Skip to content

Jak ovlivňovatelka Jessica Kim našla svůj hlas

13 de Červenec de 2021
ImagefromiOS5 ca6e3fd0fecb4cf8b7022b98e9e1ffaf

Jessica Kim je na rozdíl od jiných streamerů. Spojuje novou estetiku Gen Z se zranitelností Millennial starého strážce. Je tvůrkyní obsahu pro nový věk a její rychlý vzestup v tomto odvětví je třeba sledovat.

Zpočátku si Kim našla místo online prostřednictvím světa krásy a módy na Instagramu s vysoce upravenými a stylizovanými fotografiemi. Po několika letech získala téměř 130 000 následovníků a její touha spojit se s nimi ji přivedla na Twitch, kde se nyní může pochlubit více než 80 000 následovníky, což je počet, který stále roste. „Nezačal jsem Twitch hrát hry nebo vydělávat peníze.“ Mnoho lidí si to myslí jako zdroj příjmů, ale o Twitchi jsem nevěděla vůbec nic … Byla to spousta legrace, tak jsem pokračovala, “řekla v telefonickém rozhovoru pro Lifewire. „Musím streamovat, abych poděkoval, že jsem vyrostl z mé plaché fáze, protože tolik sdílím své myšlenky online a pomáhá mi to lépe mluvit.“ Myslím, že se to přeneslo do mého skutečného osobního života mimo internet. “

Rychlá fakta

název: Jessica Kim
Stáří: 22 let starý
Z: Kim se narodila v jihokorejském Soulu a vyrůstala především v Kanadě mezi Torontem a Vancouverem.
Náhodné potěšení: Její otec pracoval pro společnost Samsung v technologickém a komunikačním sektoru a zůstal v Jižní Koreji, když se ona, její matka a její starší sestra přestěhovaly do Kanady, aby zahájily nový život.
Klíčová nabídka nebo motto, podle kterého žít: „Nikdy neztrať, kdo jsi, bez ohledu na to, co děláš.“

Počátky vlivného

Začínající ovlivňovatelka nebyla vždy tak posedlá online, jak by se teď mohla zdát. Když se vyrůstala, její rodina se přestěhovala z Jižní Koreje na předměstí Toronta do oblasti Markham-Thornhill, kde její přísná výchova její matky bránila tomu, aby si užívala excesy 21. století jako internet. Místo toho našla útočiště v televizi. Zatímco přístup k internetu a videohrám byl vysoce regulovaný, trávila hodiny sledováním televizních pořadů: snila o životě, jako jsou děti, které viděla ve svých oblíbených originálech Disney Channel. „Bylo mnohem snazší streamovat delší hodiny hraním videohry, než sedět tři hodiny jen chatováním.“ Programy často zobrazovaly hraní her jako koníček chlapců, řekla, ale to ji jen více zajímalo. Denní výlety do knihovny byly jejím časem, aby si rozšířila obzory a ponořila se do světa videoher. RuneScape byla hra, kterou si proplížila, aby mohla hrát na počítači knihovny, a právě tam začala její pobláznění do digitálního světa. Její rodina se přestěhovala do Vancouveru a smysl pro komunitu, na kterou si zvykla v Markham-Thornhill, v betonových džunglích oblasti metra chyběl. Vzpomíná si, že se upoutala na izolaci, kterou si sama vynutila, a to kvůli rostoucímu tlaku její rodiny stát se lékařkou. Pracovní vytížení a očekávání způsobily, že upadla do depresivní epizody. Vytvořený svět internetu byl jejím východiskem.

Jessica Kim se směje

„Bylo opravdu těžké držet krok se vším … a možná jsem měl pocit, že nejsem dost dobrý?“ Jsem líný perfekcionista, “řekla. „Protože jsem se soustředil na práci, stal jsem se vzdálený od svých přátel.“ Připojení k lidem online se stalo snazším než s osobními lidmi. Můj útěk byl online. Instagram byl pro mě odbytištěm k vyjádření a překvapivě se spoustě lidí opravdu líbilo to, co tuším viděli. “

Streamovací éra

Po několika úspěšných živých videích na Instagramu někteří z jejích následovníků doporučili, aby se přestěhovala do Twitch, aby získala plný nefalšovaný streamovací zážitek. Souhlasila. Její počáteční twitchové toky umožnily Kim spojit se se svými instagramovými následovníky a vrhat poetiku o životě, koníčcích a módě. Po dvou měsících byla vybrána, aby se stala Twitch Partner. Cesta vpřed však byla nestálá, se značnou letní přestávkou kvůli rodinným povinnostem v Jižní Koreji. Její návrat k streamování se setkal s jiným, mnohem menším publikem.

„Moje motivace streamovat byla na historickém minimu,“ řekla. to bylo Apex Legends, hra, kterou si užívala ve svém volném čase, znovu nastartovala její vášeň pro streamování. „Postavilo to sledovanost zpět a já jsem se cítil více povzbuzen k tomu, aby skrz něj procházel.“ Vrchol. Změnilo to můj formát, protože bylo mnohem snazší streamovat delší hodiny hraním videohry, než sedět tři hodiny jen chatováním, což pomáhá lidem najít a sledovat mě. To byl začátek mé hráčské kariéry. “ Tato nová éra ji upevnila ve světě Twitch jako tvůrce na vzestupu. Nakonec přešla k novějšímu titulu, Valorant. Její streamy čerpají kdekoli od 700 do 1 000 souběžných diváků, protože sledují, jak její skupina hráčských kamarádů nejlépe konkuruje taktické střílečce.

Vystoupení z obrazovky

Kim je v současné době studentkou posledního ročníku univerzity, kde studuje design uživatelského rozhraní. Od Instagramu po univerzitu a nyní Twitch byly prvky designu a kreativity v jejím životě konstantní. Prostřednictvím toho všeho si vychovávala svůj vlastní hlas, hlas, v který doufá, že umožní ostatním mladým fáborům, zejména ženám, najít si své místo v těchto prostorech ovládaných muži, kde týrání zůstává konstantní. „Myslím, že jak jsem rostl jako streamer, rostl jsem jako člověk.“ Dokázala jsem zjistit, co očekávám od svého streamování a od sebe, “řekla a podrobně popsala běžné zkušenosti žen online. „Neberu.“ [mistreatment] od lidí. Nebudu tu jen tak stát, sedět a brát to. “