Skip to content

Jak Jay-Ann Lopez dělá hraní Inclusive

4 de Srpen de 2021
Jay AnnLopez db0e07f11dd94db0ba5e04ed6cac43e7

Klíčové informace

  • Ženy v herním průmyslu dělají velké věci, aby byly hry dostupné pro všechny.
  • Jay-Ann Lopez je nejlépe známá pro zakládání Black Girl Gamers a prosazování rozmanitosti a inkluzivity v hraní.
  • Lopez chce vidět více černých žen zastoupených v oblasti vývoje a tvorby obsahu her.
Ženy vyrovnávají podmínky v herním průmyslu. Klíčové hráčky, které tvoří ženy v hrách, otřásají status quo prakticky ve všech oblastech. Jay-Ann Lopez, tvůrkyně Black Girl Gamers (BGG), není jen zastáncem více žen v hraní, ale více barevných her a inkluzivnější a rozmanitější atmosféry pro všechny hráče. V průmyslu, kterému převážně dominují bílí muži, je tu BGG, aby to změnilo. „Chci, aby moje dědictví bylo známé jako jeden z lidí, kteří diverzifikovali hry obecně a různými způsoby změnili prostředí her,“ řekl Lopez. Lifewire v telefonickém rozhovoru.

Úroveň jedna

Dlouho předtím, než diverzifikovala herní průmysl, byla Lopez jen malá holčička, která si ráda hrála super Mario. „První konzoli – Super Nintendo – jsem si koupila, když mi bylo 6 nebo 7,“ řekla. Ačkoli milovala hraní her, dříve pro BBC Radio 4 řekla, že při hraní svých oblíbených her dostávala rasistické a sexistické komentáře od ostatních hráčů, a už ji to unavovalo.

Až v roce 2015 se Lopez vloupal do herního průmyslu, aby jej zásadně změnil. Tehdy vytvořila BGG jako skupinu na Facebooku a od té doby se rozrostla na multiplatformní komunitu online her, která podporuje začlenění her. Komunita se rozrostla na více než 80 000 sledujících na Twitchi, Twitteru, Facebooku a Instagramu a má přes 7 000 oficiálních členů po celém světě. BGG pořádá workshopy a akce, které umocňují hlasy černých žen v hraní, a také poskytují rady a mentoring ženám, které chtějí proniknout do této oblasti, ať už jde o vývoj her nebo o tvůrce obsahu.

Pravidla BGG jsou jednoduchá: žádný rasismus, anti-LGBTQA nebo schopnost; žádné nenávistné projevy nebo sexismus; žádné hraní na zadním sedadle; a mít respekt k ostatním. Je to inkluzivní komunita, která hostí streamery jako SheGamerxo, FindingKyKy a KeekeexBabyy, kteří hrají denně.

Úroveň dvě

Lopez řekl, že dalším důležitým aspektem BGG je vokál na sociálních médiích a odpovědnost herních společností. „Mnoho společností stále neřešilo své problémy s vnitřní rozmanitostí,“ řekla. „Někdy je naším bojem rozluštění, jaké společnosti vlastně dělají práci, na rozdíl od tokenizace BGG.“ Ale smysluplná partnerství s velkými společnostmi, jako je Facebook, pro BGG’s Gamer Girls Night In, Twitch pro Black Girl Gamers Online Summit a organizace Intel AnyKey, umožnily BGG oslovit více ženských hráčů a dostat tam svůj hlas.

Logo Black Girl Gamer

Lopez řekla, že její největší inspirace a vzory se vytvořily v důsledku vytváření BGG. „Ženy, od kterých jsem vždy hledal zpětnou vazbu, byly ženy z [BGG] komunita, „řekla. Řekla, že struktura BGG – od týmu pro správu komunity po oficiální streamery BGG – ji neustále inspiruje k tomu, aby se i přes boje posunula kupředu.„ Došlo k útokům na mě i na platformu a její účel – ne každý v černé komunitě nebo mimo ni s tím souhlasí, “řekla.

Úroveň tři

Přesto ona a komunita BGG nadále tlačí na to, aby se rozmanitost a začlenění do her stala skutečnou realitou, nikoli jen jednodenním ideálním světem.

„Chtěla bych vidět větší rozmanitost v organizacích – ženy obecně v čele herních společností,“ řekla. Pokud jde o skutečné hry, Lopez řekla, že je zjevná potřeba více ženských postav, zejména ve velkých franšízách. „Existuje tolik různých mužských zastoupení franšízových her a nemáme dostatek žen,“ řekla. „A nemám na mysli jen sexualizovaná zobrazení, a ne jen bílá zobrazení.“ Pro ty dívky, které si myslí, že nepatří do herního průmyslu, má Lopez nějakou radu. „Najděte ženy, které už pracují [in the industry] a najdi si mentora, „řekla.„ K propojení používej sociální média a neboj se oslovit. „Lopez především řekl, že nejlepším nástrojem, který máš, když pronikneš do herního průmyslu, je být sám sebou.“ Stůj ve vaší jedinečnosti, “řekl Lopez.