Skip to content

Jak může 2x přehrávání WhatsApp vylepšit hlasové zprávy

7 de Červenec de 2021
photo 1594434533760 02e0f3faaa68 0f3578e60d5e4195ac91cd4f92803def

Klíčové jídlo

  • WhatsApp testuje dvojnásobnou rychlost přehrávání hlasových zpráv.
  • Rychlejší není vždy lepší – zrychlení lidí může způsobit, že jim bude obtížnější porozumět.
  • Existuje spousta dalších triků pro zpracování zvuku, které by také mohly zlepšit hlasové zprávy.
WhatsApp testuje 2x přehrávání hlasových zpráv, takže nemusíte poslouchat, jak se vaši přátelé a členové rodiny potulují navždy. Tyto zrychlené hlasové zprávy by mohly tuto funkci zatraktivnit pro netrpělivé lidi, být skvělým způsobem, jak rychle zpracovat skupinové chaty, nebo jen zrychlit tuto zdánlivě nikdy nekončící zprávu od vašeho naprosto nesoustředěného přítele. „Zdá se, že někteří přátelé při zanechávání zprávy klikají,“ řekl LifeWire e-mailem dechový terapeut a uživatel WhatsApp Phillip Gutkowski. „Pokoušejí se uhodnout, co si myslíš nebo co můžeš dělat v sobotu a ne, a třikrát třeskají a hádají, než se dostanou k bodu hovoru. Rád bych poslouchal tyto zprávy dvojnásobnou rychlostí.“

Zrychli to

Funkce přehrávání, která je aktuálně v beta verzi, umožňuje posluchačům iOS a Android nastavit přehrávání dvojnásobnou rychlostí, stejně jako to můžete udělat v mnoha aplikacích podcast a audioknih. Zjevnou výhodou je, že nebudete muset sedět přes pětiminutovou zprávu, abyste se dostali na konec. Na druhou stranu ani to nemusí pomoci s vašimi nejotravnějšími hlasovými zprávami.

„[My friends] někdy posílejte zvukové zprávy v hlučných místnostech, „řekl recenzent technologie a gadgetů Plamen Beshov Lifewire prostřednictvím e-mailu.“ Nezajímá se o výslovnost každého slova. A někdy už mluví velmi rychle. Někdy jim při běžné rychlosti přehrávání těžko rozumím. “

K čemu jsou hlasové zprávy dobré?

Tento reportér odmítá poslouchat hlasové zprávy. Sotva jsou nad přímými telefonními hovory, protože nabízejí maximální pohodlí pro odesílatele a maximální nepříjemnosti pro příjemce. Lze jej však také použít k dobrému. Například ne každý dokáže dobře vysvětlit věci v textu – někdy je jasnější komunikovat mluvením. „Posílám také hlasové zprávy, když vysvětluji něco komplikovaného,“ říká Beshov, ačkoli to dělá také pro své vlastní pohodlí. „Místo toho, abych při psaní ztrácel více času, nahrávám a posílám zvukový klip.“ „Někdy už mluví velmi rychle. Někdy jim při běžné rychlosti přehrávání těžko rozumím.“ Hlasové zprávy jsou také skvělé pro rychlé odpovědi, když jste na cestách. Pokud jdete, je nemožné napsat zprávu. Takže místo zastavení můžete poslat hlasovou schránku. A někteří lidé raději komunikují tímto způsobem. Pro každého, kdo odmítne otevřít příliš dlouhou hlasovou zprávu, je tu člověk, který rád poslouchá dlouhé osobní zprávy a odpovídá na ně věcně. Jsou to spíše dopisy než pohlednice a lze je nejlépe přehrávat jejich normální rychlostí.

Další funkce?

Rychlé přehrávání je funkce, kterou nejčastěji najdete v aplikacích podcast. Jaké další funkce by si WhatsApp a další aplikace pro zasílání zpráv mohly vypůjčit od podcasterů? Nejlepší podcastová aplikace Overcast má funkci nazvanou Smart Speed. Tím se odstraní ticho mezi slovy a je to provedeno tak přirozeně znějícím způsobem, že se výsledek nikdy nebude cítit ořezaný nebo spěchaný. Ve skutečnosti, jakmile si na to zvyknete, pravidelné podcasty vypadají ve srovnání s nepříjemností.

Žena leží vedle bazénu a poslouchá jejich telefon

Další skvělou funkcí Overcast je Voice Boost, která zvyšuje a normalizuje hlasitost hlasů tak, aby byly hlasité a čisté. Toto je opravdu zaměřeno na skupinové podcasty, kde dokáže vyrovnat rozdíly v hlasitosti mezi mluvícími lidmi, ale automatické zpracování riskantního zvuku se jeví jako perfektní funkce pro hlasové zprávy zaznamenané ve větrných ulicích nebo ozvěnách interiérů. Existuje jeden velký rozdíl mezi podcasty a hlasovými zprávami, který by mohl tyto opravy ztěžovat. „Pamatujte, že podcasty a audioknihy nahrávají lidé, kteří slova dokážou velmi dobře vyslovit,“ říká Beshov. „Nahrávání se také obvykle provádí ve zvukotěsných místnostech nebo studiích. Takže když to zrychlíte, můžete stále pochopit, co říkají.“ Naopak, pokud zrychlíte nebo zpracujete zvuk svého bratrance, když jsou na procházce se psem po dálnici, pak možná vše, co dostanete, je kaše. „[My friends] někdy posílejte zvukové zprávy v hlučných místnostech. Nezajímá je jejich výslovnost každého slova. „Jedním zabijáckým prvkem by byl automatický přepis, ale možná ne takový, jaký si myslíte. Ano, bylo by skvělé číst tyto dlouhé váhavé zprávy místo toho, abyste je poslouchali,“ ale co když byla zpráva přepsána a nejprve zobrazena odesílateli? Možná, že když uvidí jejich zprávy v textové podobě, může je povzbudit, aby v budoucnu byli trochu výstižnější.