Skip to content

Jak jsem se naučil milovat neúspěch s Dungeon of the Endless

4 de Červenec de 2021
ScreenShot2021 03 18at2.45.56PM 7ef5db9afc764d13bc17e232534c347e

Klíčové jídlo

  • Dungeon of the Endless: Apogee přináší ikonickou hru původního titulu na mobilní zařízení.
  • I když to není úplně bezchybné, Dungeon of the Endless: Apogee nabízí náročný a osvěžující zážitek.
  • Každý neúspěch se cítí jako další krok k úspěchu, ai když jen zřídka vyhrajete, je tu něco, co vás stále přitahuje zpět.

Po několika vyčerpávajících minutách zkoumání temných místností a téměř kousání prachu jsem konečně našel cestu ven. Posílám svoji nejsilnější postavu zpět na Crystal – záhadný předmět potřebný k útěku – a ostatní nechám čekat u dveří na další úroveň. To byla moje poslední chyba. Během několika okamžiků je celý můj tým zdecimován a já zůstávám zírat, ústa agape, na hru přes obrazovku. Hry často známé pro svou extrémní obtížnost a prostupnost Dungeon of the Endless: Apogee jsou brutální a nutí vás znovu a znovu umírat, když se snažíte dosáhnout svého celkového cíle. v Apogee, hráči musí vyklidit místnosti, postavit různé upgrady a najít východ. Jakmile je najdete, budete se muset vrátit na začátek úrovně, popadnout krystal a poté ho doprovodit až do konce. Problém však je v tom, že sejmutí krystalu způsobí, že se téměř každý nepřítel na úrovni znovu objeví, takže tato kdysi jasná cesta se teď hemží věcmi, které vás chtějí zabít.

Zjizvený, ale krásný

Dungeon of the Endless: Apogee uspěje, když selžeš. Celým cílem hry je posunout vás na hranici možností a přinutit vás znovu a znovu přehrávat úrovně, jak se ponoříte dále do labyrintu, který vytvořil vývojář Amplitude Studios.

Apogee, což je v podstatě mobilní verze původní hry vydané na PC v roce 2014, přináší to nejlepší z tohoto titulu přímo do dlaně vaší ruky. Je to přechod, který – i když není bezchybný – dělá dobrou práci a staví vše před vás.

Průzkum v Apogee je jednoduché, často stačí klepnout na postavu, kterou chcete přesunout, a poté klepnout na místnost, do které se chcete přesunout. Můžete také klepnout na různé dveře a otevřít je, a to vše společně vytváří dobrý tok pohybu při prozkoumávání jednotlivých úrovní dungeonu. Klíčovým prvkem je také automatický útok, což znamená, že se nemusíte starat o vyvážení složitých kombinací útoků. Je také výjimečně snadné skočit do hry a díky stylové a retro vypadající grafice nikdy nedojde k posunutí telefonu do té míry, že máte pocit, jako byste se dotkli ruky horkým sporákem.

Hrboly a modřiny

V mainframu je ale pár závad. Text hry je zaprvé nesmírně malý a často se stává obtížně čitelným. To není příliš velký problém, jakmile víte, kde je vše, ale stále může být nepříjemné, když se snažíte sledovat, kolik zdraví mají členové vaší strany, nebo se snažíte přečíst důležité vyskakovací okno zprávy. Naštěstí to není hra, která vyžaduje hodně čtení, takže se o ni nebudete muset starat, jakmile vstoupíte a prozkoumáte různé úrovně.

Dungeon of the Endless - zkoumání labyrintu hry

Jeden z hlavních herních prvků v Dungeon of the Endless: Apogee napájí místnosti pomocí materiálu zvaného Dust. Můžete stavět věže, továrny na výrobu jídla a další malé gadgety, ale nikdy nemáte dost prachu, který by poháněl každou místnost. To znamená, že spousta místností je ponechána v původním temném stavu, ve kterém jste je našli, což umožňuje nepřátelům, aby se náhodně objevili po celou dobu vašeho hraní. Úroveň jasu hry bohužel může být velmi obtížná. V některých místnostech jsem často nic neviděl, protože hra prostě nebyla dost jasná, aby ukázala, co se děje. To může vést k frustrujícím porážkám, zejména v obtížnějších místnostech. Stejně jako u problému s textem je to něco, na co si zvyknete, ale vždy se mu během hry podaří oříznout zálohu.

Úspěch při každém neúspěchu

Přes své nedostatky Dungeon of the Endless: Apogee je skvělý přístav. Malý text a temné místnosti jsou věci, se kterými se můžete během práce obejít, a zcela nezhoršují celkový zážitek. Schopnost vytáhnout telefon a naskočit do labyrintu je mimořádně lákavá a v posledních několika dnech jsem zjistil, že se obracím ke hře namísto jiných aplikací, které jsem procházel během svého prostoje. Každé selhání je šancí uspět příště, a Dungeon of the Endless: Apogee dokáže dokonale vystihnout ducha této myšlenky.

Dungeon of the Endless - zkoumání herní výuky labyrintu

Pokud vás unavuje rolování Twitteru a TikToku a chcete vyzkoušet hru, která vás vyzve a bude oslavovat vaše neúspěchy (v dobrém slova smyslu), doporučuji vyzvednout Dungeon of the Endless: Apogee na Androidu nebo iOS. Schopnost opakovaného přehrávání je perfektní pro rychlé ponory do hry a bez ohledu na to, jak jste na tom špatně, vždy najdete nové důvody, proč si poplácat po zádech, něco, co bychom všichni mohli použít o něco více.