Skip to content

Recenze Canon imageCLASS MF267dw

28 de Listopad de 2022
Canon ImageClass MF267dw MonochromePrinter 3LW2769198 Hero Square f9f12cbc96a942039b115141488ed774

Canon Mf267dw

Co máme rádi

 • Cenově dostupné
 • Přizpůsobitelné předvolby pro kopírování/skenování/faxování
 • Snadné použití
 • Lehký na svou velikost

Co se nám nelíbí

 • Velký

Od tisku základních dokumentů až po odesílání konkrétních skenů mnoha klientům jediným stisknutím tlačítka, Mw267dw dělá těžkopádnou správu dokumentů hračkou s minimálními problémy a náklady.

4

Canon imageCLASS MF267dw

Canon Mf267dw

v tomto článku

Zakoupili jsme Canon MF267dw, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Ať už jde o malou firmu, která má nedostatek volné ložnice, nebo sedmimístnou firmu se sídlem ve výškové budově v New Yorku, téměř každá operace potřebuje tiskárnu typu vše v jednom, která dokáže spolehlivě tisknout, kopírovat, snímat a přenášet. dokumenty a informace spolehlivě, každý den. I když existuje asi půl tuctu společností, které vyrábějí tyto druhy AIO pro domácnosti a malé podniky, jednotka, kterou se dívám na Canon imageCLASS MF267dw, černobílou laserovou tiskárnu, která má také všechny potřebné kopírování, skenování, a funkce faxování, které vyžaduje jakýkoli podnik. Během posledních čtyř týdnů jsem jednotku otestoval a zkontroloval, zda jsou její technické listy v souladu s výkonem v reálném světě. Níže jsou mé myšlenky na MF267dw po více než 25 hodinách testování hardwaru a softwaru od společnosti Canon.

Canon Mw267dw

Design: Forma především

Nebudu to cukrovat. Tato tiskárna vše v jednom je monstrum. Jistě, není to plnohodnotné zařízení, které můžete vidět ve svém typickém kancelářském prostředí, ale pokud nemáte masivní stůl, budete chtít najít vyhrazenou polici nebo skříň pro tuto věc. Měří 14,8 palce na výšku, 15,4 palce na šířku a 16 palců do hloubky. Jednotka je zcela černá s malou částí na horní straně tiskárny pokrytou pololesklým designem, který z dálky vypadá jako umělé uhlíkové vlákno, ale zblízka je jednoduše strukturovaný diamantový vzor. Zjistit, kde přesně všechny funkce v tiskárně leží, je trochu problém, protože není mnoho štítků, které by vás navedly. Pro rychlý přehled, horní polovina jednotky je vyhrazena pro funkce kopírování, faxování a skenování, zatímco spodní polovina je vyhrazena pro tisk. Ve skutečnosti, když se podíváte skrz, kde tiskárna podává papír po tisku, můžete se podívat přímo skrz zařízení. To se spolu s řadou strategicky rozmístěných přístupových bodů ukázalo jako mimořádně prospěšné při diagnostice a odstraňování záseků a dalších problémů, které se objevily během mého mučení. Čelní panel, na kterém je umístěn černobílý LCD displej a tlačítka pro vstup a navigaci, se naklání zhruba o 75 stupňů. Tato řada se ukázala jako více než dostatečná pro snadné prohlížení a interakci s tiskem, bez ohledu na to, zda byl jen těsně nad podlahou na stojanu nebo výš na polici v kanceláři. Vestavěné podsvícení také usnadňuje prohlížení menu, i když okolní osvětlení nebylo ideální.

Proces nastavení: Jednoduchý, ale sofistikovaný

Nastavení MF267dw může být tak jednoduché nebo komplikované, jak vyžaduje váš případ použití. Pokud vše, co potřebujete, jsou základní funkce tisku/kopírování/skenování, nastavení je tak rychlé, jako je připojení a připojení k počítači přes USB nebo bezdrátové připojení po připojení tiskárny k místní síti Wi-Fi. Chcete-li využívat funkci automatického skenování do e-mailu nebo faxové funkce, je třeba se hlouběji ponořit do nastavení připojení tiskárny k e-mailovému serveru podle vašeho výběru nebo připojení tiskárny k telefonní lince pomocí vestavěného připojení na levé straně jednotky.

