Skip to content

Jak používat Skype ve vašem prohlížeči

5 de Srpen de 2021
using skype in browser 4000450 508a759750ed497ba62330be0ce4fef4

Přestože Microsoft Skype funguje nejlépe s vyhrazenou aplikací, online verze je robustní a stojí za to ji použít, když ji nemůžete spustit. Podporovanými webovými prohlížeči jsou Microsoft Edge, Internet Explorer 10 nebo novější pro Windows, Safari 6 nebo novější pro počítače Mac a nejnovější verze prohlížečů Chrome a Firefox. Chcete -li používat Skype online s Windows, spusťte Windows XP SP3 nebo vyšší a na počítačích Mac spusťte OS X Mavericks 10.9 nebo vyšší.

Spusťte Skype Online

Používání Skype ve webovém prohlížeči je jednoduché. Navštivte web Skype a přihlaste se pomocí svého účtu Microsoft.

Microsoft neustále aktualizuje online prostředí Skype, aby vyhovoval novým technologiím. Vaše zkušenosti s webovým prostředím Skype se mohou v důsledku těchto probíhajících vylepšení lišit.

Skype Web Plug-in nebo Plug-in-Free Experience

V roce 2016 Microsoft představil verzi Skype online pro podporované prohlížeče, která nevyžaduje stažení pluginu pro hlasové a video hovory. Prohlížeče Chrome a Edge mohou provozovat Skype bez zásuvného modulu. Budete jej potřebovat pouze v případě, že používáte Internet Explorer (jakoukoli verzi) nebo zastaralý operační systém. Když byl Skype online poprvé spuštěn, můžete jej použít pro rychlé zasílání zpráv a sdílení multimediálních souborů, ale ne jako nástroj VoIP. Chcete-li ve většině podporovaných prohlížečů provádět hlasové a video hovory, musíte si nainstalovat modul plug-in. I když je modul plug-in k dispozici, je nepravděpodobné, že jej budete v moderních webových prohlížečích potřebovat. Výjimkou je případ, kdy plánujete používat sdílení obrazovky nebo voláte na pevná telefonní čísla. Webový doplněk Skype se instaluje jako samostatný program, takže jej stačí nainstalovat pouze jednou a funguje se všemi podporovanými prohlížeči.

Online funkce Skype

Skype je známý svým bohatým seznamem funkcí a Skype online podporuje mnoho z těchto funkcí. Po přihlášení pomocí webového prohlížeče můžete spravovat své kontakty, používat funkce rychlých zpráv a konfigurovat další nastavení.

Obrazovka nastavení vzhledu Skype

Můžete chatovat, vytvářet a spravovat skupinové chaty. Můžete také sdílet zdroje, jako jsou fotografie a multimediální dokumenty. Instalací modulu plug-in (nebo pomocí Skype s kompatibilním prohlížečem) získáte možnost hlasových hovorů a videohovorů. Hlasové a videokonference mohou pojmout až 50 účastníků. Skupinový textový chat podporuje až 300 účastníků. Stejně jako u aplikace Skype jsou tyto funkce zdarma. Můžete také uskutečňovat placené hovory na čísla mimo čísla Skype. Pomocí číselné klávesnice vytočte číslo a vyberte ze seznamu cílovou zemi. Odkaz na doplnění kreditu vás přesměruje na stránku Microsoft pro nákup dalších kreditů. Kvalita hovoru s webovou verzí je srovnatelná – ne -li stejná – s kvalitou samostatné aplikace. Kvalitu hovoru ovlivňuje mnoho faktorů, takže rozdíly v kvalitě mezi těmito dvěma verzemi nemusí být způsobeny tím, že jedna je založená na prohlížeči. Kvalita hovoru by teoreticky měla být stejná, protože práce je spíše na straně serveru a kodeky používané na serverech jsou v celé síti stejné.