Skip to content

Recenze Docooler USB 2.0 12 megapixelů

15 de Květen de 2023
Docooler USB2 12MegapixelWebCam HERO 1LW4065141 7 Final Square bd507bc5d1d646f9a0d8d7466601f569

Docooler USB 2.0 12 megapixelů

Co máme rádi

 • Velmi levné
 • Snadné nastavení

Co se nám nelíbí

 • Působí lacině
 • Obtížné nastavení
 • Video nízké kvality
 • Špatná kvalita zvuku
 • Manuální ostření

Webová kamera Docooler USB 2.0 12 megapixelů slibuje HD video a kvalitní zvuk, ale poskytuje nízkou kvalitu zvuku a videa s chatrným krytem.

1.4

Docooler USB 2.0 12 megapixelů

Docooler USB 2.0 12 megapixelů

v tomto článku

Zakoupili jsme Docooler USB 2.0 12 megapixelů, aby jej náš odborný recenzent mohl důkladně otestovat a posoudit. Pokračujte ve čtení pro naši úplnou recenzi produktu.

Filmy z 80. let slibovaly spoustu skvělých technologií budoucnosti, které se neobjevily. Nejezdíme na hoverboardech, ani naše auta nelétají. Jediná věc, kterou jsme dostali, je levné a jednoduché videohovory. Docooler USB 2.0 12 Megapixel slibuje, že se to stane skutečností s HD kamerou za nejnižší cenu ve své třídě. Dokáže tato levná kamera splnit svůj slib, že nás spojí v HD?

Docooler USB 2.0 12 megapixelů

Design: Tenký a obtížně použitelný

První věc, kterou jsme si všimli u Docooler USB 2.0 12 megapixelů, je, jak levné to vypadá. Samotný fotoaparát má plastové stříbrné pouzdro s lesklým stříbrným zaostřovacím kroužkem na konci. Zdá se, že se může každou chvíli zlomit. Základna je vyrobena z průhledného plastu, který je k dispozici také v modré a černé barvě. Plast je tak tuhý, že očekáváme, že se při pravidelném používání rozbije. Pokaždé, když jsme seřizovali kameru, plast vrzal jako rezavé dveře ve strašidelném domě. I během našeho krátkého testovacího období se spoje začaly uvolňovat. Museli jsme několikrát zkontrolovat, abychom se ujistili, že to není rozbité. Základna vypadá jako spona na pořadač se závěsem na zadním konci. Na přední straně fotoaparátu se nachází zaostřovací kroužek, který se otáčí, aby zaostřil dovnitř nebo ven, ale neotáčí se příliš hladce. Když jsme ho použili poprvé, vůbec mi nepřipadalo, že by se měl otáčet. Stejně jako všechno ostatní, i zaostřovací kroužek má pocit, že každou chvíli praskne nebo vypadne. Jedna strana klipu má mačkavou podložku, která zabraňuje sklouznutí kamery, když je připevněna na hladký povrch. Oba jsou spojeny kulovým kloubem, který umožňuje fotoaparátu otáčet se o 360 stupňů a naklánět přibližně 15 stupňů dopředu nebo dozadu nebo ze strany na stranu.

Docooler USB 2.0 12 megapixelů

Proces nastavení: Nepohodlné na pozici

Zprovoznění a spuštění Docooler USB 2.0 12 megapixelů nezabere téměř žádný čas. Právě jsme zapojili USB kabel do počítače a fungovalo to. Bylo snadné nastavit, když jsme to připevnili k notebooku, ale hrozné, když jsme se to pokusili umístit na naši HD televizi. Pokaždé, když jsme pohnuli počítačem nebo kabelem USB, kamera sklouzla, zkroutila se nebo spadla z televizoru. Kulový kloub, který spojuje kameru se základnou, se nepohyboval hladce, takže jsme se snažili nasměrovat Docooler USB 2.0 12 Megapixel správným směrem a příliš jsme se obávali rozbití plastu, abychom to zkusili silou.

Kvalita fotoaparátu: Ani zdaleka ne inzerovaná

Docooler USB 2.0 12 Megapixel je inzerován jako 12megapixelový fotoaparát schopný HD videa, ale ani zdaleka tomu tak nebylo. Rozlišení jsme testovali pořizováním fotografií přes fotobudku a byly pouze 640 x 480, neboli 0,31 megapixelu. Rozlišení videa jsme testovali pomocí online nástroje pro testování webové kamery a ukázalo se přesně stejné výsledky. Výrobce tvrdí, že fotoaparát má 38krát vyšší rozlišení, než ve skutečnosti má. Měli jsme vědět, že tvrzení výrobce byla příliš dobrá na to, aby byla pravdivá vzhledem k požadované ceně 8 dolarů, ale prohlašovat tak obrovský nepoměr je opravdu drzé.