Od základních požadavků na tisk a faxování až po komplikované předvolby pro odesílání konkrétních skenů různým lidem nebo firmám, zvládne svou práci rychle, aniž byste museli vydělat peníze. Přestože většina funkcí tiskárny je většinou plug-and-play na počítačích macOS i Windows, stažení ovladačů a softwaru pro skenování od Canon může výrazně zjednodušit proces interakce s tiskárnou, protože nebudete muset procházet v zařízení. a místo toho můžete ovládat funkce kopírování a skenování přímo z vašeho počítače. Ocenil jsem také umístění zásobníků papíru od Canonu. Malým překlopením zásobníku na spodní polovině jednotky získáte přístup k hlavnímu zásobníku papíru a také k víceúčelovému zásobníku, který je určen pro přesnější potřeby tisku a pojme pouze jeden list najednou. Některé jiné tiskárny tohoto druhu vyžadují vkládání papíru ze zadní části jednotky nebo vyžadují zvednutí jiných částí, což někdy znamená, že musíte jednotku vytáhnout, pokud je umístěna pod policí nebo skříní. S MF267dw je to tak jednoduché, že stačí odklopit přední zásobník a vložit vhodná média. Moje jediná stížnost na této přední straně je, že víceúčelový zásobník může být těžké najít, pokud je tiskárna umístěna na nižší polici nebo povrchu, ale můj případ použití nevyžadoval přesnější způsob podávání, takže nebyl tak velký. buzzkill.

Výkon/konektivita: Rychlé a spolehlivé

S prominutím stromům, jejichž dřevní hmotu jsem musel obětovat (a následně recyklovat) pro tuto recenzi, jsem přes 500 stránek hluboko do tisků, někdy až 60 najednou, abych vyzkoušel limity tiskárny, a zatím to věc prostě pokračuje. Canon tvrdí, že může dosáhnout rychlosti až 30 stránek za minutu (PPM). Moje dosavadní testování prokázalo, že tomu tak je přesně, přičemž se to mírně lišilo v závislosti na tom, zda jsem tiskl graficky náročný dokument nebo jednoduchý textový dokument. I po všech těchto výtiscích jsem neměl jediný případ zaseknutí a kvalita tisku byla od začátku do konce konzistentní. Jak bylo uvedeno výše, nastavení MF267dw pro bezdrátové použití bylo poměrně jednoduché a po připojení k Wi-Fi se ukázalo snadné tisknout z mého stolního počítače, notebooku a mobilních zařízení (jak pro Android, tak pro iOS, pomocí Google Cloud Print a AirPrint, respektive). Od instalace tiskárny před téměř měsícem jsem nemusel tiskárnu ani jednou znovu připojit, a to ani poté, co jsme měli výpadek proudu kvůli nepříznivému počasí v oblasti.

Canon Mw267dw

Kopírování a skenování se také ukázalo jako docela intuitivní a přínosné. Při vkládání dokumentů do horního podavače pro automatické kopírování nebo skenování tiskárna pípnutím upozorní, že dokumenty jsou v zásobníku dostatečně daleko. Když je vybrána možnost kopírování nebo skenování, automaticky projde dokumenty a vytiskne je podle vašich pokynů. Zajímavou funkcí, kterou jsem si všiml, je to, že tiskárna automaticky pozná, zda se jedná o jeden dokument nebo jejich stoh, a automaticky dokončí skenování, když již není zdrojový materiál. I když se to zdá triviální, některá zařízení all-in-one vyžadují, abyste mezi stránkami klikali na „Pokračovat“, což může být nepříjemné, zvláště pokud se jedná o velký stoh papírů, které je třeba naskenovat společně jako jeden dokument.

