Skip to content

Recenze ADATA SD700

30 de Listopad de 2022
ADATA SD700 HERO SQ a6d30ef8c2064c309a9a49abf34eab8e

ADATA SD700

Co máme rádi

 • Ultra přenosný
 • Nárazuvzdorné na vojenské úrovni
 • Kompatibilní s macOS, Windows a Android
 • Vysoká rychlost čtení/zápisu

Co se nám nelíbí

 • Trochu drahý
 • Žádná USB-C kompatibilita
 • Gumový kryt snadno přitahuje vlákna

ADATA SD700 je malý, ale impozantní přenosný externí SSD disk, který by měl uspokojit vaši touhu vzít si s sebou hry a filmy na cesty a sdílet je mezi zařízeními.

4.7

Disk SSD ADATA SD700 256GB

ADATA SD700

v tomto článku

Zakoupili jsme ADATA SD700, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Pokud se vám líbí myšlenka mít řešení pro zálohování vašich mediálních souborů v kapesním a rychle fungujícím zařízení, ADATA SD700 to nabízí. Tento externí SSD je extrémně lehký pro téměř půl terabajtu úložiště a je rychlejší a efektivnější než váš průměrný HDD. Testoval jsem SD700 několik dní a byl jsem potěšen jeho pohodlnou přenosností, snadným používáním a spolehlivě svižným výkonem.

ADATA SD700

Design: Malý, ale pevný

Na rozdíl od mnoha externích pevných disků, které jsou umístěny ve velkých a objemných rámech, má SD700 lehký a maličký tvar. Vzhledem k snadnému designu a přenosnosti tohoto zařízení je snadné pochopit, proč výrobce zdůrazňuje jeho všestrannost jako přenosné mediální jednotky. Tento čtverec o rozměrech 3 x 3 palce je dostatečně malý, aby se vešel do kapsy saka, a je stěží zjistitelný při hmotnosti pouhých 2,6 unce. I když je tento SDD maličký, o výdrž se bát nemusíte. Tělo je vyrobeno z pevného kovového pláště, který je kolem celého těla chráněn silnou a odolnou gumou. Jedinou nevýhodou je, že gumové pouzdro docela snadno zachytává žmolky, ale to není u tohoto typu materiálu nic nového. Vypadá to stranou, SD700 má vlastnosti, které dokazují jeho robustnost. Byl navržen tak, aby splňoval normy IEC IP68, což znamená, že vydrží prach a ponoření do téměř 5 stop vody po dobu jedné hodiny. ADATA také říká, že SD700 je chráněn na vojenské úrovni. Díky odolnosti proti nárazům MIL-STD-810G 516.6 toto zařízení bezpečně zvládne pády a nárazy ze 4 stop nad zemí. Vyzkoušel jsem to kapkami na tvrdé dřevo a cement a jsem rád, že mohu oznámit, že SD700 neutrpěl žádné oděrky, poškození nebo škytavku výkonu.

Výkon: Rychlý a konzistentní

ADATA říká, že SD700 zvládne 5GB video soubor za pouhých 26 sekund. Přenesl jsem 5,17 GB filmových souborů za pouhých 26,2 sekund, což je v souladu s tvrzeními výrobce.

I když je toto zařízení malinké, o výdrž se bát nemusíte. I když tento produkt není prodáván jako herní disk, otestoval jsem jej stažením NBA2K přímo na SSD. Tento mohutný 98GB soubor byl dokončen za něco málo přes 1 hodinu. To je asi o 40 minut rychlejší než WD Black P10 a téměř o 1 hodinu rychlejší než 512GB úložiště NVMe SSD herního notebooku Acer Predator Triton 500. Doba načítání z disku byla asi 20 sekund, což není bleskurychlé, ale odpovídá zkušenostem s ostatními HDD, které jsem testoval. S použitím CrystalDiskMark jako nástroje pro testování dosáhl SD700 rychlosti čtení až 421 MB/s a rychlosti zápisu 429 MB/s, což odpovídá odhadu výrobce rychlostí čtení až 440 MB/s a rychlosti zápisu až 430 MB/s. Výsledky testu rychlosti návrhu Black Magic přinesly rychlost zápisu 410 MB/s a rychlost čtení 416 MB/s.

Porty: Omezeno na USB 3.0

SD700 je kompatibilní se zařízeními macOS a Windows a Android, ale existuje zde trochu omezení vzhledem k tomu, že je zde pouze rozhraní USB 3.0. Koupit adaptér pro použití s ​​novějšími MacBook Pro nebo zařízeními Android s porty USB-C je dost snadné. Nedostatek podpory USB-C je však trochu zklamáním, protože konkurenční zařízení tuto flexibilitu nabízejí.

