Skip to content

Recenze Brother HL-L8360CDW

2 de Únor de 2023
03LW4143574 HeroSquare 9125b29804ad4945a3f901d09de3ed3a

Brother HL-L8360CDW

Co máme rádi

 • Rychlé časy tisku
 • Bezvadná kvalita textu a grafiky
 • Vánek pro nastavení
 • Vydrží velmi těžké pracovní zatížení
 • Více možností bezdrátového tisku

Co se nám nelíbí

 • Žádný skener ani kopírka
 • Špatná kvalita fotografií

Pokud vaše kancelář potřebuje vysoce kvalitní tiskárnu, která zvládne velké zatížení, Brother HL-L8360CDW je stroj, který hledáte.

4.6

Barevná laserová tiskárna Brother HL-L8360CDW

Brother HL-L8360CDW

v tomto článku

Zakoupili jsme Brother HL-L8360CDW, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Brother HL-L8360CDW je kancelářská tiskárna AirPrint, která má výkon a váhu nezbytnou k uspokojení potřeb pracovního prostoru s velkou tiskovou zátěží. Každý člen vašeho týmu by měl mít možnost se k němu snadno připojit a tisknout z něj. Rychle a spolehlivě vytváří dokumenty v profesionální kvalitě a je skvělým pomocníkem, pokud nemusíte nic skenovat ani kopírovat.

Brother HL-L8360CDW

Design: Profesionální vzhled pro profesionální použití

Na první pohled je zřejmé, že Brother HL-L8360CDW je vysoce výkonná tiskárna. Je to barevná laserová tiskárna typu, který byste očekávali ve středně velké kanceláři – profesionálně navržená, odolná a intuitivní na používání. Tato bezdrátová kancelářská tiskárna má rozměry 17,4 x 19,1 x 12,3 palce. I když to není největší tiskárna na světě, rozhodně nemůže s někým sdílet stůl. Není také navržen tak, aby seděl na podlaze, takže jej budete muset umístit někam na vyvýšené místo, jako je stůl, pracovní deska nebo podstavec. Jeho bezdrátový design však výrazně usnadňuje nalezení místa pro něj. Tato kancelářská tiskárna má dva zásobníky papíru. Spodní výsuvný zásobník, ze kterého se odebírá papír, pojme 250 listů. Je to jedna z nejintuitivnějších součástí této tiskárny – každý kancelářský pracovník by ji měl být schopen bez problémů doplnit. Pokud stáhnete dvířka na předním panelu, složí se druhý zásobník papíru, přední zásobník, který pojme až 50 listů papíru. Když je panel otevřený, tiskárna odebere papír z přední přihrádky, nikoli ze spodní, což je užitečné, pokud potřebujete rychle vložit další listy pro probíhající tiskovou úlohu. Je to také místo, kam budete dávat věci pro speciální tiskové úlohy, jako jsou obálky. Výstupní zásobník papíru pojme až 150 listů papíru, což je více než dost na zachycení všech i velkých projektů. S hmotností 48,1 libry je to těžký stroj. Zatímco jedna osoba může být schopna pohybovat a upravovat to, pravděpodobně by to měla být operace dvou osob. Zjistili jsme, že je to nepohodlné nosit, a přestože se nikdy nic nepokazilo, mohli jsme říct, že pokud vám tato tiskárna upadne, můžete si potenciálně těžce ublížit.

Barevná laserová tiskárna typu, který byste očekávali ve středně velké kanceláři – profesionálně navržená, odolná a intuitivní na používání. Za jednoduchostí 2,7palcového barevného dotykového displeje této bezdrátové tiskárny se skrývá velký výkon. V nabídkách je jednoduchá navigace a není zmatek v tom, co se bude dít. Domovská obrazovka vám poskytuje okamžitý přístup k funkcím a nastavením tiskárny, stejně jako rychlý pohled na hladinu toneru. Tento L8360CDW také nabízí automatický duplex (oboustranný tisk) a funguje docela dobře. I když to zdvojnásobí dobu tisku, dramaticky sníží náklady na papír (a u svého správce zásob získáte nějaké body). Tato bezdrátová tiskárna je vysoce výkonný stroj. Společnost Brother uvádí svůj měsíční pracovní cyklus na 60 000 stran. To je více než dostatečné pro umístění malého podniku nebo kancelářských prostor s vysokými objemy tisku. Tato jednotka je rozhodně přehnaná pro domácí kanceláře, pokud nejste jednotlivec, který dělá velké množství tisku. Brother má několik funkcí, které pomáhají udržet nechtěné uživatele mimo vaši tiskárnu. Hlavní z nich je integrovaná čtečka karet NFC. To mu umožňuje provádět pokročilé úkoly zabezpečení, jako je ověřování uživatelských odznaků pro osobní uživatele a Active Directory pro síťové uživatele. Téměř každá tiskárna na dnešním trhu je kompatibilní s operačními systémy Windows i macOS. I když je to pro většinu v pořádku, uživatelé Linuxu mají často méně možností. Brother HL-L8360CDW byla jediná tiskárna AirPrint kompatibilní s Linuxem, kterou jsme testovali.

