Skip to content

Jak volat z aplikace Gmail

31 de Květen de 2023
how to access gmail in iphone mail 1172491 b4d6f240c82541cfa00ed957456f948c

Co vědět

 • Klepněte Povídat sivyberte kontakt a potom klepněte na Telefon pro uskutečnění hlasového hovoru nebo klepněte na Fotoaparát pro uskutečnění videohovoru.
 • Pokud nevidíte možnost Chat, klepněte na Jídelní lístek > Nastavení. Vyberte svůj účet a klepněte na Povídat si to povolit.
 • Pokud nemůžete volat, aktualizujte aplikaci a ujistěte se, že má Gmail oprávnění k přístupu k vašemu mikrofonu a kameře.

Tento článek vysvětluje, jak volat z aplikace Gmail pro Android a iOS. Tato funkce je dostupná pro každého, kdo má Google Workspace nebo osobní účet Google. Volat můžete pouze pomocí mobilní aplikace Gmail. Pokud ke svému účtu Gmail přistupujete z jiné e-mailové aplikace, budete při přijetí hovoru od jiného uživatele Gmailu přesměrováni do aplikace Gmail.

Jak mohu uskutečnit hovor z aplikace Gmail?

V aplikaci Gmail můžete provádět hlasové hovory nebo videohovory takto:

 1. Klepněte Povídat si ve spodní části aplikace Gmail. Pokud nevidíte možnost Chat, klepněte na Jídelní lístek > Nastavení. Vyberte svůj účet a klepněte na Povídat si to povolit.

 2. Vyberte kontakt, kterému chcete zavolat.

 3. Klepněte na Telefon pro uskutečnění hlasového hovoru nebo klepněte na Fotoaparát pro uskutečnění videohovoru.

Když příjemce přijme, hovor začne v aplikaci. U hlasových hovorů uvidíte délku hovoru v horní části obrazovky. Pokud daná osoba nemá aplikaci Gmail, její telefon nezazvoní, ale může vidět, že jste se pokusili zavolat. Pokud daná osoba neodpoví, uvidí ve svých chatech oznámení. Podobně, když zmeškáte hovor, dostanete upozornění ve svých chatech.

Banner probíhajícího hovoru a upozornění na zmeškaný hovor v aplikaci Gmail pro Android

V aplikaci Gmail můžete volat pouze jeden na jednoho. Pro skupinové hovory budete muset nastavit schůzku ve službě Google Meet.

Proč nemohu volat v Gmailu?

Je možné, že tato funkce ve vašem regionu nebyla zavedena. Zkuste aplikaci aktualizovat a zkontrolovat oprávnění aplikace, aby měl Gmail přístup k vašemu mikrofonu a kameře.

Pokud ve svých chatech nevidíte možnosti hlasových hovorů a videohovorů, můžete poslat pozvánku k videochatu prostřednictvím Google Meet. V chatu klepněte na Plus (+) vedle textového pole a potom klepněte na Odkaz na seznam.

Plus (+) a odkaz Meet v aplikaci Gmail pro Android

Pomocí služby Google Voice můžete také zdarma volat na libovolné telefonní číslo z webového prohlížeče.

FAQ

 • Jak zavolám z Gmailu na notebooku?

  Otevřete Gmail v prohlížeči a vyberte Nová schůzka dole. Nebo otevřete chatovou konverzaci a vyberte možnost šipka dolůa poté vyberte Fotoaparát.

 • Jak získám telefonní číslo Google?

  Chcete-li získat telefonní číslo Google, přejděte na stránku Google Voice a vyberte Pro osobní použití, vyhledejte číslo a poté jej propojte se svým stávajícím telefonním číslem. Případně vyberte Pro obchod a vybrat plán.