ADATA SD700

Nastavení: Z velké části připraveno k použití

Na počítačích se systémem Windows je tento z výroby naformátovaný disk SSD NTFS (New Technology File System) připraven k zapojení a zahájení práce. Pokud jste uživatelem MacBooku, budete muset provést požadované formátování souboru exFAT, které vyžaduje většina externích HDD a SDD. Formátování disku pro kompatibilitu na počítačích se systémem Windows i MacOS nebylo složitým úkolem a jeho dokončení zabralo pouhé sekundy.

Klíčové vlastnosti: Výkon 3D NAND

Je známo, že SDD jsou lepší než HDD, pokud jde o rychlejší a tišší výkon a větší stabilitu. SD700 využívá nejnovější technologii tříúrovňových buněk 3D NAND pro dosažení rychlého, konzistentního a efektivnějšího výkonu pokaždé. Technologie NAND má samozřejmě omezení s typickou životností 100 000 cyklů čtení a zápisu. To pro vás nemusí být problém, pokud neplánujete od tohoto SSD vyžadovat hodně. Pokud hledáte praktický způsob, jak ukládat a přistupovat k mediálním souborům pro osobní použití, nemůžete porazit, jak tichý a chladný tento SSD funguje.

Cena: Mírně strmá

ADATA SD700 s 256GB úložištěm můžete zakoupit za přibližně 62 $. Není to nic výstředního, ale na omezený prostor to není zrovna levné. Vyhlídka na hodnotu závisí na tom, co ve svém externím úložném zařízení hledáte. Pokud je přenositelnost a rychlost velkou prioritou, Samsung za 15 dolarů navíc nabízí možnost 250GB SSD, která je ještě lehčí než SD700, ale s vyššími přenosovými rychlostmi. Pokud hledáte více úložného prostoru v podobném malém profilu, bude to ve stejném cenovém rozpětí složitější. Seagate Barracuda Fast SSD se prodává za přibližně 95 USD a má 500 GB úložiště spolu s kompatibilitou USB-C na USB-A. Samozřejmě je těžší, dražší a nemá stejné hodnocení odolnosti.

ADATA říká, že SD700 zvládne 5GB video soubor za pouhých 26 sekund. Přenesl jsem 5,17 GB filmových souborů za pouhých 26,2 sekund, což je v souladu s tvrzeními výrobce. V konečném důsledku není SD700 cenově nefér, ale můžete získat lepší hodnotu, pokud potřebujete a chcete větší úložiště nebo kompatibilitu s více platformami.

ADATA SD700 vs. Samsung T5

Samsung T5 (viz na Amazonu) sdílí mnoho stejných výhod jako ADATA SD700. Oba jsou rychlé a spolehlivé SSD a nabízejí pohodlí při přenášení. Zatímco SD700 je prakticky bez tíže, T5 je ještě lehčí a menší, pouhých 1,79 unce a 2,91 palce na šířku a 2,26 palce na výšku. Je také o něco tenčí, pouhých 0,41 palce oproti 0,54 palce tlustému SD700. Kromě velikosti nabízí T5 větší všestrannost díky flexibilitě duálního USB Type-C na C a USB Type-C na A – a podobné kompatibilitě USB 3.0 a 2.0 jako SD700. Další oblastí, kde má T5 náskok, je přenosová rychlost. Je schopen číst a zapisovat rychlostí až 540 MB/s, což je podstatně více než 440 Mb/s kapacita SD700. T5 používá podobnou technologii NAND flash, ale je známo, že flash úložiště MLC, které používá, má delší životnost než technologie flash úložiště TLC, kterou používá SD700. Samsung říká, že T5 dokáže přežít pády z výšky až 6,5 stop nad zemí. Ale nemá ochranný silný silikonový kaučuk, který by zabránil poškrábání a absorboval nárazy jako SD700 – nebo vojenskou odolnost nebo vodotěsné třídy, které to podporují. Oba disky budou muset být naformátovány pro macOS a nabízet ochranu heslem. Ale pokud jde o hrubší dolary a centy, SD700 nabízí jen o něco více úložného prostoru za levnější cenu.


Konečný verdikt

Skvělý malý SSD pro ukládání přenosných médií a zábavu.


ADATA SD700 je atraktivní SSD pro svůj nízký profil, stabilní a rychlé přenosové rychlosti a překvapivou odolnost. Rozhodnutí, zda je to pro vás nejlepší řešení externího disku, závisí na tom, jak velký úložný prostor a životnost chcete. Toto malé, ale výkonné zařízení by mělo více než stačit, pokud máte zájem o zálohování filmů a fotografií vyšší rychlostí a ve spolehlivějším formátu než externí pevný disk.

brejle

 • jméno výrobku

  SD700 256GB SSD

 • Značka produktu

  ADATA

 • Cena

  62,00 $

 • Hmotnost

  2,6 unce

 • rozměry produktu

  3,3 x 3,3 x 0,5 palce

 • Barva

  Černá

 • Kapacita

  256 GB

 • Porty

  Micro B na USB 3.0

 • Kompatibilita

  Windows Vista, 7, 8, 8.1, 10, MacOS 10.6+