Skip to content

Jak Aloha pomáhá hudebníkům zkoušet na dálku

8 de Červenec de 2021
unnamed2 e3944873e12b4e958b1de3e34d1657ef

Klíčové jídlo

  • Nová technologie od společnosti Elk Audio umožňuje připojení s nízkou latencí, které pomáhá hudebníkům zkoušet společně v reálném čase.
  • Opera v San Francisku použila systém Aloha společnosti Elk Audio k přípravě na své první živé vystoupení za více než rok.
  • Elk Audio nastavil Aloha na komerční vydání pro tento podzim.
Za poslední rok museli hudebníci přesunout své zkoušky na dálku do vzdálených relací, ale problémy s latencí u Zoom jsou vždy problémem při tvorbě hudby v reálném čase. Elk Audio se to snaží změnit pomocí systému Aloha s velmi nízkou latencí. Aloha společnosti Elk Audio, která je stále pouze v beta testování, umožňuje všem typům hudebníků procvičovat si přehrávání hudby společně ve zcela odlišných městech, čímž účinně eliminuje časovou prodlevu, která přerušuje kreativní tok. „Naším konečným cílem je být schopen spojit každého hudebníka,“ řekl Michele Benincaso, zakladatel a ředitel společnosti Elk Audio, prostřednictvím videochatu pro Lifewire.

Hudba s nízkou latencí

Společnost Elk Audio začala pracovat na technologii Aloha před více než pěti lety. Společnost však až do loňského března neviděla okamžitou potřebu něčeho takového. Když všichni – včetně hudebníků – přenesli své životy do Zoom, bylo jasné, že platforma není tím nejlepším místem pro procvičování hudby v reálném čase. „Se Zoomem toho můžete udělat jen tolik,“ řekl Lifewire prostřednictvím videa Bjorn Ehlers, hlavní marketingový ředitel společnosti Elk. „Zoom je skvělý pro mluvení, ale nemůžete ho použít pro zpěv nebo přehrávání hudby, když chcete vydávat zvuky současně.“ „Společné hraní hudby je to, co hudebníci opravdu musí udělat, aby zdokonalili své umění.“ Zadejte Aloha, která sníží latenci z 500 milisekund (průměrné volání zoomu) na 10 nebo 20 milisekund. Technika Aloha pracuje ve třech částech, aby se latence snížila na stejnou dobu, jako kdybyste byli v místnosti s někým vzdáleným asi devět stop. „Zaprvé, když posíláte signál, převezme vaši objednávku a převede ji na kód a připraví jej pro síť. Druhou částí je skutečná síť, což je internet,“ řekl Ehlers. „A třetí část vezme tento kód a převede zpět na zvuk na přijímacím konci.“ Pro hudebníky, kteří dosud používali tuto technologii, Ehlers uvedl, že dostali zpětnou vazbu, že je to velmi „známý pocit“ hrát spolu navzájem naživo. „Myslím, že mnoho hudebníků, když to vyzkouší, si myslí, že to bude působit velmi trapně a jinak, než tomu bylo dříve,“ řekl. „Ale když začnete hrát, můžete být hudbou uchváceni a zapomenete, že nejste ve stejné místnosti.“

Možnost virtuálních zkoušek

Pro hudebníky a zpěváky v opeře v San Francisku byla Aloha změnou hry při jejich virtuálních zkouškách během pandemie. Rezidentní umělci opery, známí jako Adler Fellows, od prosince 2019 osobně nevystupovali, takže se při přípravě na své první představení od té doby spoléhali na Aloha. „To, co nám Aloha umožnila, je dělat takové koučování, jaké byste vedli k živým vystoupením,“ řekl ve videohovoru Lifewire Matthew Shilvock, generální ředitel opery v San Francisku.

Členové opery v San Francisku

„Máme naše trenéry a učitele hlasu, kteří pracují se zpěváky [through Aloha] takže jakmile zasáhneme ten první den osobní zkoušky, jsou připraveni jít. “Členové Sanlerské opery v Adleru vystoupí v sérii od 29. dubna. Shilvock řekl bez technologie Aloha, že ne ‚ Nevím, jestli by klasicky vycvičení hudebníci opery byli adekvátně připraveni hrát. „Právě mě odfoukli jen ty nejmenší věci [using Aloha]—Jako pianista, který slyší zpěváka dýchat a je schopen na to reagovat, „řekl.„ Myslím [Aloha] má skutečnou schopnost transformovat způsob, jakým si lidé myslí o tvorbě hudby. Určitě během pandemie, ale i mimo ni. “

„Aloha“ do budoucnosti

V postpandemickém světě Benincaso uvedl, že vidí, že aplikace Aloha by mohly zahrnovat hraní her a virtuální a umělou realitu. Ještě dříve chce rozšířit technologii Aloha o kombinaci zvukových i obrazových prvků pro možnosti živého přenosu. „Takže si můžete vzít tuto virtuální zkoušku a udělat z ní virtuální scénu způsobem, který bude vystupovat pro diváky na sociálních médiích nebo na jakékoli platformě podle vašeho výběru,“ řekl. Aloha bude k dispozici pro komerční vydání letos na podzim a poskytne hudebníkům tolik potřebné spojení, jaké chybělo. „Společné hraní hudby je to, co hudebníci opravdu musí udělat, aby zdokonalili své umění,“ řekl Ehlers.