Skip to content

Co znamená transformační úterý a jak jej používat

12 de Červenec de 2021
GettyImages 200529952 001 5c8c0e6a46e0fb000146ad06

Transformační úterý (#TransformationTuesday) je populární trend a hashtag, který lidé používají na Instagramu a dalších sociálních sítích. Můžete to považovat za zábavný způsob, jak se lidé mohou více podělit o sebe a o způsob, jakým během týdnů, měsíců nebo let rostli nebo se transformovali.

Jak se transformační úterý používá na sociálních sítích

V úterý se lidem doporučuje, aby zveřejňovali své transformační fotografie na sociálních sítích, jako je Facebook, Instagram a další, spolu s hashtagem v popisu.

Mnoho lidí vytváří tyto příspěvky ve formě fotografie před a po, často pomocí aplikací pro tvorbu fotografických koláží rozdělí fotografii na dvě části tak, aby jedna strana zobrazovala předchozí fotografii a druhá strana zobrazovala následnou fotografii. Transformační část trendu je otevřená tomu, jak ji interpretujete. Někteří lidé zveřejňují své fotografie, když byli ještě děti, spolu s jejich fotkou, která vyrostla. Alternativně může někdo zveřejnit jednu fotografii bez další srovnávací fotografie vedle sebe a přidat popisný popis, který vysvětlí, jak se v průběhu času měnily nebo rostly. Jiní sdílejí transformace svých profesionálních úspěchů, make-upu nebo přepracování módy nebo selfie z aktuálního dne spárované s selfie z minulosti. Další příklady příspěvků z Transformation Tuesday:

  • Pes, který byl právě upravený.
  • Cesta fitness nebo hubnutí.
  • Nový účes.
  • Nový domácí dekor.
  • Manikúra.
  • Pokrok v uměleckých dovednostech.

Neexistují žádná přísná pravidla, která byste měli dodržovat. Komunikace zprávy, že se něco nebo někdo na fotografii v průběhu času změnil, se kvalifikuje jako potenciální příspěvek pro Transformační úterý. Tento trend je téměř stejně populární jako trend hashtagů Throwback Thursday na Instagramu. Oba trendy dávají uživatelům dobrou výmluvu pro zveřejňování dalších selfie a takové hashtagové trendy se dostávají na další weby sociálních sítí, jako je Twitter, Facebook a Tumblr.

Rozdíl mezi úterním transformací a čtvrtečním návratem

Od této chvíle je Throwback čtvrtek velkým trendem hashtagů, který vládne, dokonce se mísí s Flashback Friday. Flashback Friday je rozšířením čtvrtečního hashtagu pro lidi, kteří rádi zveřejňují nostalgické fotografie nebo videa a ve svých myslích prožívají životy svých mladších já. Jaký je tedy rozdíl mezi Throwback Thursday a Transformation Tuesday? Není to jasné, protože oba trendy lze interpretovat. Úterní hashtagová hra se přesto zaměřuje na nějakou změnu nebo postup. Na druhou stranu, čtvrteční hashtagová hra existuje, aby se ohlédla a vzpomínala na milé vzpomínky, které se odehrály před měsíci nebo lety. Celkově to nabízí zábavný důvod, proč hledat důležité věci a častěji komunikovat s přáteli a následovníky na sociálních médiích.

Další zábavné hashtagové hry všední den na sociálních médiích

Ačkoli trendy hashtagů pro úterý, čtvrtek a pátek bývají populární, existují trendy hashtagů, kterých se můžete účastnit celý týden. Některé dny mají dokonce několik. Například jste možná viděli hashtagy pro #MCM (Man Crush Monday) nebo #WCW (Woman Crush Wednesday). Obě jsou populární a můžete se bavit hraním s hashtagovými hrami pro každý den v týdnu.