Brother HL-L8360CDW

Proces nastavení: Tak snadné, jak jen to jde

Naprostá velikost, hmotnost a funkčnost tohoto stroje mohou být pro lidi, kteří nikdy předtím nenastavovali tiskárnu, zastrašující, ale ze skupiny, kterou jsme testovali, to byl nejjednodušší model. Stručný návod k obsluze vás provede procesem nastavení krok za krokem, ale je natolik jednoduchý, že jej pravděpodobně zvládnete pouze prohlížením obrázků. Spočívá především v odstranění obalového materiálu, vložení papíru a připojení k Wi-Fi síti. Instalace ovladačů Brother HL-L8360CDW byla také jednoduchá. Můžete je nainstalovat přímo z přiloženého disku CD nebo si je stáhnout z webové stránky uvedené ve Stručném návodu k obsluze. V každém případě to trvá asi tři minuty. Do 20 minut od otevření krabice jsme tiskli náš první testovací dokument. Každý, kdo má alespoň malé znalosti o tiskárnách, by měl být schopen tuto tiskárnu připojit s několika nebo žádnými problémy.

Brother HL-L8360CDW

Kvalita tisku: To, co vidíte na obrazovce, je to, co dostanete na stránku

Během naší testovací fáze jsme použili Brother HL-L8360CDW k tisku stovek stránek dokumentů, včetně právních formulářů, e-knih, informačních bulletinů, kalendářů a e-mailů.

Text byl ostrý a ostrý bez ohledu na použité písmo. Výsledky byly veskrze výborné. Text byl ostrý a ostrý bez ohledu na použité písmo. Na všech stránkách, které jsme zkontrolovali, jsme nikdy neviděli příklad rozmazaného slova nebo rozmazaného formátování. Grafika byla hladká a dobře definovaná, i když jsme si v některých případech všimli mírné pixelizace, která zabírala více než třetinu stránky.

Brother HL-L8360CDW

Kvalita fotografie: Není nejlepším přítelem fotografa

I když to není jeho primární funkce, Brother HL-L8360CDW umí tisknout fotografie. Fotografie, které jsme vytiskli na běžný kopírovací papír, vypadaly v pořádku, i když obrázky, které zabíraly celou stránku velikosti letter, vypadaly trochu pixelově (u kancelářské laserové tiskárny to nebylo neočekávané). Chcete-li toto zařízení používat jako fotografickou tiskárnu, máte možnost vložit fotografický papír do přední přihrádky a poté vytisknout obrázek jako běžný dokument. Během naší testovací fáze jsme pomocí Brother HL-L8360CDW vytiskli více než tucet obrázků na fotografický papír s nerovnoměrnými výsledky. Některé obrázky byly jasné, s rovnoměrnými, jasnými barvami a ostrými detaily. Častěji však vycházely obrázky se znatelnou pixelací, mělkou barvou a pruhy, které obrázek ničily. Můžete získat dvě nebo tři zarámovatelné fotografie každých deset vytištěných.

Brother HL-L8360CDW

Rychlost: Rychlé výsledky pro černobílé, barevné, textové a grafické

Brother tvrdí, že nejvyšší rychlost tisku tohoto stroje je 33 stránek za minutu. Abychom toto tvrzení otestovali, vytiskli jsme 100stránkový textový scénář. Úkol dokončil za tři minuty a 41 sekund, což se zcela nevyrovná inzerované rychlosti, ale stále je lepší než námi testované inkoustové tiskárny AirPrint, kterým trvalo dvakrát nebo dokonce třikrát déle, než stejný úkol splnily. Náš testovací scénář jsme vytiskli podruhé, ale se zapnutou funkcí oboustranného tisku. Oboustranný tisk trval asi sedm a půl minuty. I když se jedná o velký nárůst času, je stále mnohem rychlejší než produkty jako Canon Pixima TS9120. Této tiskárně trvalo oboustranný tisk stejného dokumentu 33 minut. Také jsme použili Brother HL-L8360CDW’s k tisku 99stránkové knihy s barevně náročnou grafikou, z nichž každá je z více než 90 % barevná. Úkol dokončil za 13 minut a 15 sekund, zhruba sedm a půl stránky za minutu. Když jsme však tiskli obecnější barevné dokumenty, jako jsou informační bulletiny, kalendáře, životopisy a tabulky, obvykle to trvalo pouze jednu až tři sekundy na stránku.