Software: Není potřeba, ale je užitečný

Tiskárnu lze používat téměř výhradně bez instalace speciálního skenovacího softwaru Canon (Canon MF Scan Utility), takže její softwarová stránka není nutná. Pokud však plánujete spouštět a ovládat funkce kopírování a skenování přímo z počítače, budete chtít software nainstalovat. Samotný program je poměrně přímočarý a víceméně emuluje nabídku a nastavení přímo na tiskárně, byť v trochu snazším rozhraní. Dokáže dokonce odesílat naskenované snímky přímo do robustnějšího softwaru Canon pro úpravu skenování, ScanGear, kde můžete skeny vyladit a lépe tak upravit jejich vzhled.

Cena: Přesně tam, kde má být

Doporučená cena Canon pro Mw267dw je 249,95 $. Téměř u všech online prodejců se však pohybuje kolem 190 USD. Pokud hledáte all-in-one pro obchodní potřeby, je těžké nedoporučit jednotku v této cenové hladině.

Canon imageCLASS MF267dw je robustní a spolehlivá tiskárna AIO, která zvládne téměř vše, co jí postavíte do cesty. Kromě jakýchkoli problémů s vnitřními součástmi, které mohou nastat, je toner jedinou opakující se cenou, takže je většinou nutné jej koupit, nastavit a zapomenout. Přiložená tonerová kazeta má kapacitu 1 700 stran a velkokapacitní tonerová kazeta Canon má kapacitu 4 100 stran. K dispozici jsou také levnější tonerové kazety třetích stran, které dále snižují náklady na stránku. Jak se budeme zabývat v sekci konkurence níže, Brother má podobné tiskárny v této cenové kategorii s podobnou funkčností, ale nabídka společnosti Canon je přesvědčivá, a to i při její doporučené ceně.

Canon Mw267dw vs. Brother MFCL2720DW

K dispozici je spousta domácích/malých kancelářských all-in-one strojů, ale jedním z nejvíce paralelních modelů na trhu je Brother MFCL2720DW (viz Staples). U většiny prodejců tiskárna přijde na 230 USD, což je přibližně stejná cena jako Canon Mw267DW, který má téměř identické specifikace. Laserové multifunkční zařízení Brother MFCL2720DW dokáže tisknout rychlostí až 30 stránek za minutu, nabízí možnosti kabelového i bezdrátového připojení, používá 2,7palcový barevný dotykový displej pro navigaci v nabídce a nabízí zásobník na 250 listů papíru. Kromě skenování a kopírování lze MFCL2720DW nastavit také pro faxování a má vestavěný duplex pro oboustranný tisk. Brother i Canon mají zkušenosti s profesionálními i spotřebitelskými all-in-one tiskárnami, takže mezi těmito dvěma není špatná volba. Nakonec záleží na osobních preferencích, protože samotné specifikace vás pravděpodobně nepřivedou k jednomu nebo druhému.


Konečný verdikt

Všeuměl. Canon imageCLASS MF267dw je robustní a spolehlivá tiskárna AIO, která zvládne téměř vše, co jí postavíte do cesty. Od základních požadavků na tisk a faxování až po komplikované předvolby pro odesílání konkrétních skenů různým lidem nebo firmám, zvládne svou práci rychle, aniž byste museli vydělat peníze. Jistě, přístroj je monstrum, ale není to nic, co by se do pevné police v rohu vaší kanceláře nevešlo.

brejle

 • jméno výrobku

  imageCLASS MF267dw

 • Značka produktu

  Kánon

 • Cena

  495,00 $

 • rozměry produktu

  15,4 x 16 x 14,8 palce

 • Barva

  Černá

 • Rychlost tisku

  Až 30 str./min (letter), 24 str./min (legální)

 • Rozlišení tisku

  600 dpi

 • Kapacita zásobníku

  250 listů