Skip to content

Jak odstranit Instagram Fotky a Videa

8 de Červenec de 2021
GettyImages 513110382 5aa975f3eb97de003680595b

Co je třeba vědět

 • Otevřete aplikaci Instagram a klepněte na profilový obrázek nebo ikona. Klepnutím zobrazte příspěvek, který chcete odstranit, a poté klepněte na tři tečky nad tím.
 • Vybrat Vymazata potom klepněte na Vymazat znovu potvrďte. Případně klepněte na Archiv k odebrání příspěvku bez jeho smazání.
 • Chcete-li obnovit své smazané fotografie z Instagramu do 30 dnů, přejděte na Nastavení > Účet > Nedávno smazáno.

Tento článek vysvětluje, jak smazat příspěvky z fotografií nebo videí z vašeho účtu Instagram. Pokrýváme také archivaci příspěvků, pokud je nechcete mazat.

Odstraňte fotografie nebo videa z Instagramu

Nejprve se ujistěte, že máte přístup ke kompatibilnímu mobilnímu zařízení s nainstalovanou oficiální aplikací Instagram. Příspěvky můžete mazat pouze při přihlášení k účtu v aplikaci, což znamená, že nemůžete nic smazat, pokud se pokusíte přihlásit pomocí webového prohlížeče na Instagram.com.

 1. Otevřete aplikaci Instagram (podle potřeby se přihlaste ke svému účtu) a klepněte na ikonu ikona profilu ve spodním menu přejděte do svého profilu.

 2. Klepnutím zobrazíte příspěvek, který chcete smazat.

 3. V pravém horním rohu obrazovky každého příspěvku na fotografii a video uvidíte tři tečky. Klepnutím na tyto rozbalíte nabídku možností.

 4. Vybrat Vymazat. Případně můžete archivovat příspěvky Instagramu, které je účinně skryjí před ostatními uživateli.

 5. Chcete-li dokončit trvalé smazání svého příspěvku na Instagramu, budete vyzváni k klepnutí Vymazat opět jen pro potvrzení, že skutečně chcete svůj příspěvek smazat. Pamatujte, že jakmile je příspěvek smazán, nelze jej vrátit zpět.

Potřebujete přestávku od Instagramu? Zvažte dočasnou deaktivaci svého účtu Instagram.

Mazání vs. archivace příspěvků na Instagramu

Zde je stručné shrnutí rozdílu mezi archivací a odstraněním:

Archivace:

 • Skryje váš příspěvek ve vašem profilu, aby ho nikdo jiný neviděl (ani vy)
 • Dává vám možnost uložit svůj příspěvek zpět do svého profilu kdykoli chcete, bez časového omezení, jak dlouho může zůstat ve vašem archivu
 • Uchovává všechny vaše lajky a komentáře k příspěvku

Mazání:

 • Odebere váš příspěvek z vašeho profilu, včetně všech lajků a příspěvků, které dostal
 • Nelze vrátit zpět po 30 dnech

Nedávno odstraněná složka Instagramu

Když smažete příspěvek na Instagramu, přejde do složky Nedávno smazané po dobu 30 dnů, než navždy zmizí. Do té doby k tomuto příspěvku nebude mít přístup nikdo jiný než vy. Pokud se rozhodnete, že chcete během této doby zobrazit nebo obnovit smazané fotografie Instagramu, přejděte na Nastavení > Účet > Nedávno smazáno. Chcete-li příspěvek obnovit nebo trvale smazat, musíte poskytnout ověření identity prostřednictvím textu nebo e-mailu. Tato funkce byla zavedena, aby chránila vaše fotografie před odstraněním hackery.