Brother HL-L8360CDW

Možnosti připojení: Kabelové nebo bezdrátové… ale většinou bezdrátové

I když můžete tuto tiskárnu nastavit a používat, aniž byste museli provádět fyzické připojení k jinému zařízení, jsou chvíle, kdy je kabelové připojení nezbytné nebo dokonce nařízeno. Brother HL-L8360CDW umožňuje připojení k síti přes ethernetový kabel nebo USB, ale kabel si budete muset pořídit od IT oddělení, protože jeden není součástí balení. Přestože ovladače pro tuto tiskárnu lze snadno najít a nainstalovat při prvním nastavení, můžete je ve skutečnosti přeskočit, pokud používáte zařízení Apple. Brother HL-L8360CDW podporuje AirPrint, což znamená, že jakmile se připojí k vaší Wi-Fi, jakékoli zařízení se systémem iOS nebo macOS ve stejné síti jej bude moci okamžitě detekovat a tisknout. Když jsme testovali tuto tiskárnu, nainstalovali jsme ovladače tiskárny Brother na jeden stroj, ale ne na tři další – pro zbytek jsme použili AirPrint. Nezjistili jsme žádný rozdíl ve zkušenostech mimo nastavení. Ať už jsme do této tiskárny odeslali dokumenty z aplikace Pages z iPhonu X, nebo daňový formulář z iMacu, tato tiskárna AirPrint nikdy nedokázala zahájit proces ihned poté, co jsme klikli nebo klepli na „tisknout“. Uživatelé Androidu dosáhnou podobných výsledků se službou Google Cloud Print, která funguje zhruba na stejném principu jako AirPrint. Aplikace Google jako Chrome, GMail a Dokumenty dokážou tuto tiskárnu rozpoznat, pokud je jejich zařízení připojeno ke stejné síti Wi-Fi jako Brother HL-L8360CDW. Počítače se systémem Windows mohou také využívat funkce služby Google Cloud Print instalací aplikace Google Cloud Printer. Jednou z funkcí dostupných z ovládacího panelu tiskárny je přímý tisk. To vám umožní tisknout dokumenty a obrázky přímo z USB flash disku. Připojili jsme palcový disk s více než 30 GB dokumentů, ale když jsme procházeli obsahem, zjistili jsme, že lze vytisknout pouze malý zlomek z nich. Ukázalo se, že prostřednictvím přímého tisku lze tisknout pouze soubory PDF nebo JPG. Všechny dokumenty a tabulky, které jsme měli ve formátech Microsoft Word a Excel, nebyly rozpoznány ani tisknutelné.

Cena: Vyplatí se, pokud má vaše kancelář velký objem tisku

Brother uvádí cenu této bezdrátové kancelářské tiskárny na 399 USD, což je slušná cena za sadu funkcí a kvalitní výstup, které Brother HL-L8360CDW nabízí. I když se rozhodně nejedná o levný model, za kancelář s velkým objemem tisku to stojí.

Brother HL-L8360CDW vs. Brother MFCL3770CDW

I když jsou tiskové kapacity Brother HL-L8360CDW skvělé, není to model vše v jednom. Nejsou zde žádné možnosti pro kopírování, faxování nebo skenování. Pokud chcete tyto možnosti, můžete je najít v sesterském produktu Brother HL-L8360CDW s podobnou cenou, Brother MFCL3770CDW. Je o něco větší a těžší, ale je vybaven plochým skenerem a podavačem dokumentů. Za tuto funkci však vyměníte trochu rychlosti. Brother uvádí rychlost tisku MFCL3770CDW 25 stránek za minutu.


Konečný verdikt

Vynikající kancelářský pracant.Brother HL-L8360CDW je solidní a spolehlivá tiskárna, která vám poskytne tisíce stránek vysoce kvalitních dokumentů. Díky funkcím AirPrint a Google Cloud Print je snadné se připojit a tisknout. Rychlost tisku je tak rychlá, jak můžete rozumně očekávat od profesionální bezdrátové tiskárny, a přestože nemá tolik funkcí jako některé jiné tiskárny Brother, je dostatečně dobře vybavena, aby ospravedlnila její cenu.

brejle

 • jméno výrobku

  Barevná laserová tiskárna HL-L8360CDW

 • Značka produktu

  Bratr

 • UPC

  0 12502 64642 6

 • Cena

  399,00 $

 • Datum vydání

  březen 2017

 • rozměry produktu

  17,4 x 19,1 x 12,3 palce

 • Záruka

  1 rok

 • Kompatibilita

  Windows, macOS, Linux, AirPrint, Google Cloud Print 2.0, Brother iPrint&Scan, Mopria, Cortado Workplace, Wi-Fi Direct, NFC

 • Počet zásobníků

  2

 • Typ tiskárny

  Kancelářský barevný laserjet

 • Podporované velikosti papíru

  Letter, Legal, Executive, A4, A5, A6

 • Možnosti připojení

  Ethernet, USB, Wi-Fi,