Docooler USB 2.0 12 Megapixel je inzerován jako 12megapixelový fotoaparát schopný HD videa, ale ani zdaleka tomu tak nebylo. Testovali jsme zorné pole kamery umístěním 13,5 palce od stěny a měřením zorného pole 8,25 palce. Po provedení těchto měření pomocí některých trigonometrických výpočtů jsme zjistili, že má zorné pole 34 stupňů. Fotoaparát má také překvapivé množství zkreslení. Svislé čáry na pozadí měly výrazný sklon dozadu a všude kromě samotného středu obrazu jsme viděli ohromné ​​soudkovité zkreslení.

Docooler USB 2.0 12 megapixelů

Výkon: Ohromující výkon ve videu a zvuku

Použili jsme Photobooth a Skype k testování výkonu videa a zvuku pomocí webové kamery pro nahrávání a konferenční hovory. Bylo obtížné správně umístit Docooler USB 2.0 12 Megapixel, protože v době, kdy jsme jej připnuli a posadili se, kamera vyklouzla ze své pozice. To se stalo několikrát, než jsme nakonec rezignovali na používání nakloněného fotoaparátu při hovorech. Omezené zorné pole a zkreslení nebyly problémem, když jsme zkoušeli hovor s jednou osobou, ale pro skupinu by to byl velký problém. Bylo by obtížné dostat všechny do obrazu, pokud by váš stůl nebyl velmi úzký a daleko od kamery.

Kvalita obrazu i zvuku je hrozná a použití fotoaparátu je obtížné. Měli jsme také problém se správným zaostřením. Ostřícím kroužkem bylo těžké otáčet, takže jsme museli dát ruku přes objektiv, abychom dobře uchopili. Trochu jsme pootočili prstencem a pak jsme se odtáhli, abychom zkontrolovali zaostření. Pak jsme to opakovali, dokud to nebylo hotové, frustrující zážitek. Zvukový výkon Docooler USB 2.0 12 megapixelů byl také nevýrazný. Vestavěný mikrofon produkoval nekvalitní zvuk a když jsme ho testovali na Skype, hlasy byly tlumené a ozývaly se. Lidé na druhém konci pochopili, co říkáme, ale byla to nepříjemná zkušenost.

Cena: Levná cena, ještě levnější webová kamera

Docooler USB 2.0 12 megapixelů je nejlevnější webová kamera, kterou si můžete koupit, v rozmezí od 8 do 15 USD, ale existuje důvod, proč je cena tak nízká. Kvalita obrazu i zvuku je hrozná a použití fotoaparátu je obtížné.

Soutěž: Nedostatek

Logitech C270: Logitech C270 je levná webová kamera, která stojí 40 USD, ačkoli ji často najdete za přibližně 20 USD. Za 10 dolarů více než za Docooler získáte velký upgrade. Má videohovory v rozlišení 720p a pořizuje fotografie v rozlišení 3MP. Mikrofon filtruje hluk na pozadí, takže by neměl mít stejné echo efekty jako webová kamera Docooler. I když je to dvojnásobná cena, za svých deset babek dostanete mnohem víc fotoaparátu.

Webová kamera HXSJ USB 480P HD: Nejvíce nás zklamala nepravdivá tvrzení o rozlišení webové kamery Docooler, ale HXSJ prodává to, co vypadá jako stejný fotoaparát s poctivou reklamou. Ve skutečnosti vypadá design, rám a téměř vše ostatní téměř identicky s webovou kamerou Docooler. Dokonce i cena je téměř stejná. Myslíme si, že upřímná tvrzení o HXSJ by měla být odměněna, takže bychom rozhodně doporučili koupi této kamery přes Docooler.

Coromose USB 50MP HD: Coromose USB 50MP HD vypadá přesně jako Docooler USB 2.0 12 megapixelů do posledního detailu. Základna a fotoaparát vypadají úplně stejně, dokonce i nápis na ostřícím kroužku, a vyjdou přibližně za stejnou cenu, 8 dolarů. Neexistuje však žádný způsob, jak by tento fotoaparát mohl dělat 50 MP. Je to ta samá kamera, která je osazena ještě nehoráznějším a klamavým marketingem.


Konečný verdikt

Nemožné doporučit.Docooler USB 2.0 12 Megapixel je z nějakého důvodu jednou z nejlevnějších kamer na trhu. Tento fotoaparát se ani zdaleka neblíží tomu, co slibuje, což znamená, že nestojí ani za tu maličkost, kterou byste za něj dali.

brejle

 • jméno výrobku

  USB 2.0 12 megapixelů

 • Značka produktu

  Docooler

 • UPC

  B00OB883F6

 • Cena

  8,00 $

 • Hmotnost

  2,5 unce

 • rozměry produktu

  3,75 x 1,5 x 3 palce

 • Barva

  Průhledné, modré, černé

 • Spojení

  USB 2.0 A kabel o délce 56,25”

 • Clona

  F/2 – F/4

 • Soustředit se

  Manuální ostření 8 mm až nekonečno

 • Zorné pole

  34 stupňů

 • Rozlišení

  640 x 480; 12 MP nárokováno, 0,31 MP testováno

 • Snímková frekvence

  30 snímků za sekundu

 • Co je zahrnuto

  Docooler USB 2.0 12 megapixelů, Rychlý průvodce