat ve čtvrtek 10. února. Kromě obchodu Google Play bude nová aktualizace zaváděna pro téměř každé zařízení Google, na které si vzpomenete: telefony, tablety, hodinky, televizní zařízení a další.