Skip to content

Co znamená Joystick Drift pro majitele PS5

11 de Červenec de 2021
49747502797 ba4ef26976 3k 4856df550b224c7aa8b46aedc4bc72cd

Klíčové jídlo

  • Rozdělení ovladače DualSense na PS5 odhalilo, že některé komponenty by mohly být náchylné k problémům s driftováním již čtyři měsíce po zakoupení.
  • Joystick drift je problém, který trápí mnoho současných konzolí, a v některých případech je nevyhnutelný.
  • Kromě hardwarových problémů odborníci tvrdí, že existují věci, které mohou uživatelé udělat, aby pomohli snížit pravděpodobnost, že se s tímto ovladačem setkají.
Majitelé PlayStation 5 se brzy mohli setkat s otravným posunem joysticku, necelý rok po vydání nové konzoly. Joystick drift – vada, ve které joystick nebo analogová páčka na vašem ovladači registruje pohyby, které neděláte – je jedním z nejotravnějších problémů, kterými může ovladač herní konzoly trpět, často vyžadující důkladné opravy nebo dokonce úplnou výměnu. Nedávné zhroucení ovladače DualSense na PS5 odhalilo řadu důvodů, proč by se majitelé PS5 mohli setkat s posunem joysticku, zejména při hraní her, které vyžadují velké používání ovladače pro pohyb a napájení fotoaparátu. O těchto problémech se odborníci domnívají, že se jim nelze vyhnout, ale uživatelé mohou udělat něco, co jim pomůže snížit jejich pravděpodobnost, že se s tímto problémem setkají. „Drift analogové páčky je mezi herními konzolemi docela všudypřítomný. PS5 je jen nejnovější, který se dostane pod palbu, i když stížnosti jsou závažné (a oprávněné) vzhledem k tomu, že konzole nebyla tak dlouho venku,“ Rex Freiberger, generální ředitel Gadget Review , řekl Lifewire v e-mailu.

Prolomení problému

Není to poprvé, co jsme viděli nedávnou herní konzoli zabývající se problémy s driftováním. Uživatelé si začali všímat, jak se jejich Joycony pohybují již v roce 2017 po vydání Nintendo Switch. Problém se v průběhu let stupňoval a Nintendo se dokonce ocitlo před několika soudními spory. Drifting nemusí být nutně problém pouze pro PlayStation, ale skutečnost, že uživatelé mohli vidět, že jejich DualSense tyto problémy zažívá již po čtyřech měsících používání, je znepokojující. Podle teardownu, který iFixit provedl u ovladače, mají potenciometry joysticku – což jsou části používané k určení polohy a pohybu joysticku – pouze životnost 2 miliony cyklů.

Rodič a dítě, které spolu hrají hry PlayStation, sedí na podlaze v obývacím pokoji.

I když se toto číslo může zdát vysoké, je důležité vzít v úvahu různé rychlosti, s nimiž různé hry způsobují cykly v rámci potenciometrů. iFixit ve svém členění uvádí, že hraní méně náročných her – ne Call of Duty nebo jiných stříleček z pohledu první osoby – má za následek až 80 rotací za minutu. Tímto tempem byste překonali životnost 2 milionů cyklů za pouhých 209 dní, pokud byste hráli jen dvě hodiny denně. Tato životnost samozřejmě není jediným problémem, který může způsobit posun ve vašem ovladači DualSense, ai když dosáhnete provozní životnosti 2 milionů cyklů, neexistuje žádná záruka, že byste narazili na opotřebení potenciometrů který způsobuje unášení. Jiné věci, jako je prach a špína, mohou způsobit nesprávné zachycení senzorů joysticku, což může při používání způsobit unášení.

Už žádné driftování

„I když si možná myslíte, že drift řadiče je konec vašeho drahého řadiče, můžete jej opravit,“ řekl Josh Chambers, redaktor HowtoGame, Lifewire prostřednictvím e-mailu. „Musíš jít ven a koupit si samostatný joystick jako náhradu, otevřít ovladač a vyměnit ho a opravit zařízení.“ Výměna joysticku na DualSense je však trochu fuška, protože designéři za ovladačem jednotlivé kusy spojili dohromady, což vyžaduje, abyste nejprve odstranili původní pájku a poté ji mohli pájet zpět na místo. „PS5 je jen nejnovější, která se dostane pod palbu, i když stížnosti jsou závažné (a oprávněné) vzhledem k tomu, že konzole nebyla tak dlouho venku.“ Vyžaduje to hodně jemnosti, aby se rozběhl, a Chambers varuje, že uživatelé, kteří nejsou spokojeni s roztržením ovladače, budou chtít nejprve prozkoumat další možnosti. Pokud jste svůj ovladač DualSense tak dlouho neměli – a každý den dlouhé hodiny nehrajete mnoho her náročných na hůl -, pak by posun joysticku mohl být způsoben nečistotami, špínou nebo prachem zachyceným v konektorech joysticku . Chambers doporučuje použít třením alkoholu, aby se pokusili odstranit veškeré přebytečné nečistoty kapáním malého množství do joysticku, poté pohybem páky kolem a pokusit se odstranit veškeré nečistoty. „Moje doporučení je vyčistit ovladač co nejlépe. K jemnému setření vnitřku ovladače budete potřebovat malý šroubovák a čistý hadřík (jako byste použili k čištění brýlí),“ řekl Freiberger.