Skip to content

Jak odstranit Tumblr

13 de Červenec de 2021
GettyImages 988165406 2e81bec3480e40a18119ebbd609f4081

Pokud jste již roky nepoužívali Tumblr nebo jste se nedávno rozhodli, že sekundární blog nestojí za váš čas, měli byste vědět, zda můžete deaktivovat Tumblr nebo jak smazat svůj účet nebo blog Tumblr. Je to rychlé a snadné.

Můžete deaktivovat Tumblr?

Mnoho sociálních sítí vám umožňuje dočasně deaktivovat váš účet pro případ, že byste jej později chtěli znovu aktivovat. Tumblr nemá tuto možnost. Po odstranění blogu nebo celého účtu zmizí vše od obsahu blogu až po blogy, které sledujete. Vaše uživatelské jméno Tumblr (username.tumblr.com) je ztraceno a k dispozici někomu jinému. Ujistěte se, že chcete odstranit svůj účet nebo blog Tumblr, než to uděláte, protože jakmile je pryč, neexistuje způsob, jak jej nebo jeho obsah získat zpět. Z mobilní aplikace Tumblr nemůžete mazat blogy Tumblr ani svůj účet Tumblr. Musíte to udělat z Tumblr.com ve webovém prohlížeči.

Jak odstranit váš účet Tumblr

Pokud už nechcete mít na Tumblru přítomnost, můžete v několika jednoduchých krocích smazat celý svůj účet a vše s ním.

 1. Vyberte svůj Tumblr profil ikona v pravém horním rohu.

 2. Vybrat Nastavení z rozevírací nabídky.

 3. Přejděte dolů do dolní části obrazovky a vyberte smazat účet.

  Tumblr.com se zvýrazněným smazáním účtu

 4. Potvrďte odstranění blogu zadáním své e-mailové adresy a hesla do příslušných polí na následující stránce. Poté vyberte Smazat vše trvale smazat.

  Tumblr.com se zvýrazněním Odstranit vše

Jak odstranit sekundární blog Tumblr, pokud máte více blogů

Na stejném účtu Tumblr můžete mít více blogů Tumblr, a pokud ano, můžete je smazat, aniž byste smazali celý svůj účet Tumblr. Ale má to jeden háček – blog, který chcete smazat bez smazání účtu, nemůže být vaším původním blogem, který byl s vaším účtem nastaven. Toto je v podstatě váš primární blog a váš primární blog bohužel nelze změnit na sekundární blog. Chcete-li odstranit blog bez odstranění účtu, musí být blog sekundárním blogem vytvořeným vedle primárního blogu.

 1. Vybrat profil v pravém horním rohu obrazovky.

 2. V části vyberte blog, který chcete odstranit Tumblrs v rozevírací nabídce.

  Sekce Tumblrs uživatelského účtu

  Pokud již jste na blogu, který chcete smazat, zobrazí se seznam možností přímo pod jeho jménem v rozevíracích nabídkách, které můžete vybrat. Pokud ne, přesměruje vás Tumblr na tento blog a načte pro něj informační panel.

 3. Vybrat Profil > Upravit vzhled pro návrat do této rozbalovací nabídky znovu.

  Tumblr.com se zvýrazněným Upravit vzhled

 4. Přejděte dolů do dolní části stránky a vyberte Vymazat [blog name].

  Tumblr.com s odstraněním [blog name] zvýrazněno

  Pokud se o to pokusíte ve svém primárním blogu, neuvidí se „Smazat [blog name]“jako text tlačítka. Místo toho uvidíte„ Smazat účet. “To znamená, že chcete-li smazat svůj primární blog, musíte smazat celý svůj účet.

 5. Potvrďte odstranění blogu zadáním své e-mailové adresy a hesla do daných polí na následující stránce a poté vyberte Vymazat [blog name] trvale smazat.

  Potvrzovací obrazovka pro odstranění sekundárního blogu Tumblr

Před odstraněním Tumblr exportujte svůj blogový obsah

Ať už odstraňujete celý svůj účet nebo sekundární blog, může být užitečné uchovat obsah blogu pro případ potřeby. To může být užitečné, pokud uvažujete o přesunutí svého obsahu na novou platformu blogů, jako je Blogger nebo WordPress – obojí vám umožní importovat obsah blogu Tumblr. Chcete-li exportovat svůj obsah, vyberte Upravit vzhled u příslušného blogu v rozevírací nabídce přejděte dolů a vyberte Vývozní [blog name]. Pokud máte hodně obsahu, může to chvíli trvat. Po dokončení zpracování zálohy vyberte Stáhnout zálohu k okamžitému stažení obsahu blogu jako souboru ZIP.

Obrazovka exportu Tumblr