Skip to content

Co potřebujete vědět, než si koupíte mobilní tiskárnu

18 de Srpen de 2021
GettyImages 71311699 24013f80aa0e45c1a76789cf7a893181

Mobilní tiskárny jsou součástí dokonalé mobilní kanceláře, která vám umožní tisknout kdekoli na vyžádání. Zde je to, co potřebujete vědět o výběru tiskárny pro vaše mobilní pracovní potřeby.

Kdo potřebuje mobilní tiskárnu

Mobilní tiskárny jsou ideální pro obchodní cestující, kteří mohou potřebovat zrevidovat dokumenty pro sdílení s klienty na cestách. Protože mnoho mobilních tiskáren je vybaveno vlastním napájením nebo mají alternativní zdroje napájení, jsou mobilní tiskárny také vhodné pro všechny, kteří pracují v oboru a potřebují tisknout dokumenty, jako jsou smlouvy nebo potvrzení, na cestách-např. Prodejci, architekti, a technici terénních služeb. Speciální mobilní tiskárny, jako jsou kompaktní, přenosné fotografické tiskárny, umožňují fotografům a dalším osobám, které pracují s obrázky, distribuovat svou práci na vyžádání.

Výhody mobilních tiskáren

Ačkoli mnoho hotelů a kybernetických kaváren nabízí sdílené tiskárny pro hostování (obvykle za poplatek), může být použití vlastní mobilní tiskárny z dlouhodobého hlediska nákladově efektivnější, pokud často potřebujete tisknout na cestách; také, jak ukazuje zkušenost jednoho častého cestovatele, používání hotelových tiskáren může být omezující a frustrující. Tisk bez počítače je dalším důvodem, proč můžete chtít mobilní tiskárnu: některé přenosné tiskárny vám umožňují tisknout z jiných zařízení, než jsou pouze notebooky (např. PDA, smartphony nebo fotoaparáty) nebo přímo z kompaktních paměťových karet-tuto funkci jste vyhráli ‚ t pravděpodobně najdete na sdílených veřejných tiskárnách. A konečně, nejpřesvědčivější výhodou mobilních tiskáren je, že vám umožňují skutečně tisknout kdekoli, dokonce i na těch nejvzdálenějších místech nebo na cestách. Pokud ano, jste ochotni s sebou tiskárnu nosit.

Malá velikost

Dnešní mobilní tiskárny jsou velmi přenosné, ale přesto mají značnou hmotnost (asi 5 liber) a zabírají místo v příruční nebo velké aktovce (průměrné rozměry: 13 palců x 7 palců a 3 palce vysoké). Kompaktní fototiskárny jsou ještě menší-některé nejsou o moc větší než fotopapíry 4×6, na které tisknou. Existují větší i menší mobilní tiskárny, ale mějte na paměti, že mezi přenositelností a funkcemi nebo výkonem obvykle dochází ke kompromisu. Zkontrolujte rozměry tiskárny oproti pouzdru možná budete chtít použít, abyste se ujistili, že se tiskárna vejde.

Vyšší náklady

V přenosné elektronice platí, že čím menší zařízení, tím vyšší cena – a mobilní tiskárny nejsou výjimkou. Mobilní tiskárny mohou stát téměř dvakrát tolik než jejich protějšky pro stolní tiskárny a inkoustové kazety pro mobilní tiskárny také obvykle stojí o 20% více, v závislosti na konkrétní tiskárně. Kazety pro vaši mobilní tiskárnu vám však mohou vydržet déle, pokud na cestách příliš netisknete nebo si vybíráte více, co tisknete.

Výkon

Rychlost a kvalita tisku z mobilní tiskárny může být působivá. Přestože mnoho mobilních tiskáren tiskne rychlostí přibližně 5 stran za minutu, některé jsou mnohem rychlejší (HP OfficeJet H470, účtovaný jako nejrychlejší mobilní tiskárna na světě v roce 2007, má rychlost 23 stran za minutu černobíle a 16 stran za minutu barevně). Pokud jste cestující prodejce a nemůžete si dovolit čekat na tisk stránek, podívejte se na mobilní tiskárny s rychlostí tisku 10 str./min nebo vyšší. Stejně tak je rozlišení tisku často vyšší než 300 dpi až 1200 dpi doporučené naším průvodcem pro tiskárny/skenery. Mobilní tiskárny zkrátka dokážou vytvářet profesionálně vypadající dokumenty docela rychle.

Možnosti připojení a napájení

Možnosti připojení a možnosti napájení jsou další dvě hlavní funkce, které je třeba hledat při porovnávání mobilních tiskáren:

  • Vestavěné Wi-Fi a Bluetooth vám umožní tisknout z více zařízení (včetně PDA a kamer podporujících bezdrátové připojení nebo Bluetooth) a bez potíží s kabely. Mnoho mobilních tiskáren také umožňuje tisk přímo z kompaktních digitálních paměťových karet (např. karty SD z fotoaparátů) – velmi praktická funkce, kterou je třeba hledat, pokud chcete tisknout fotografie na cestách, aniž byste museli připojovat nebo spouštět notebook.
  • Možnosti napájení mobilní tiskárny může zahrnovat napájecí adaptér, interní dobíjecí baterii, adaptér do auta a vypnutí USB. Je zřejmé, že čím více možností vlastního napájení, tím lépe, ale některé adaptéry mohou stát příplatek.

Další důležité funkce, které je třeba zvážit

  • Operační systém: Zkontrolujte, zda jsou ovladače tiskárny kompatibilní s vaším notebookem
  • Velikosti a hmotnost papíru: Pokud potřebujete tisknout na různé formáty papíru nebo standardní papír, ujistěte se, že jsou uvedeny ve specifikacích tiskárny jako dostupné možnosti.
  • Trvanlivost: Robustnost je vynikající kvalita v každém mobilním zařízení – pokud máte možnost podívat se na mobilní tiskárnu osobně, můžete získat smysl pro její kvalitu sestavení.